fuji-cem
fuji-cem (üye)
İstanbul / Firma

Fujifilm Finepix F480 Türkiye’de

Merhaba Arkadaşlar;
Fujifilm FinePix F480 Teknosa ve Gold mağazalarında satışa sunulmuştur.

Zârif gövde içinde 28mm geniş açılı 4 kat optik yakınlaştırma.

FinePix F480, 8,2 milyon piksel düzeyinde bir sayısal fotoğraf makinesi olup, 28mm geniş açılı ve 4 kat optik yakınlaştırma yapabilen bir objektif kullanmaktadır. 6,9cm çapında büyük bir ekran kullanan makine, ince ve zârif bir gövde içinde sunulmaktadır. Sezgisel olarak ve kolayca kullanılabilen makine, özellikle yeni başlayanlar veya eski makinesini değiştirmek isteyenler için çok uygundur.
Fujifilm, F dizisi dahilinde ilk defa bu modelde, 28mm geniş açılı bir objektifi istimal etmiştir. Bu tür bir objektif, yalnız bakış açısını genişletmek ile kalmayıp, küme veya büyük yapıların veya manzara çekimlerinde de önemli kolaylıklar sağlamaktadır. Geniş açı ve 4kat yakınlaştırma özelliklerinin birleşimi ise, FinePix F480 modelini, en iyi seyahat arkadaşı konumuna getirmektedir.
8,2 Megapiksel CCD ışık algılayıcı ile donanmış olan makine, ISO 800 seviyesine kadar da ışık duyarlılığı sunmaktadır. 6,9cm çapındaki büyük ekran, 230.000 piksel çözünürlüğü ile, çekimleri berrak bir nitelikte gösterir. Kullanım yöneltimi, bu makinede çok kolay bir hâle getirilmiş: Çekim kipi, çekim düzenlemeleri veya diğer ayarlar arasında geçiş yapıldığında, ekranda kısa bir açıklama verilmektedir. Seçim ise, bir kip tekerleği vasıtası ile yapılmaktadır. Arzu edildiğinde: Çok sayıda çekim düzenlemesi diyafram, enstantane ve beyaz dengelemesi arasındaki karmaşık birleşimlerin eş güdümünü üstlenmektedir. Yani istendiğinde bu işlemler makineye bırakılarak, tamamen konuya yoğunlaşmak mümkün olmaktadır.

Tarih: 11 Ekim 2007, 11:03 - İp: 81.***.**2.84
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

aynı ürün farklı fiyatlara satılıyor teknosada nedenini anlamadım

http://www.teknosa.com.tr/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=135171228&CS_Category=_DIJITAL_FOTOGRAF_MAKINESI156&CS_Catalog=_FOTOGRAF___VIDEO_KAMERA

http://www.teknosa.com.tr/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=119980850&CS_Category=_DIJITAL_FOTOGRAF_MAKINESI156&CS_Catalog=_FOTOGRAF___VIDEO_KAMERA

Tarih: 11 Ekim 2007, 22:49 - İp: 88.***.**6.207
fuji-cem
fuji-cem (üye)
İstanbul / Firma

Merhaba Bisquit;
FinePix F480 da verilen 399YTL ve 418YTL fiyatları, sadece makine ve makine yanında 2GB hafıza kartı hediyeli fiyatıdır.

Tarih: 15 Ekim 2007, 10:35 - İp: 81.***.**2.84
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

teşekkürler

Tarih: 15 Ekim 2007, 12:21 - İp: 88.***.**7.219
dadasnazim
dadasnazim (üye)
İstanbul / Amatör

slm fuji-cem

gerçi sorumun asıl muhatabı sen değilsin ama yinede sana sorayım.

tamam fuji güzel bir makina yapmış iyide niye video 320-240

ya bu adamlar beni çıldırtacak niye 640-480 koymuyorsunda 320-240 koyuyan. sırf bu yüzden almıyorum makinayı

ya 640-480 zararlı ise niye diğer modellerine koyuyon

valla ben anlamış değilim.eğer siz anladıysanız bana cevap verin......

slm

Tarih: 15 Ekim 2007, 22:32 - İp: 85.***.**9.177
fuji-cem
fuji-cem (üye)
İstanbul / Firma

Merhaba dadasnazim;
Bu konuda benimde bilgim yok ve bende bu soruyu her defasında arkadaşlarımla paylaşıyorum.Ama neden bu şekilde makine üretimi gerçekleştiriyorlar bilinmez.Şu bir gerçek ki bu bir fotoğraf makinesi kamera değil.O yüzden fotoğraf çekim özellikleri güçlendirilmiştir.Geniş açı özelliği ise ön plana çıkan özelliğidir.
Saygılarımla.

