fotoisil
fotoisil (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

İş Yeri Açıyorum

Öncelikle herkese slmlar 1 ocakta izmirde iş yeri açıyorum. sizlerden yardım istiyorum studyo makinesi nikon d2x ve canon 400d arasında kaldım ayrıca çekim alanım yani atölyem biraz küçük nasıl bir objektif tavsiye edersiniz.ayrıca bir kaç arkadaş salon çekimlerinde d100 ü önerdi? gece çekimlerinde orjinel flaşı ile güzel neticeler veriyormuş.birde digital uyumlu para flaş hangi marka ve nereden bulacağımı bilmiyorum bu konularda bilgi verirseniz memnun olurum sevgiler..

Tarih: 7 Aralık 2006, 22:01 - İp: 88.***.**6.229
cancaner
cancaner (üye)
Yurtdışı / Firma

fotoisil,

Birinci konu ; D2X ile 400D arasinda kalinmaz eger paran yetiyorsa D2x alinir ama pahali geliyorsa 400D'de cok guzel bir makina ,ikincisi studyo acacaksin ama objektif tavsiyesinde bulunuyorsun ucuncusu salon cekimlerinde orjinal flas, hatta bir cok cekimde kullanilmaz,bu flas ya amatorler icin yada flasin ariza yaptigi zaman isin yarida kalmasin diyedir.Eger bu isi karnini doyurmak amaci ile yapacaksan, bir hatta iki tane flas alman gerekecek,yoksa bir cok kisi gibi sende bu hatalari yapar ve baslarsin soylenmeye " ya fotograf satilmiyor , dijital cikti bu is bitti, milletin fotografciya saygisi yok filan falan".
Fotografcinin musteriye saygisi kalmadi ki musterinin fotografciya olsun,baksana arkadasinin yaptigina kafa flasla is yapiyor ondan sonra da biz mekanlari ayakta tutmak icin bir yerlerimizi yirtalim.

Fotoisil birak onu bunu, maddi imkanin yerinde ise dogru duzgun mekan ve takimlarla calis,yoksa biraz daha para yapincaya kadar bekle.Dogru mekan ve dogru malzeme musteriyi reklamsiz ceker (benim ustamin lafiydi).

Bilmiyorum biraz sert mi oldu aciklamalarim ama ben senin mekan acip bu mekandan emekli olmani senden cok isteyen bir insanim ve bu nedenle dogruyu soyledim,ayrica hemsehriyiz.

Basarilar

Tarih: 7 Aralık 2006, 23:45 - İp: 195.***.**2.3
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

d100 diye tutturan arkadaşlardan birini, sirkeci'ye götürdüm.. oradakilerle beraber ikna ettik arkadaşı (artık üretilmiyor, onun yerini d200 aldı diye) arkadaşa, d80 aldık... sesi soluğu kesildi..

girişimlerinizde başarılar diliyor ve cancaner arkadaşımızın sözlerini dikkate almanızı istiyorum..

ilave olarak, stüdyo için.. 35mm f1.4L , 50mm f1.4 ve 85mm f1.2L lenslerin hayalini kuruyorum.. Ama gerçekçi düşünüp 24-70 2.8L gibi bir lensin stüdyoda ideal olduğunu belirtmek isterim.. (bu canon içindi.. nikon için 28-70 f2.8 nikkor lens var..)

başarılar dilerim...

Tarih: 8 Aralık 2006, 15:50 - İp: 85.***.**1.247
fotoisil
fotoisil (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

mete teşekkür ederim açıkçası canerin yazdıklarından sonra hevesim çok kırıldı vede bilmiyorum ya neyse saol yinede ..

Tarih: 8 Aralık 2006, 20:17 - İp: 88.***.**6.229
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

baba mesleğimi, küçük yaşlardan beri takip etmeme rağmen.. hep araştırma, öğrenme durumundayım..

Arkadaşımızın yazdıkları, size yol gösterip, daha çok araştırma , öğrenmeye vesile olmalı..

bu site içerisinde, aydınlatma sistemi satan firma sahibi arkadaşlarda var.. ama iş, alet edevatı almakla çözülmüyor.. en önemli kavram; Bilgi ..

Tarih: 9 Aralık 2006, 09:48 - İp: 85.***.**9.91
  • 1