skywalker
skywalker (üye)
İstanbul / Meraklı

Hangi Dijital Makine?

Selamlar, en az 3.0 MP bir cihaz alarak amatör fotografçılığa (aslında hobby desek daha doğru olur) başlamayı hedefliyorum. Elimde 130$ kadar bir para var.Bu parayla gece çekimlerinde de iyi olan ccd sensörlü hangi cihazı tavsiye edersiniz?(not 2.el de olabilir)

Tarih: 28 Ağustos 2004, 12:16 - İp: yok
ice_iceber
ice_iceber (üye)
İstanbul / Amatör

bu forumda çok yeni olduğun her halinden belli. önce forumun 33 sayfalık arşivinde bi araştırma yap diyeceğim ama 130$ lık bişey bulacağını sanmam. çok amatör olarak piyasada o paraya mustek gibi markalar bulabilirsin. ancak seni gece çekimi olarak tatmin etmez. gündüz çekimlerinide iyi ışıklandırılmış yerlerde yapabilirisn

Tarih: 28 Ağustos 2004, 17:12 - İp: yok
guronline
guronline (üye)
Yurtdışı / Amatör

merhaba arkadasım;
165 euro ya epson l 300 var.3,2 mp.senin işini görür ama biraz daha para biriktirmen gerekiyor...
kolay gelsin...

Tarih: 28 Ağustos 2004, 23:30 - İp: yok
semioli
semioli (üye)
Kahramanmaraş / Meraklı

Genemi HP!?

Güzel dostum çok özür dilerim ama HP firmasından uzak dur(Forumda arama yap)

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=289&productid=bd15145

Adresine bir bak belki ilgini çeker!?159$'dan 109$'a düşmüş fakat makina hakkında bilgim yok..Tek bildiğim HP'den uzak durmandır..

Tarih: 29 Ağustos 2004, 23:20 - İp: yok
vikont
vikont (üye)
Ankara / Amatör

valla bencede forumları bir oku insan ürküyor...diğital fotograf makinasından soğuyor.hp neymiş yahu...bende bi makina alıcam inşallah..bu siteye bakacak olursan %80 oranında canon almam gerekiyor..

Tarih: 30 Ağustos 2004, 00:12 - İp: yok
semioli
semioli (üye)
Kahramanmaraş / Meraklı

Tamam Canon ilk sırada ama onun dışında (tüm heybetiyle)Sony gibi dev bir marka,Nikon,Pretec,Olympus gibi markalarda öneriliyor..

Tarih: 30 Ağustos 2004, 00:43 - İp: yok
semioli
semioli (üye)
Kahramanmaraş / Meraklı

Evet bizzat benim yaşadığım(hem burada hem sikayetvar sitesinde benim acı tecrübeme rastlayabilirsin) ve de tanık olduğum problemler oldu..

http://www.sikayetvar.com/index.php?loc=sikayet_oku&action=co&subaction=Detial&coNo=134

Bu adresten HPzedelerin HP firmasıyla ilgili şikayeytlerini okursan ne demek istediğimi anlarsın..Dostum lütfen dikkatli ol..

Tarih: 31 Ağustos 2004, 12:11 - İp: yok
bozo
bozo (üye)
Kocaeli / Amatör

doğru karar verdin ..! para biriktirmeye başlıyorsan istersen bekleme git taksitle al, kredi kartına taksite aldım bende ideefixe.com , www.aydinlar.com çoğu yerden ucuz fiyat gördüm.. belli kredi kartlarına peşin fiyatına yapıyor taksitleri.. marka olarak canon, nikon, olympus, bazı sony-fuji modelleri (üst modeller), minolta bak derim... bak kodak saymıyorum...

Tarih: 2 Eylül 2004, 17:47 - İp: yok
exif22
exif22 (üye)
İstanbul / Amatör

Skywalker,

Son yazdıklarına katılıyorum , geç olsun güç olmasın.

Bu işe yeni başlayacak arkadaşların en az Canon A-60 ayarında bir makina ile başlamalarını öneririm.

Işığınız bol olsun .

Tarih: 4 Eylül 2004, 01:49 - İp: yok
  • 1