parafon
parafon (üye)
Ankara / Amatör

Fujifilm Finepix Hs-10 Sizce Nasıl?

Öncelikle herkese merhaba aranıza yeni katıldım.Fotografçılık dunyasına yeni basladım sayılır elimde canan power shot sx110 ıs var ve yetmiyor ve fujifilm finepix hs10 u almayı dusunuyorum acıkcası smdilk dslr makinelerden alıp objektif işine girmek istemiyorum ve benide aşıyor=) Önerileriniz yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar...

Tarih: 9 Ağustos 2010, 00:46 - İp: 78.***.**0.111
-izmir-
-izmir- (üye)
İzmir / Meraklı

MERHABA

FUJI HS10 okadar güzel bir makina ki. Yaklaşık 3 ay kadar bir araştırmadan sonra.

SONY HX1

CANON SX1

CANON SX20

NIKON P100

OLYMPUS UZ 800

....... gibi süper zoom cameralar arasında HS10 na karar verdim.

NEDEN OLARAK +++++++ Başta ---Z-O-O-M--- kalitesi.

Youtube ve bazı sitelerde araştırdığım zoom değerinin yanında birde bazı cinema filimlerinin FUJISION objektifi ile cekilmiş olması ve cok ta kaliteli bir Objektife sahip olması.

++++++++++++++++++ Sonra ---S-E-N-S-Ö-R--- kalitesi.

Bir Camerada en önemşi ve en dikkat edilmesi gereken özelliklerden birtanesi SENSÖR dür. Sensör değeri 1/2,3 büyüklüğündedir.

s200EXR , s100fs , gibi sensörlerden daha küçük olabilir........ ama FUJI HS10 nun kullandığı sensör ---BSI-CMOS--- dur ve bu sensör bazı SLR makinalarında bile vardır.

Kısacası bir SLR Camera sensörü kullanıyor.

++++++++++++++++++ Fotoğraf Makinalarında bir ilk yarattı.

1. Dünyada ilk kez Türkce dilinde dil seceneği olan CAMERA.

2. Cekim hızı bazı SLR makinalardan bile daha hızlı. Saniyede 10 cekim yapabilen bir Cameradır.

3.Hani sadece bas cek özelliğinin yanısıra ceşitli cekim alternatifleri için cekim özellikleri bizlere sundu.

NOT: En iyisi ben kısa kesiyorum ve sana aşağıda verdiğim youtube adreslerini incelemeni ve izlemeni isterdim.

Özelliklere bakıp kararı sen ver.

http://www.youtube.com/watch?v=wNEcK8eBwyA

FUJI HS10 ÖZELLİKLERİ

http://www.gold.com.tr/urunozelyeni.asp?ID=91150&ad=FUJi-FiNEPiX-HS10-Dijital-Fotograf-Makinalari

http://www.letsgodigital.org/tr/25022/fujifilm-finepix-hs10/

Tarih: 10 Ağustos 2010, 10:03 - İp: 85.***.**2.112
parafon
parafon (üye)
Ankara / Amatör

Cok tesekkur ederim goremedigim bir çok yanı varmış gercekten cok begendim onumuzdeki ay alıcam , daha guzel bi makine gormezsem ki sanmıyorum=))

Tarih: 10 Ağustos 2010, 12:35 - İp: 78.***.**0.111
hata
hata (üye)
Ankara / Meraklı

HS10'la ilgili daha öncede benzer bir konu vardı.

Varılan ortak sonuç; Alınmaması gereken bir makina olduğuydu.

Bende bizzat denedim ve beğenmedim.
Focus hızı rezalet.
Fotoğraf kalitesi özellikle zoomda çok kötü.
Bir fuji sever ve fuji kullanır olarak size S200exr'yi tavsiye ederim.

Tarih: 10 Ağustos 2010, 15:56 - İp: 85.***.**4.50
turnusol
turnusol (üye)
Ordu / Amatör

sx110 dan tele ve geniş açı dışında fotoğraf kalitesi olarak pek fark olacağını sanmıyorum.

Elinizdeki makinanın fotoğraf kalitesi sizi tatmin ediyorsa geniş açı için alabilirsiniz.

Tarih: 16 Ağustos 2010, 03:42 - İp: 88.***.**1.25
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

son yapılan cmoslu makinalar rezalet nedense. fz 100 de öyle imiş.

