xkeremx
xkeremx (üye)
İstanbul / Meraklı

Fuji S5000 Eleştrirmisiniz

mrb ben fuji s5000 almayı düşünüyorum. cidden amatörüm ama çok büyük merakım var. o kadar para verip de işime yaramayan bişey almak istemiyorum. bana kodak dx6490'nı önerdiler ama dış dijayn olarak pek ilgimi çekmedi ama fuji içinde iyi tepkilerde duymadım lütfen yardımcı olun. eğer alternatifleriniz varsa lütfen bildiriniz...özelime mail atarsanız sevinirim siteye çok sık girme fırsatım olmuyor.
slmlr
kerem ergin [email protected]

Tarih: 11 Haziran 2004, 20:15 - İp: yok
ohara
ohara (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

anladığım kadarıyla 10x zoomlu bir alet düşünüyorsun. önünde 3 seçenek var:
1-Canon S1 IS
2-Kodak 6490
3-Fuji 5000

En baştan söyleyim 10x zoomlu bir alette olması gereken en önemli şey image stebilizer(IS)dır. Aksi halde zoomlu çekimleri tripodsuz yapamazsın. Galeri kısmına S1 le tripodsuz çektiğim bir dolunay fotosu koydum ona bir göz at. Diğer aletlerle tripodsuz çekemezsin bu fotoyu.

Kodakın güzel yanı 2.2 gibi devasa bir LCD'ye sahip olması, ama bu LCD çok pil harcamasına neden oluyor o yüzden dezavantaj gibi de düşünülebilir.

Fuji XD card kullanır bu kartı sadece olypus ve fuji marka makinler kullandığından pek yaygın değildir. o nedenle pahalıdır ve CF cardlara göre bulman zor olabilir. bu bi dezavataj.ayrıca bu 3 makine arasında en ağır olanı yine fuji, yaklaşık 570 gr.fuji aynı kodak gibi 320x240 çözünürlükte video çekebiliyor. canon 640x480.ayrıca fujinin ses kalitesi çok kötü.resimlere ses kaydı da ekleyemiyosun(bu özellik canonda var).

canon'un artıları.IS teknolojisi, yüksek kalitede uzun süre video çekme, CF I ve II kartlarını desteklemesi.beyaz ayarı dahil her türlü manuel ayrı imkanı, dönebilen LCD ekran.canona has digic ve ispas işlemcileri sayesinde mükemmel resim kalitesi.
canon'un hiçmi eksisi yok?var 3 tane:
-plastik gövde
-3.2 mp. bana göre yetiyor, A4 boyutundan daha büyük resim bastırmayacaksan sana da yeter.
-diğerlerine göre pahalı, ama bu parayı hak ediyor çünkü IS teknolojisi pahalı bişey ve her makinede yok.

#ohara' tarafından 11.06.2004 22:05:36 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 11 Haziran 2004, 22:06 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

Kharon,

Amme Hizm.stevedigicams en iyiler topicinde dig.fot.mak. sınıflandırması var...

Orayı bir incele istersen..

Tarih: 12 Haziran 2004, 10:54 - İp: yok
ohara
ohara (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

arada 300 milyon fark var söyleyim. istesem 300 daha verip fuji 7000'i alabilirdim ama bana 6x zoom yetmezdi. ayrıca piyasada video çekim kabiliyeti en iyi olan makine S1. bu makineyi alan birinin ayrıca bir de video kamera almasına gerek kalmıyor.

çok düşündüm her ürünü inceledim, en ince ayrıntısına kadar bütün makinleri araştırdım, yorumları okudum sonra gittim bu makineyi aldım. o yüden pişman olmam imkansız. bilinçli bir tüketiciyim ben

bu arada kimseye yanlış bilgi vermiyorum. bildiğim kadarıyla fuji 5000'nde ses kaydı eklenmiyor, eğer aksini iddia ediyorsan makinen bu özelliğe sahip olduğunu gösteren bir link verebilirsin.

#ohara' tarafından 13.06.2004 00:03:33 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Haziran 2004, 00:03 - İp: yok
xkeremx
xkeremx (üye)
İstanbul / Meraklı

bigiler için teşekkürler amaa ben sadece normal ve gece çekimlerinde iyi sonuçlar alabilip alamayacağımı öğrenmek istedim. fuji s5000'le gece ve standart çekim yapan biri varsa netlik, yakın flash kalitesi ve çekim hızı konusunda bilgi verebileceki olursa çok sevinirim. o kadar teknik detaya ihtiyacım yok.
şimdiden teşekkürler......

Tarih: 14 Haziran 2004, 10:01 - İp: yok
flassv
flassv (editör)
Afyonkarahisar / Haber Fotoğrafçısı

x

Tarih: 14 Haziran 2004, 12:26 - İp: yok
  • 1