caner1979
caner1979 (üye)
İstanbul / Amatör

Hangi Makina Kendimi Geliştirmek İç

Fotografa olan ilgim gün geçtikçe artıyor
Ixus makne kullanıyorum. Yeni bir makine almayı düşünüyorum.
İlk başlarda fotoğraflar çok net olsun herşeyi ile renkleri ile net olsun istiyordum.
Ama incelemeler yaptıkça slr makinelerde bile olmayan netlik f30 ve sony R1 makineleri bir numarada idi şöyleki düz fotolar oluyor genellikle ve slr lardaki derinlik hissi ve renklerdeki doygunluk ta makineye birşeyler katıyor diye düşünmeye başladım ama direk Ixus tan da slr alarak atlayış yapmak istemiyorum.
Herşeyi eleyip geldiğimde yine kompak makinalara bakıyorum.
Sizce kendimi geliştirebileceğim iyi doğa fotoğrafları çekebileceğim makina ne olabilir.
Manuel ayarları olmalı işi öğrenmeliyim hep oto da çekim yapmak istemiyorum.
Benim aklımda iki makine var sizce hangisi söylediklerim için iyi olur
Canon s5 veya Canon G6 hiçbir şekilde şu ucuz bu pahalı demeyin gelişmek ve iyi resim için yardımlarınızı yorumlarınızı bekliyorum.

Tarih: 9 Mayıs 2008, 22:47 - İp: 195.***.**2.225
jansardal
jansardal (üye)
İstanbul / Amatör

Fujinin vardı S9500 serisi gibi... Objektif ayarlarını bodyden değilde halkalara dokunarak yapıyorsunuz. Kullandım fena değil ama çok da aman aman bir şey değil. Ben DSLR'a geçme peşindeyim şu aralar umarım istediğinizi bulursunuz.

Tarih: 11 Mayıs 2008, 22:36 - İp: 85.***.**3.230
prxx
prxx (üye)
Aydın / Amatör

S9500 modelinin S9600 modelini çıkardı FujiFilm geliştirmen için iyi bir model, Panasonic Fz serisi modeleride var Lecia lens kullanılmış, Gerçek lecia lensli makineler 20 bin ytl den bahsediliyor. Fz serisinde nasıl kullanılmış bilmiyorum ama Panasoniclerde fena deyil.

Tarih: 13 Mayıs 2008, 00:14 - İp: 81.***.**9.252
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Lens ne kadar iyi olursa olsun bazen sensör yetersiz kalır.

Büyük sensör,daha iyi işlemci teknolojileri,hızlı refleks sistemler DSLR lerde vardır.

600 ytlden pahalı olmayan bir Canon S5 alınabilir.

Tarih: 13 Mayıs 2008, 05:22 - İp: 144.***.**0.132
  • 1