pantegra
pantegra (üye)
İstanbul / Amatör

Fz28 Nereden Alabilirim?

Selamlar, ben bir kaç makine üzerinde araştırma yaptım ve FZ28 üzerinde karar kıldım. Daha sonra Sirkeci deki fotoğrafçılar çarşısı ve doğubank da dahil olmak üzere bütün fotoğraf makinesi satan dükkanlara gittim fiyat almak için fakat sadece doğubankta 660 TL ye buldum. Fiyatı çok iyi fakat sopt ürün garantisi yok. Ben açıkçası garantili bir ürün almak istiyorum. İnternetteki satış sitelerinde de buldum fiyatları da aşağı yukarı doğubank ile aynı fakat sanıyorum ki bunlarda spot ürün. Panasonic.com.tr satış sitesine girdim orada da 4 tane makineden başka bişey yok satılan. Mail çektim nereden garantili satış yapılıyor bu makine bi yardım edin diye 2 hafta önce cevap verilmedi. Uzun sözün kısası (Garantili) FZ28 istanbulda ya da internette uygun fiyata nerelerde satılıyor. Yardım ederseniz çok sevindirirsiniz.

Tarih: 26 Mayıs 2009, 19:50 - İp: 85.***.**9.254
mengenlix
mengenlix (üye)
Ankara / Amatör

Bildiğim kadarıyla Panasonix Fz28'lerin Türkiye'de resmi garantili satışı henüz başlamadı.

Spot ürünü 3 gün deneme şartıyla almayı teklif ediniz. Olmazsa gittigidiyor gibi siteler aracılığı ile yurtdışından getirtin. Bu şekilde makinanız geldiğinde para ödemeden bir kaç gün ü deneme şansınız oluyor.

Tarih: 27 Mayıs 2009, 00:25 - İp: 88.***.**3.24
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

dogubankda firma garantili urun alamazsınız zaten,dukkan garantısı olur satılan urunlerın..
makinenin sizi memnun etmemesi gibi bir durum soz konusu olmadıgından 3 gun deneme gibi bir işe girişmeye gerek yok,direk gidip elden makineyı inceleyerek almak daha mantıklı..hem kargo asamasındaki stresten hemde olası bir durumda para iadesinde cıkabilecek puruzlerden,tavsiye etmem..

Tarih: 27 Mayıs 2009, 04:57 - İp: 78.***.**4.25
pantegra
pantegra (üye)
İstanbul / Amatör

Hayret ya makine çıkalı 1 sene belki fazla oldu hala garantilisi yok. Tekofaks battı batacak diyorlar zaten sanırım bununla alakalı bir durum.

Doğubanktaki dükkanda hiçbir garanti vermiyorum demişti. Zaten sadece 1 dükkan da satılıyordu.

Peki gittigidiyor ya da sahibinden de satılan ürünler ne kadar güvenilir? Daha önce internetten alışveriş yapmamış birine yönelik cevap yazarsanız sevinirim

Tarih: 27 Mayıs 2009, 09:53 - İp: 88.***.**1.63
bolubeyi
bolubeyi (üye)
Ankara / Amatör

http://koksalfoto.com.tr/Store/Product/Panasonic%20Lumix%20DMC%20FZ28%20.aspx adresinde var.

Ben de Ankaradanım, ürünü alırken yardımcı olabilirim size.

edit: http://www.evkurun.com/index.php?p=show&pid=149333&k_id=1521&kn=Kamera+%26amp%3B+Foto

#bolubeyi' tarafından 27.05.2009 13:30:59 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Mayıs 2009, 13:28 - İp: 193.***.**8.58
pantegra
pantegra (üye)
İstanbul / Amatör

bolubeyi teşekkürler fakat.

Köksallar Foto' da stoklara ekle dediğimde "Stokta yoktur ya eşdeğer bir makine ya da muadiline yönelmeyi tercih edebilirsiniz." gibi bir ibareyle karşılaştım.

Ankara' da otursam yardımını isterdim fakat İstanbul' da oturuyorum.

Evkurun fiyatları çok abartılı sanırım.

Tarih: 27 Mayıs 2009, 14:16 - İp: 85.***.**4.78
bolubeyi
bolubeyi (üye)
Ankara / Amatör

Ben istanbulda olduğunuz için yardım etmek istemiştim Hani makineyi kontrol etmek falan anlamında, en nihayetinde online alışveriş...

Tarih: 27 Mayıs 2009, 17:16 - İp: 193.***.**8.54
pantegra
pantegra (üye)
İstanbul / Amatör

Pardon ben farklı anladım ama yinede sağol stoklarında yokmuş. Acaba garantiden ödün versem de spota yönelsem nasıl olur. Bir problem çıkarırsa ne olur buradaki yetkili servisler bakmaz mı?

Tarih: 27 Mayıs 2009, 17:57 - İp: 85.***.**4.78
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

soyle soyleyeyım,turkıyede spot ve garantılı fıyatlar arasında oyle bir fark varki,makine bozuldugunda uste cok az bır mıktar koyup ikincisini alabilirsiniz garantılı almaktansa..
malesef yolunacak kaz olarak goruldugumuz surece boyle olacak..
---
gittigidiyor internetten alısveriş için sistemi en guvenli site bana gore.. 5 yıldızlı bir satıcıdan aldıgınız surece sorun olmayacaktır,urunlerde yurtdısı garantılı olur genelde

Tarih: 27 Mayıs 2009, 18:50 - İp: 78.***.**2.136
pantegra
pantegra (üye)
İstanbul / Amatör

Bu cevabı duyduktan sonra sanırım GGden almak daha mantıklı gibi geldi banada. Biraz daha araştırayım yine de sağol.

Tarih: 27 Mayıs 2009, 18:59 - İp: 85.***.**4.78
bolubeyi
bolubeyi (üye)
Ankara / Amatör

Garantili fiyatlar gördüğünüz gibi 900 TL civarında, spot fiyatlar ise 600 lerde... Hele de yurtdışı imkanınız varsa 450-500 TL ye alabiliyosunuz. Garanti ayrıca elektronik ürünlerde bildiğiniz üzere 2 yıldır ve bu aletler öyle bir tasarlanıyor, garanti öyle bir optimize ediliyor ki artık 2 yıl 1. günde (verirse) sorun veriyor aletler Bu nedenle garantisiz ürün almaktan pek endişe duymayın. Tabi yine de şans işi bu işler ama normal şartlarda iki yıl sorun yaşamanız düşük ihtimal. Buradaki yetkili servisler tabiki bakar. Örneğin forum üyesi burkay bey www.burukay.com

Tarih: 27 Mayıs 2009, 21:32 - İp: 88.***.**3.34