mercelebi
mercelebi (üye)
İstanbul / Amatör

Fuji S5500

selamlar..dün fuarda s5500 ü incleme imkanım oldu olduk hoş bir makinaya benziyor..görevli s5000 den çok daha kaliteli çekim yapabildiğini söyledi..s5000 bildiğiniz gibi kötü çekim yapıyordu bu öyle deilmiş onlara göre..cekim hızı 1/2000 olmuş 4m.p olmuş vs...fiyatıda uygun..kdv dahil 500 euro...makina hakkında bilgisi olan varsa sevinirim...aynı sınıfta olympus 765 ve minolta z3 alternatifleri var sizce hangisi?

Tarih: 5 Eylül 2004, 18:05 - İp: yok
mercelebi
mercelebi (üye)
İstanbul / Amatör

yazımda bir yanlışlık olmuş makina hakkında bilgisi olanlar yardımcı olurlarsa sevinirim demek istedim..

Tarih: 5 Eylül 2004, 18:07 - İp: yok
criterion
criterion (üye)
Yalova / Amatör

Hiç düşünmeden Z3. Bu makinada anti-shake özelliği var. Yani elde çekimlerde çok yavaş shutter hızlarında bile makinanın sarsılması ile görüntünün bulanık çıkmasını engelleyen bir sistem. Aynı sistem A1 ve A2'de de var. Yüksek çözünürlükte video görüntü. Lens 35-420 mm. Benim Sonynin 2 katı. Süper makro modunda nesnelere (0,4 inch)1cm'ye kadar yaklaşabilirsin. Makinaya harici flaş takabilirsin. Kolay gelsin...

Tarih: 5 Eylül 2004, 20:52 - İp: yok
mercelebi
mercelebi (üye)
İstanbul / Amatör

evet bu yönleri ile güzel ama..z3 raw formatında çekim yapamıyor..tam olarak bilmemekle birlikte raw formatında çekilen fotoların diğerlerine göre çok daha kaliteli olduğunu duydum...bu konuda bilginiz varmı?

Tarih: 5 Eylül 2004, 22:56 - İp: yok
ocum
ocum (üye)
Kayseri / Amatör

amatör çekimler yapacaksan raw formatına hiç mi hiç ihtiyacın olmaz. raw formatının dosya büyüklüğü çok fazla olduğu için raw formatında çekim yapmak istemezsin bile.

Tarih: 7 Eylül 2004, 17:09 - İp: yok
  • 1