Tarih: 16 Ağustos 2010, 20:48 - İp: 78.***.**2.100
smaler
smaler (üye)
Konya / Reklam Fotoğrafçısı

Merhaba HS 10 u alalı yaklaşık 1 ay oldu ve severek kullanıyorum. Amacınız süper bi fotoğraf kalitesiyse öncelikle bu işten süper anlamanız gerekiyor. Daha sonra ise gidip kaliteli bir Dslr alabilirsiniz. Ama ben bu işin uzmanıyım üstüme yok diyemiyorsanız Dslr ye boşuna para dökmeyin şimdiden. Çünkü Bu paraya bu uzaklık ve yakınlıktaki çekimleri yapmak için Dslr lere lens bile alamazsınız. Shutter ömrü denilen makinenin çekim sayısından kaynaklanan değer düşüklüğüde bir yana. Çok profesyonel değilseniz kesinlikle HS10 u öneririm. Fotoğrafçılıkta kendinizi iyice geliştirip çektiğiniz 10 fotodan 8-9 tanesi işe yarar durumda olacak seviyeye gelince kaliteli bir Dslr alırsınız. Kısacası HS 10 size bedavaya geldiği gibi üzerine para bile kazandırmış olur. ) Bu makineylede video çekersiniz o zaman.
Bu makine Dslr değil ki. Zaten öyle olsaydı 7-8 milyar ederdi bence. İşçilik kalitesi süper. Fotoğrafları yeterli. Videosu çok iyi. Ayrıca yeni teknoloji yeni teknolojidir. Neymiş miyopmuşta bilmem neymişte. Bunlar bence bazı çok bilmiş kişilerin kendi görüşleridir. Bu tür firmaların mühendisleri var bunları inceleyen. Adamlar salakmı ki kendilerini karalayacak cihazlar için iddialarda bulunsunlar ?

Tarih: 14 Kasım 2010, 21:02 - İp: 88.***.**1.43
ejderim75
ejderim75 (üye)
Tokat / Doğa Fotoğrafçısı

selam arkadaşlar bu fuji flim hs10 ile nasıl HD kalitede fotoğraf çekebilirim eğer bilen varsa yardımcı olursanız sevinirim saygılar

Tarih: 9 Ocak 2011, 16:29 - İp: 188.***.**5.59
problem27
problem27 (üye)
Ankara / Meraklı

ben fuji leri çok tavsiye etmiyorum. yurtdışından siperiş üzere makine temin edip satıyorum.birçok makine inceleme fırsatım oldu. fujiler teknik olarak çok yüksek vaatlerde bulunuyorlar ancak uygulamada sıkıntılar yaşandığı gibi, malzeme kalitesi olarakta servise düşmeye çok müsait oluyorlar. yani bazı makineler vardır ömürlüktür işte ben hiçbir fujiyi o sınıfa sokamıyorum.(efsaneleri hariç tabi).

yapılan incelemeler ve testleri takip etmeye çalışıyorum.mega zoom sınıfında FZ100 ilk sırada yer alıyor.ardından SX30 yakın takipçisi. Daha sonra P100, Fz38 ve SX20 geliyor.genel değerlendirmede HS10 ise SX20nin bile gerisinde kalıyor.hatta arada yanılmıyorsam HX1 den bile bahsediliyor. HS10 taknik özelliklere bakıldığında çok iyi dursada ben tansiye etmiyorum.FZ100 saniyede 11 çekim, AVCHD video, geniş açı, büyük sensör, yeterli f değeriyle bence ilk tercih olmalı.

Tarih: 10 Ocak 2011, 14:40 - İp: 188.***.**5.174
ibrahimcon
ibrahimcon (üye)
Karabük / Amatör

Merhaba,ben de HS 10 aldım.Önemli olan doğru kullanmak.Forumlarda çok eleştiri alıyor,ancak şu bir gerçek ki,iyi fotoğraf çekmek sadece makineye bağlı olsaydı ;Nikon,Canon gibi tanınmış markaların sahipleri kendi imal ettikleri kameralar ile bütün fotoğraf ödüllerini toplardı.Alacak ve almış olan arkadaşlara hayırlı olsun.Yakında bir kaç fotoğraf ekleyeceğim

Tarih: 9 Nisan 2011, 22:14 - İp: 78.***.**4.223
umitgulez
umitgulez (üye)
Antalya / Amatör

su an alinabilecek en iyi dsrl/like makina fujifilm s200exr
canon sx20is aldim cok fazla noise sorunu oldugu icin geri verdim panasonic fz38 ayni. atip tutuyorlar sozde ustalar fotografi makina degilde fotografci ceker diye 1.2/3 sensorle fotografci ne yapabilir. bulabilirseniz sony r1 en iyisi..........

Tarih: 14 Nisan 2011, 17:00 - İp: 89.***.**0.234