oz.kenci
oz.kenci (üye)
Manisa / Amatör

Fujifilm Finepix S1900

fiyatı düşmüş nasıl bir makine? ilk kez alacağım başka hangi markaları önerirsiniz uygun fiyatlı?

Tarih: 9 Mayıs 2011, 20:30 - İp: 195.***.**8.77
arandur
arandur (üye)
Zonguldak / Amatör

Fotoğraf kalitesi fiyatına göre ortadır. Dezavantajı boyutunun büyüklüğüdür. Avantajı ise fotoğraf üzerinde her türlü ayarı yapmanıza imkan verdiğinden profesyonele hazırlık makinesi olmasıdır. Fotoğraf çekmeyi öğrenir bir süre sonra da DSLR'ye geçersiniz.

Tarih: 10 Mayıs 2011, 22:13 - İp: 94.***.**0.158
coldsun
coldsun (üye)
Bursa / Amatör

s1600 kullanıyorum.Açıkcası iyi bir makina.Yani s1900 da öyledir.En azından aklına takılan her türlü tekniği her tür pozlamayı,neyin ne oldugunu,işlevlerini ögrenip ileride DSLR makina için kendini geliştirmiş olursun.

Selamlar..

Ömer EFE

Tarih: 10 Mayıs 2011, 22:34 - İp: 85.***.**3.132
caens
caens (üye)
İstanbul / Amatör

bence düşük fiyatta olsa bile alınacak bir makine değil. elimde inceledim, saatlerce internette araştırdım gerçekten bu işe profesyonel bakan kullanıcılar hiç beğenmiyor. Ben profesyonel bakmıyorum bas çek makine alacağım diyorsanız otomatik çekimlerde kötü sonuçlar elde ediyor ve boyutu biraz büyük bir bas çek makineye göre.

Kısacası bu bir öğrenme makinesi. Manuel mod'da saatlerce uğraşırım, kafayı yerim ama fotoğrafçılığa adımımı atar ve DSLR 'e geçerim diyorsanız o zaman alın derim başka türlü asla almayın

Tarih: 12 Mayıs 2011, 02:05 - İp: 92.***.**2.75
gallifrey
gallifrey (üye)
İçel / Meraklı

bende bunu almayı düşünüyorum ayrıca yanında hafıza kartı da Class10 16 GB yada 8GB iyi gibi duruyor.

Tarih: 17 Mayıs 2011, 18:41 - İp: 78.***.**8.61
kemikkiran
kemikkiran (üye)
Ankara / Amatör

Ben makineyi aldım... bir hafta kullandım ve iade ettim... edindiğim bilgiler şu şekilde... otomatik mod çekimlerinde beni en çok rahatsız eden fazla soft bir çekim yapmasıydı... Çekilen fotoya zoom yapıldığında detayda flu bir görüntü ortaya çıkıyor. P modunda keskinlik ayarını değiştirip biraz daha iyi görüntü elde edebiliyor. O da canon ixus ve sony w350 'nin normal keskinliğine yakın bir görüntü elde ediyor. Resimde göründüğü kadar büyük değil ama kompakt bir cihaza göre daha büyük tabiki... yüksek iso (800 ve üzeri) çekimlerinde noise bana fazla geldi. Üzerinde manuel focus ayarı bulamadım... Ay 'ın fotoğrafını çekmek istedim fakat auto focusta netleme yapamadı. Video çekiminde HD görüntü kalitesi beni tatmin etmedi. Fakat bu fiyata bu özelliklerde başka da bir makine yok o da ayrı bir konu...

Tarih: 23 Mayıs 2011, 23:25 - İp: 188.***.**0.248
  • 1