msuygur
msuygur (üye)
Gaziantep / Amatör

Hp 735 Okadar Kötümü?

İnternet üzerinden hp 735 foto mak.sipariş ettim ve 3-4 güne kadar elime ulaşır sanıyorum. Sitenizi henüz yeni keşfettim.Keşke daha önce keşfetmiş olsaydım diye düşünmeye başladım.Çünkü hp ve hatta 735 modeli hakkında okadar olumsuz şeyler yazılmışki umarım bende bu olumsuzlukları yaşamam.Arkadaşlar bukadar kötümü yaaaa.
Bir umut ışığı yok mu?

Tarih: 7 Temmuz 2004, 17:55 - İp: yok
semioli
semioli (üye)
Kahramanmaraş / Meraklı

msuygur ben HPzedeyim..Aynı modeli bende Mart ayında almıştım 3 hafta balayı yaşadık ve sonra makinada problem çıktı HP'ye yolladım ve HP ürünün garanti kapsamı dışına çıktığını(!) ve 220$'a tekrar vereceğini söyledi..Buralarda şu slogan meşhurdur:"KAHROLSUN HP!"

Umarım sen makinanı sorunsuz kullanırsın..Kalite kavramı ürün kalitesi olduğu kadar satış sonrası hizmetleride kapsadığından ben HP'nin sadece ürün kalitesine sahip olduğunu ve satış sornası hizmetlerinin sıfır olduğunu söylüyorum..İnşallah makinanın başına bişey gelmez..Hayırlı olsun..

Tarih: 7 Temmuz 2004, 18:19 - İp: yok
semioli
semioli (üye)
Kahramanmaraş / Meraklı

Sevgili msuygur..

Makinanın gündüz çekimleri güzel fakat makro çekimlerde(manzara vs.)ben pek randıman alamamıştım..Ayrıca gece çektiğim hiçbir resimdende memnun kalmamıştım..Fakat gündüz çektiğim resimleri öyle güselki hergün wallpaper yapıp duruyorum(gerçi şu aralar Sony DSC W-12 modelinin resmi var)..Evet ürünü çok dikkatli kullan aman başına bişey gelmesin yoksa bir makina parasınıda HP'ye vermek zorunda kalırsın(yada benim gibi vermessin,veremessin)..Tekrar hayırlı olsun..İyi çekimler

Tarih: 8 Temmuz 2004, 16:27 - İp: yok
axon
axon (üye)
Zonguldak / Amatör

ben de hp 735 kullanıyorum makinanın çekim kalitesi oldukçe güzel ama gündüzleri gece çekimleri açık alanlarda çok iyi değil makina çok kullanışlı bi makina..
satış sonrası olaylarını bilemiyorum tam olarak ama bu aralar şöyle bir kampanya var eğer evinde eski çalışan filmli normal bir makinan varsa evine kadar gelip o makinayı alıp sana 50 milyon lira veriyolar tabi hp 735 i aldığın faturayı göstermen şartıyla.. ben başvurdum yaklaşık 1 hafta fln oldu bekliyorum..

Tarih: 9 Temmuz 2004, 00:26 - İp: yok
bozo
bozo (üye)
Kocaeli / Amatör

tüketici haklarına göre 10 güne kadar iade etme hakkınız var aldığınız ürünleri. TAbi ürünün ambalajına zarar ziyan vermediyseniz. içine sinmediyse makine ara aldığın yeri iade etmek istediğini söyle kargo ile gönder. böyle iade ettiğim ürün oldu bi kere başka bir internetten alışveriş sitesine..

pil konusunda konuşan arkadaşa da..

tabiki şarjlı pil kullanabilirsin. ben ideefixe.com dan uniross 6x2100 NiMH kalem pil + şarj cihazı setini kargo dahil 32 milyona almıştım. bulduğum en iyi fiyattı böyle bir set için.. şimdi.. 2 tanesi makinanın içinde, 2 tanesi yedek yanımda, 2 tanesi de evde hazır bekliyor. pil bitince evde şarja bırakıp evdeki 2 yedeği yanıma alıyorum herzaman hazır + yedek pilli dolaşıyorum

#bozo' tarafından 31.07.2004 15:07:40 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 31 Temmuz 2004, 15:12 - İp: yok
axon
axon (üye)
Zonguldak / Amatör

2000 amperlik datron marka pil kullanıyorum 4 tanesi 8 dolara almıştım vatan computer dan. valla piller düşündüğümden çok iyi çıktı bende 2 sini kullanırken 2 sini yedekte tutuyorum çok iyi oluyo. yoksa yani şarjsız pille kullanılmaz.

Tarih: 1 Ağustos 2004, 23:50 - İp: yok
yyilmaz
yyilmaz (üye)
İstanbul / Meraklı

ARKADAŞLAR MAKİNALARIN DIŞ ÇEKİMLEİNE ALDANLMAYIN.ÖNEMLİ OLAN İÇ VE GECE ÇEKİMLERİ.BENDE AKİTA DC 200c VADRI 150 MİLYONA ALMIŞTIM.3.3 mp'Dİ AMA YALAN BENDE.DIŞ (GÜNDÜZ) ÇEKİMLERİ MUHTEŞEM.AMA ODADA GECE ÇEKTİĞİM RESİMLER İĞRENÇ ÖTESİ.BEN KENDİ ELİMLE ÇİZSEM DAHA GÜZEL YAPARIM VALLA DEDİĞİM ŞUDUR MAKİNANIN GÜNDÜZ ÇEKİMLERİNİ GÖRÜPTE AAA BU MAKİNA ÇOK GÜZEL ÇEKİYOR DEYİPTE ALMAYA KALKIŞMAYIN.HP DE BUNA DAHİL.BENDE 735 ALMAYI DÜŞÜNÜYORDUM İYİKİ ALMAMIŞIM.ŞU ANDA KODAK DC4530 ALDIM.MUHTEŞEM ÖTESİ.DEHŞET BİR MAKİNA.EN AZ 128 MB BELLEKLE DAHA İYİ OLUR.DIŞ,İÇ,MAKRO,MANZARA VE VİDEO ÇEKİMLERİ HARİKA.BİRAZ PARAYA KIYIP ALMANIZI TAVSİYE EDİYORUM.450 MİLYON CİVARI.AMA PİYASADAKİ 5 MP'LİK EN UYGUN MAKİNA BENCE.RESİMLERİ GÖRÜNDE HELAL OLSUN VERDİĞİM PARAYA DEDİRTİYOR.SU AN PİYASADA PEK YOK AMA.BEN 03/08/2004 TE SİRKECİDEN ALDIM.HERKESE TAVSİYE EDERİM.

#yyilmaz' tarafından 03.08.2004 08:59:20 tarihinde düzenlendi.

#yyilmaz' tarafından 03.08.2004 09:01:16 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Ağustos 2004, 08:59 - İp: yok
  • 1