robiscik
robiscik (üye)
Adana / Amatör

Fujı Fınepıx F70 Exr

arkadaşlar bu makinayı bir sitede yurt dışından sıfır getirtmek üzere 400 tl ye buldum , tr satış fiyatı ise 700-900 tl arası. özelliklerinden pek anlamadığım için bana güzel çekimler, özellikle doğa cekimleri ve güzel gece şehir manzarası cekimleri sağlayabilirmi? asagıdaki siteden özelliklerini kontrol edip fikir vermeniz mumkunmu?

http://www.hepsiburada.com/fujifilm-finepix-f70exr-10mp-2.7-lcd-dijital-fotograf-makinesi-2-gb-sd-kart-orijinal-canta-hedi/productdetails.aspx?categoryid=248&productid=bd97048

Tarih: 10 Aralık 2009, 08:53 - İp: 78.***.**3.48
robiscik
robiscik (üye)
Adana / Amatör

zeki bey fikirlerinize ve deneyimlerinize saygı duyuyorum, sizi hayal kırıklıgına uğratan cekimler hangileriydi? ( gece, gündüz, makro) bana bildirirseniz bende bi makinamda bu cekimleri kontrol etmek isterim.

Tarih: 30 Mayıs 2010, 07:52 - İp: 88.***.**4.168
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Ben de F200EXR ile cok kotu bir deneyim sahibi olanlardanim.Makina oyle milletin bahsettigi gibi agam saam hicbir ozellige sahip degil.Alinir alinmasina fazla bisey beklemiyorsaniz ancak cok paralar verilmez kesinlikle.Bi kere f numaralari hepsindede buyuk yani isiga karsi gece cekimlerinde ISO ya dayanmaktan baska yaptiklari is yok ve buda hali ile kumlu goruntulere sebep veriyor.Basit bir makina,menusunde is yok,insana kendi istedigi renk ayari olsun,keskinlik ayari olsun yapma sansi vermiyor.Bir arkadas Canondan falan ustun soyle boyle demis ama kendisinin makinasina toz kondurmayayim anlayisini gutmus baskada bisey degil yani.Gercekler ve tecrubeler insandan insana tabiki degisir.Dogru olan insanlarin makinadan ne bekledigi ve ona gore makina secimi.Fazla bisey aramiyorsan ve sanada ucuz geldi ise al gec.Yok ben en iyilerinden birini alayim diyorsan al bi tane Canon G11,veya kucuk olsun dersen S90 gibi daha ustun makinalar...

Tarih: 30 Mayıs 2010, 09:06 - İp: 221.***.**6.23
robiscik
robiscik (üye)
Adana / Amatör

ozan bey, toz kondurma değil, ben bi cok makina değiştirdim, ve bu makinada aradıgımı simdilik buldum kompakt olarak, ayrıca ben bilmeden değil tecrübe ile konuşuyorum , canon un dslr bir makinasını kullanan bir fotoğrafçı arkadaşla muhabbet sırasında kendisi itiraf etti ve farkıda kendisi gösterdi. umarım sizin için yeterlidir bu bilgi. ayrıca Canon G11 diye kıyasladığınız makina bir kere dslr bir makina fujifilm finepix f70 ise kompakt bir makina. kompakt bir makina olarakta canon kullanıcısı kıayasladı bu makinayı canonun dslr makinası ile umarım aydınlanmışsınızdır.

Tarih: 30 Mayıs 2010, 09:14 - İp: 88.***.**4.168
robiscik
robiscik (üye)
Adana / Amatör

ayrıca canonun lensleri bol oldugu için tercih ediliyor, okadar ahımlı şahımlı bir makina değil canon özellik bakımından. Canon G11 e o kadar parayı vereceğime üzerine biraz daha katar pentax k20 gibi modeller alırım pentaxtan.

Tarih: 30 Mayıs 2010, 09:16 - İp: 88.***.**4.168
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Arkadasim sen G11 e DSLR diyor isen,o arkadasinda kim ise oda sana katiliyor ise,ben baska birsey demiyorum burda artik fazla elimi yormayayim...

Tarih: 30 Mayıs 2010, 09:45 - İp: 221.***.**6.23