barist
barist (üye)
İzmir / Amatör

Fz50 Almak İstiyorum Görüşleriniz??

arkadaşlar. Panasonic FZ50 ve yanında da raynox'un makro ve geniş açı converter'lerini almayı düşünüyorum. DSLR istemiyorum günkü LCD'den de bakıp resim cekmek istiyorum vizore bağlı kalmak istemiyorum. Objektifin netlik ayarını manuelde bilezikle yapmak istiyorum. Oldu olacak videosuda güzel olsun diyorum. Dolayısıylada ortaya cıkan makine FZ50 oldu. Ne dersiniz?

Tarih: 25 Nisan 2007, 14:56 - İp: 212.***.**8.3
quixman
quixman (üye)
Ankara / Amatör

selamlar... Geçen hafta FZ50 aldım. Ürün görünürde DSL makina gibi. Dış Çekimlerde bir problem yok. Fakat iç çekimlerde tam bir felaket. Noise olayını PANASONIC FZ50'de çözememişler. (Eski FZ7 kullanıcısıyım.) İnanılmaz kumlanma yapıyor. Video çekimi olarak FZ7'yi daha başarılı buldum. Digital zoom hem resimleri hem de videoyu bozuyor. 1 hafta boyunca kullandım ve ürünü geri iade ettim. FZ50'nin kullandığı sensör küçük olduğundan kullandığı Venus III işlemcisi görüntülerdeki noise gideriyim derken fotoğraflardaki netliği ortadan kaldırıyor.Burdaki yorumlara fazla dikkate almamıştım. Ama kullanınca özellikle resimlerdeki detaylara dikkat eden bir kişi iseniz kesinle almayın derim. Sony'nin H9 modeli ABD piyasaya çıktı. 480 $ fiiyatı var. Türkiye'ye gelince bir bak derim. Sonuçta FZ50'yi almanı tavsiye etmem. Özellikle akşam iç mekan çekimlerindeki noise insanı çıldırtır. Yoksa görünüm olarak güzel ama bir işe yaramıyor

Tarih: 25 Nisan 2007, 16:40 - İp: 194.***.**4.64
cazip
cazip (üye)
İstanbul / Amatör

bendede fz 50 var gece iç mekan çekimlerinde çok başarılı buluyorum

Tarih: 26 Nisan 2007, 15:14 - İp: 81.***.**5.246
turnusol
turnusol (üye)
Ordu / Amatör

Ben de fz50 kullanıcısıyım.
Çok büyül baskılar almayacaksan yüksek asalı fotoğrafları da idare eder. Bir de yazılım kullanırsan kurtarırsın diye düşünüyorum..
Tavsiye ederim...
Ancak Sony de incelenmenli.

Tarih: 21 Mayıs 2007, 01:17 - İp: 88.***.**7.194
dargure
dargure (üye)
Adana / Amatör

Merhaba Sitedeki ilk mesajım.
Temennim bundan sonra süreklilik arzetmesi.
Ben dün FZ50 aldım. Set halinde. 2 Gb SD Kart, 2 lens, 3 filtre, temizlik seti, 2 tripot, çanta vs. 1 aya kadar elimde olacak. (Amerikadan aldım)
Bugün FZ30 u yakından inceleme imkanım oldu. Çok hoşuma giti.
quixman'ın dedikleri moralimi alt üst etti. Gerçekten çok mu kötü bir makina? özellikle çok uygun bir fiyata ladığım için sevinirken böyle bitr yorum kafamda soruişaretlerine yol açtı.
Ayrıca FZ50 nin türkçe kullanma klavuzunu PDF olarak bulabileceğim bir yer var mı? Elinde olan varsa gödnerebilirse sevinirim.
İlginize teşekkürler.

