portigo
portigo (üye)
İstanbul / Meraklı

Fuji S7000 Canon S1

ya makine almaya çalışıyorum ama bir türlü karar veremiyorum baktıklarım arasından bu ikisi dikkatimi çekti makinelerin olumlu ve olumsuz yönlerinden bahsederseniz sevinirim ve herikisini kullananlar varsa hangisini tavsiye edersiniz yazarsanız sevinirim

Tarih: 13 Mart 2005, 14:30 - İp: yok
nihavend
nihavend (üye)
Giresun / Amatör

Fuji S7000 kullanıyorum. çok güzel bir alet.
1 cd den inanılmaz makrolar çekebiliyorsun.
hafıza kartın dolana kadar sınırsız video kaydı yapabiliyorsun (video kaydından 2 çeşit boyutlandırma ayarı var fakat zoom özelliği yok)
6 milyon piksel çıkış ve 12 milyon pikselde çıktı alma özelliği var.
manuel ayarları gelişmiş..

sonuçta yarı profösyonelliğe geçmek isteyenler için güzel bir makine.. Canon S1 hakkında bir bilgim yok.

Tarih: 14 Mart 2005, 07:05 - İp: yok
muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

S7000 al...Canon'un gözboyayan özelliklerine aldanma! oldukca vasat bir makine alan herkes bir süre sonra elinden çıkarmaya uğraşıyor. S7000 sirkecide garantili olarak 825.000.000 TL ye satılıyor.

Tarih: 14 Mart 2005, 23:30 - İp: yok
suysal1
suysal1 (üye)
Denizli / Amatör

s1 ile çektiğim resimlere istersen bir bak. http://www.fotokritik.com/suysal1 . s7000 'de asa 200 civarında başlıyor. Işıksız ortamlarda nosie demek. Işıklı ortamlarda gayet iyi çekiyor s7000. s1 ile ilgili atıp tutmanın bir anlamı yok. İsteyen istediğini alsın. Orası ayrı konu. Ben kaç aydır çekiyorum. Ayarlarını yeni tutturdum. Ayarlarını iyi yaparsan gayet güzel çekiyor. CCD 'desi küçük olmasına rağmen . Çekimden anlamazsan hepsi kötü.

Tarih: 15 Mart 2005, 08:26 - İp: yok
muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

sevgili suysal fotokritik'deki fotoğraflarına baktım. Hepsi fotoğrafı çok sevdiğini aynı zamanda bu konuda yetenekli olduğunu gösteren şeyler-açıkca söylemek gerekirse gördüğüm en iyi S1 fotoğrafları...
-fakat yinede s7000 ile s1 arasında tercih yapmak gerekirse s7000 derim.

Tarih: 15 Mart 2005, 09:17 - İp: yok
suysal1
suysal1 (üye)
Denizli / Amatör

Teşekkür ederim.

Tarih: 15 Mart 2005, 10:27 - İp: yok
portigo
portigo (üye)
İstanbul / Meraklı

peki söylediklerinize göre iso 160 ve ışık iyi olduğunda iyi çekim yapıyor . peki ışık kötü olduğu zaman nasıl çekiyo (loş ışık) vs.. yerlerde

Tarih: 15 Mart 2005, 19:00 - İp: yok
cetinkar
cetinkar (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Bide benim s1 fotograflarıma bak ama s7000 de kötülemek istemem ikiside kendi çaplarında iyi makinalar canon da zoom 10 x ve bozulma yok

Tarih: 18 Mart 2005, 00:56 - İp: yok
  • 1