irimi
irimi (üye)
İstanbul / Meraklı

Hp-sony-kodak???

Herkese merhaba!Sony dsc-p32,hp photosmart 735 ve kodak cx6330 arasında bır tercih yapmayılım.Sizce artılar ve eksıler nelerdır?Siz olsaydınız hangısını tercıh ederdınız?Teşekkürler

Tarih: 4 Nisan 2004, 18:52 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

HP esasında PENTAX firmasına ürettirdiği makinaları HP markası ile satıyor. HP 735 in pil tüketimi fazla deniyor. Manuel ayar imkanı var.(Fotografçılık sanatı açısından olanağı daha fazla)(KODAK CX6330 a göre)

Kodak CX6330 bütün ayarları otomatik yapıyor. Amazon COMa göre kategorisinde ençok satılan 5.Makina.Amerikadaki kullananlar 4.5 Yıldız( 5Yıldız üzerinden) veriyor.

SONY yi bilmiyorum. www.pbase.com da her makinede çekilen fotografları görebilirsin.

Fiyat açısından SONY yüksek, diğerlerinin fiyatı hemen hemen aynı. Kodakın yetkili servisleri daha fazla.HP bilgisayar firması(Bilgisayar konusunda servisi bir numara*Fotografta bilmiyorum).  Sony de video konusunda uzman.

Tarih: 28 Nisan 2004, 15:19 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili abice ,

Verdiğin bilgilerin doğruluğundan emin misin?Verdiğin bilgilerin kaynağını benimle paylaşır mısın?

Wink

Selamlar Murat Özdemir   www.burukay.com

Tarih: 28 Nisan 2004, 22:04 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

Burukay Ustam, Ben amatorum, dergilerde ,forumlarda gördüklerim,kullanan arkadaş anlatıları gibi yerlerden birşeyler öğreniyoruz.Doğrulukları belki tartışılabilir. Sizin uzmanlık alanınız olduğundan yorumlarınızı rica ederim. HP Pentax Objektif kullanıyor,bilgisayar firması fason ürettiyor sanıyorum, ilk HP digital makinalar PENTAX digitallerle aynıydı (1990lı yıllarda). Kodak EasyShare ürünleride amatorlere yonelik bas-çek tarzı mantıklı makinalar. Sony hakkında çok fazla birşey bilmiyorum . Sonuçta yukardaki anlatılan makinalar amatorlere yonelik,  arkadaşta ucuza en kaliteli görüntüyü alırım derdinde sanıyorum, fotograf sanatı diye bir düşüncesi yok.  Ustalara herzaman saygı duyarım.

Tarih: 29 Nisan 2004, 16:24 - İp: yok
celenli
celenli (üye)
İstanbul / Meraklı

yahu ben bu carrefour kampanyalarını neden göremiyorum bir türlü daha geçen cuma(28 mayıs) 3 yere baktım(otagar+haramidere+içerenköy) hepsi standart+kampanyasız 412 milyon. günlük mü oluyo bu kampanyalar... geçende 379 milyon dmişlerde...
bu bilgi kulaktan duyma mı yoksa gördün mü????

Tarih: 2 Haziran 2004, 14:23 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

Kodak CX6330 ile Kodak CX6340 modelleri kulaktan kulağa geçerken karıştırılıyor... Benim en son aldığım haber Kodak CX6330 379 Milyon.... Bir ay önce 339 Milyondu USD artması nedeni ile fiyat arttı..... CX6340ın fiyatı daha fazladır...
Real le Carrefour-sa nın fiyatları hemen hemen aynı... Realde 3.06.2004 tarihi dahil Kodak DX4530 429 Milyon peşin fiyatına 5 taksit...

Tarih: 2 Haziran 2004, 14:33 - İp: yok
celenli
celenli (üye)
İstanbul / Meraklı

eğer cx6330 alacaksanız.. 1 hafta önce 7-8 gün sirkeci piyasasındaki fotocularda garantili 300 milyon idi.!!! şu an bile miyorum.. ben alırsam ordan alcam ve de yanınıza birkaç kişi daha bulursanız 5-10 milyon daha düşebilirler biz şimdi 3 arkadaş onu almaya karar vermiştik ama benim daha kararım netleşmediğinden alamıyoruz..

Tarih: 2 Haziran 2004, 14:38 - İp: yok
  • 1