Tarih: 1 Haziran 2007, 23:00 - İp: 85.***.**8.54
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Arkadaşlar bu makine çok kötü bir makine değil,tersine iyi ve fanlarının olduğu bir makine.Elime alıp kullanmadım ama galerideki fotoğraflara bakarsanız sizin için daha mantıklı sentezler yapmanıza yardımcı oalcaktır.Ayrıca sensörü de çoğu rekabette olduğu modellere göre büyük ! 1/1.8

Galerideki fotoğraflar :
http://galeri.netfotograf.com/digital.asp?camera=fz50

Sizin için daha aydınlatıcı olur umarım şu karşılaştırmaya bir bakın http://www.letsgodigital.org/tr/camera/specification/compare/1307-1229-1518-1349.html

Ayrcıa Fz50 yi sevenlerin çoğu eline aldığında makinenin ağırlığı duruşu ve kavrayışı açısından beğeniyorlar.Bu açıdan bir düşünün bence.

#mavi_izci' tarafından 03.06.2007 17:41:21 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Haziran 2007, 17:40 - İp: 144.***.**2.110
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili dargure ben panasonic yetkili servisiyim ve çalışma alanım fotograf makineleri ve video kamera onarımı..

Bana e-mail adresini veririsen sana türkçe kullanma kılavuzu gönderirim...

Tarih: 3 Haziran 2007, 18:43 - İp: 88.***.**6.136
cappadociaman
cappadociaman (üye)
Artvin / Doğa Fotoğrafçısı

Fz50 değilde Fz30 kullanıyorum.İki model arasında dış görünüş itibariyle büyük bir fark yok.Hatta hiç yok.sadece birinde 50 diğerinde 30 yazıyor.Kullanım şekilleri birebir aynı.Yaklaşık bir yıldır severek kullanıyorum ve büyütülecek bir sorun yaşamadım.Evet noise üretiyor ama ışık azalınca.ışığın az olduğu yerlerde noise üretmeyen hangi kompakt makina var ki? Noise olmadan çekeyim derseniz DSLR oda adam gibi bir DSLR olmasışart

Fz50 nin kendine göre avantajları çok. Birkere 35-420mm. gibi oldukça uzun bir lensi var.video çekimleri ise tatminkâr. Sonuç itibariyle video kamera değil bu.

Yinede sensör büyüklüğünü artırmadan megapixellerle oynayarak fz30'daki 8MP lik yapıyı 10MP'ye çıkarmak bana göre normal bir pazarlama taktiği gibi geldi.

Yinede iyi bir makina olduğunu söyleyebilirim.

Tarih: 4 Haziran 2007, 20:34 - İp: 88.***.**3.97
cakiltas
cakiltas (üye)
İstanbul / Amatör

ben de lumix fz50 de karar kıldım.dün verdim siparişimi ve bu akşam alıcamçok mutluyum gerçekten çünkü sonunda o mu bu mu diye düşünmektense çekim yapmaya başlayabileceğim..fikirleriyle bana yardımcı olan tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ederim!!!

bi de benimde türkçe kullanma klavuzuna ihtiyacım olacak. nereden bulabilim?

#cakiltas' tarafından 06.06.2007 14:51:25 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 6 Haziran 2007, 14:47 - İp: 85.***.**9.170
barist
barist (üye)
İzmir / Amatör

nekadara aldın? paket içeriğinde neler var çakıltaş

Tarih: 7 Haziran 2007, 08:15 - İp: 212.***.**8.3
cakiltas
cakiltas (üye)
İstanbul / Amatör

ben neredeyse 7/24 çalıştığım için sirkecide araştırmak gibi şansım olmadı.internet siparişinede güvenemedim,az para değil diye.kadıköy yalçınlardan 1300 e aldım, 12 taksit yapıyorlar.çanta, 100 adet baskı ve eğitim semineri hediyeli.ayrıca 2 gb lık kart aldım ama o extra tabi.52 ytl idi sanırım. ve gerçektende ilgi ve alakaları dikkate değerdi.makine gerçekten çok güzel.biraz daha ısınıp alışmam gerek.sonra yine izlenimlerimizi paylaşırız.
bence tereddüt etme hiç

bi de söylemeyi unuttum; sürpriz oldu bana türkçe kullanma klavuzu veriyorlar

#cakiltas' tarafından 07.06.2007 10:44:20 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Haziran 2007, 10:39 - İp: 85.***.**9.170