Tarih: 16 Ekim 2007, 13:12 - İp: 81.***.**2.84
serkanf
serkanf (üye)
Ankara / Amatör

merhabalar..
öncelikle böyle harika bir ürünü getirdiginiz için sizlere tesekkur ederim. ortalama 1 aydır bu ürünün ülkemize gelmesini bekliyordum. ankara da bi teknosa magazasında inceleme imkanım oldu. acıkcası makinenin bu özelliklerine karşın satısa sundugunuz fiyatı, tahminlerimin cok altında oldu. cevremde bu konularda yardım isteyen pek cok kişi var. bu ürününüzü gönül rahatlıgıyla önerebilecegimi belirtmek isterim...
Hoşcakalın.

Tarih: 21 Ekim 2007, 04:56 - İp: 88.***.**8.32
sercan85
sercan85 (üye)
İzmir / Amatör

"slm fuji-cem

gerçi sorumun asıl muhatabı sen değilsin ama yinede sana sorayım.

tamam fuji güzel bir makina yapmış iyide niye video 320-240

ya bu adamlar beni çıldırtacak niye 640-480 koymuyorsunda 320-240 koyuyan. sırf bu yüzden almıyorum makinayı

ya 640-480 zararlı ise niye diğer modellerine koyuyon

valla ben anlamış değilim.eğer siz anladıysanız bana cevap verin......

slm "

Bence makine alırken sadece fotoğrafla ilgili kısmına bak çünkü video çekmek sakıncalı. Ben birkaç dklık video çektim sıcak havada algılayıcı yandı (o yanana kadar 200-250 video çekmiştim ama sonunda yandı).

Yani 2yıl kısa kısa video çektim ama 2 yıl sonunda bozuldu yani her çekişte bozulma olmaz.
En iyisi video çekeceksen 1dakikayı geçme.

Tarih: 22 Ekim 2007, 00:57 - İp: 88.***.**6.118
fuji-cem
fuji-cem (üye)
İstanbul / Firma

Merhaba sercan85;
Video çekimi yaptığında sınırsız kayıt yapabilme imkanın var ve bozulma derken algılayıcısı yandığını belirtmişsin.Sıcak hava ve vs. durumlardan kaynaklanan sebepler elektronik aletlerde her zaman meydana gelen durumdur.Ama bununla FinePix serisi makinelerde oldu ise şayet ilk defa karşılaşıyorum.sorunsuz çekim imkanı vardır.

Tarih: 25 Ekim 2007, 14:44 - İp: 81.***.**2.84
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

bi kız arkadasa bu makineyi düşünmüştük..
canon ixus 70 de tercihler arasında.

dpreview sitesinde fuji için yavaş oldugunu söylüyor bir kullanıcı. her ne kadar geniş açı avantaj sağlasa da fotoğrafı yazma okuma silme işlemleri f30a göre kötüymüş.

diğe yorumları şöyle
Back to the F480: it's cheap, it's small, it has a wide angle lens (28mm equiv). Is it any good? Well, the wide angle lens is pretty good and that, unfortunately, sums up the positive side of the camera. The rest is a step back in digital camera evolution: the F480 is slower than the previous models: flipping through pictures is a slow process, erasing pictures even more so. The white balance is sketchy, there is AFAIK no flash exposure compensation. The AF hunts and is not very sensitive indoors and the shutter lag is unacceptable. Fuji has released quite a few fast cameras over the last two or three years - why oh why didn't they make this one at least as fast as the F30? Lack of technology? No, don't think so. It is a mystery to me and one of the major shortcomings of this camera.

şimdi hala karasızız ixus 70 mi yoksa fuji f480 mi

ikisi de ortalama aynı fiyat. gerçi fuji alınca şarjlı ğil ve şarj aleti de almak gerekecek

Tarih: 2 Kasım 2007, 16:20 - İp: 88.***.**3.191
fuji-cem
fuji-cem (üye)
İstanbul / Firma

Merhaba bisquit;
Fujifilm FinePix F480 modeli normal standart şekilde çalışmaktadır.28mm geniş açı olması da doğru ve ayrıca şarjlı pil de almanıza gerek yoktur.Lityum pil kullanmaktadır.Diğer marka ürünü hakkında ise yorum yapmam doğru olmaz.Bilinçli bir kişi olarak inceleyip karar vermeniz daha mantıklı olur.Beni anlayışla karşılamanızı dilerim. ( X bir marka hakkında şu veya bu deme lüksüne sahip değilim. ) Kötü makine de yoktur ama sadece özellikleri istenilen seviyede olan ve yetersiz seviyede olan olarak ayırabiliriz.
Saygılarımla...

Tarih: 2 Kasım 2007, 16:28 - İp: 81.***.**2.84