hsonat
hsonat (üye)
İstanbul / Meraklı

Hangi Canon?

Merhaba..arkadaslar 3 model arasında bir secim yapmak uzereyim ama sizinde fikirlerinizi almak istiyorum bu hafta makineyi alıcam artık..canon a70 a75 veya a80..arkadaslarımdan bu konuda bazı yardımlar ıstedım urunleri satan yerlerle gorustum..acıkcası bu 3 modelin birbirlerinden pekte farklı olmadıklarını hatta 1-2 ozellık harıcınde tıpatıp aynı olduklarını gordum..canon a 70 1.5 ekran a75 1.8ekran a80 1.5 dönen ekran.. sadece a80 4mp..aralarında ciddi bir fark yok..sanırım iş artık göz zevkine kalıyor..ama kullanıcılarından öneri almak daha önemli bu yuzden sizlerden bilgilerinizi fikirlerinizi bekliyorum..son olarak bu konuda bılgısıne guvendıgım yakın bır arkadasım bana bu 3 modelden canon a70 al dedi..a75in 70le aynı oldugunu ekranın 1.8 olmasının hıcbısey farkettırmedıgını ayrıca a70 modelının daha ıyı foto cektıgını soyledı..a80 kullanan bı arkadassa a70 ve 75ten tek fark dönen ekran 4mp cokta onemlı deıl dedı..bu modellerı kullanan ve bılgısı olan herkese soruyorum hangısı? CANON A70? CANON A75? CANON A80? lutfen yardım Saygılarımla..

Tarih: 3 Temmuz 2004, 01:12 - İp: yok
pyro
pyro (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

canon a75 olacaktır benim tavsiyemde

Tarih: 3 Temmuz 2004, 09:00 - İp: yok
mag57
mag57 (üye)
İstanbul / Meraklı

KESİNLİKLE A80
HATA YAPMA

Tarih: 3 Temmuz 2004, 23:23 - İp: yok
blnf717
blnf717 (üye)
Bolu / Amatör

Bende A80 i tavsiye ediyim. A75 alacaklara dikkat , A75 in fiyati A70 den daha asagiya düsmüs herhalde bir sebebi vardir.

Tarih: 3 Temmuz 2004, 23:35 - İp: yok
blnf717
blnf717 (üye)
Bolu / Amatör

Bende A80 i tavsiye ediyim. A75 alacaklara dikkat , A75 in fiyati A70 den daha asagiya düsmüs herhalde bir sebebi vardir.

Tarih: 3 Temmuz 2004, 23:35 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili hsonat,

İnan bana ben senin yerinde olsam yazı tura atardım.Yazık değil mi sana? Elalem deniz kenarlarında tatil yörelerinde eğlenirken sen "a" mı yoksa" b" mi yok yok belki de "c" dir diye kendini yoruyorsun! Aklıma bir söz geldi: Kusursuz makine arayan makinesiz kalır! (Nur içinde yat Sn.Mevlana Celaleddin 'i Rumi cennet mekanın olsun!)

Tarih: 4 Temmuz 2004, 02:53 - İp: yok
fotoman
fotoman (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

A80 varken diğerlerini düşünme bile. Kullanıcılardan en iyi yorumları alan modellerden biri.
Ancak sana tavsiyem Canon"u Türkiye"den asla alma, insanı yolunacak enayi yerine koyuyorlar. Nıkon, Minolta gibi diğer baba markalar neredeyse avrupa fiyatlarına yaklaştılar, ama nedense Canon"un Türkiye dağıtıcısı yıllardır avrupanın iki katı fiyatla satmakta ısrar ediyor.
Makinalarını begenmeme rağmen bu yanlış fiyat politikası nedeniyle hiç kimseye Canon"u Türkiye"den önermem.
Yine de karar senin tabi

Tarih: 4 Temmuz 2004, 06:33 - İp: yok
pyro
pyro (üye)

A75 dururken A70 saçmalığını bırakın yaw, A75 ara model değil, canon un 3 MP lik serilerinde A70 in yerine geçen modeli. Canon un ingiltere sitesine bakacak olursanız A70 diye bişi göremessiniz çünkü yerine A75 geçti. İlerde A85 te çıkabilir, oda ara model olmaz.
A70 fiyatınında pahalı olmasının bir diğer nedeni piyasadan kalkmak üzere olması.
Şu an bir Canon D60 makina Canon 10D den daha pahalıdır mesela.

Tarih: 14 Temmuz 2004, 22:48 - İp: yok
pyro
pyro (üye)

güle güle kullanın

Tarih: 16 Temmuz 2004, 00:16 - İp: yok
mag57
mag57 (üye)
İstanbul / Meraklı

GÜLE GÜLE KULLAN
ÇEKİMLERİNİ GALERİYE BEKLİYORUZ.

SELAMLAR
MAHMUT GÜNEŞ

Tarih: 16 Temmuz 2004, 14:21 - İp: yok
pyro
pyro (üye)

Type II kartlar düşürülünce bozuluyor. Aynı testi kullandığınız HDD yi havadan yere bırakarak da deneyebilirsiniz

Tarih: 23 Temmuz 2004, 20:09 - İp: yok
  • 1