yilmaz47
yilmaz47 (üye)
Batman / Amatör

**---fuji F30 İncelemesi ---**

Topiğin İsmi değiştirildi.

Canon a620 yi fazla kullanamadığım ve şu an elimde olmadığı için fuji f30 ile karşılaştırmalı fotograflarını koyamayacağım .

Bu sebepten dolayı topiğin ismini fuji f30 incelemesi olarak değiştiriyorum.

#yilmaz47' tarafından 08.01.2007 17:48:22 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 23 Kasım 2006, 12:09 - İp: 88.***.**3.112
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Paktom öyle deme fx3 bayağı güzel makina. Titreşim engelleme falan var. Fotoğraf kalitesi olarak f30 gibi değil ama güzel küçük bir makina. Iso konusundada iyi sayılabilir.
F30 gelsin bakalım senin. Birde dediğim gibi casio 1000 modelini düşünüyorum. Harika fotoğrafları var.

Tarih: 30 Mart 2007, 15:08 - İp: 88.***.**1.64
yilmaz47
yilmaz47 (üye)
Batman / Amatör

burdayım pc im bozuldu.
yakında bende damlarım buraya.

bende panasoniclerden memnunum noise sorunu dışında .
ikinci makine alırsam fx01 gibi olur.

bu incelemeden sonra çektiğim fotolar radiko kullanıcı ismiyle
burada
http://forum.donanimhaber.com/m_12135088/tm.htm

fujiciler burada toplanmış

bu forumun compact makineler kısmı çok seyrekleşti.

#yilmaz47' tarafından 30.03.2007 15:20:07 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 30 Mart 2007, 15:16 - İp: 88.***.**9.78
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

fx07 nin fotoları iyi olsa güzel makina ama maalesef fx3 e göre çok kötü.
Noise her zaman sorun maalesef panasoniklerde.
Maalesef buraya kimse girmiyor.Herkes dslr peşinde.

Tarih: 30 Mart 2007, 15:28 - İp: 88.***.**1.186
slm
slm (üye)
Elazığ / Amatör

Keskinli açısından fd6500 ile f30 arasında çok fark varmı?

Tarih: 30 Mart 2007, 16:27 - İp: 85.***.**0.110
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Slm;

s6500 ile F30 arasında keskinlik ve detay konusunda fark var. İkisi de aynı değil maalesef! Hatta "dreview" bile yazmış, yüksek iso çekimlerinde "F30" daha iyi diye..

Tersi olsaydı, ben Almanya'dan S6500 getirtecektim. Hem de Almanya'dan çok ucuza alabiliyorsun. Ama ben F30 tercih ettim, çünkü noise olayında daha başarılı ve fotolar daha keskin ve detaylı F30'da..

PAZARBEY;

Yüksek isoda kaliteli fotoğraf bence çoook önemli bir kıstas! Artık birçok yerde, test kalite puanında, yüksek isoda başarı önce gelen şartlardan biri.. Flaşsız bir gece fotoğrafının tadını, flaşla çekilmiş ve ön tarafı parlamış,arka taraf karanlık bir fotoğrafa değişir misin??
Ben değişmem! Yüksek isoda başarı en önemli unsur bence.. Zaten Yılmaz47 bu makinenin başarısını ve fotolarındaki keskinliğini belgeledi. Ben olsam panasoniği asla tercih etmem! Bol noiseli fotoğraflar canımı sıkıyor çok!

F30 hem noisede çoook başarılı, hem de fotoğrafları minicik kompakt sınıfa göre çok büyük kaliteli.. DSLR kullanacağız ama mutlaka mini kompakt bir modelimiz olmalı kenarda.. Çok ani pozlar, hızlı davranmamız gereken durumlarda iyi iş görür. Koy cebine bakkala git, belki karşına yüzyılın fotoğraf fırsatı çıkar! Ve bu makinede çok iyi olmalı.. Bence FUJİ F30 OLMALI..

Casio 1000 İÇİN BİŞEY DİYEMEM, görmedim. Ama CASİO YÜKSEK İSOda ÇOK BAŞARILIDIR demek te, biraz hayalcilik galiba.. Fotoları güzeldir belki ama ya yüksek iso??

Tarih: 30 Mart 2007, 18:15 - İp: 88.***.**2.251
slm
slm (üye)
Elazığ / Amatör

Bu incelemeden sonra bize f30 almak vacip oldu gibi . Bir de nereden (uygun yer-fiyata) alacağımız noktasında yardımcı olursanız işlem tamam olacak...teşekkürler...

Tarih: 30 Mart 2007, 22:57 - İp: 85.***.**3.196
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Slm, F30 Türkiye'ye gelmedi henüz. Ancak yurt dışından alabilirsin. Ben Almanya'dan aldım. Oralarda varsa bir tanıdığın, kolay..

AYRICA PAZARBEY ve F30 DÜŞÜNEN HERKESE BİR HABERİM VAR!

Bunu daha önce de yazdım aslında..
Fuji Türkiye ile 2 kez ayrı zamanlarda görüştüm.
Eğer yurt dışından fatura ve garanti belgesiyle alırsanız FUJİ makinelerini, garantisi Türkiye'de GEÇERLİ..

EVET AYNEN ÖYLE.. Şu anda ben Almanya'dan Türkiye garantili aldım makinemi.. Tabii sadece Almanya değil, tüm yurt dışı için geçerli bu!

Tarih: 31 Mart 2007, 01:05 - İp: 88.***.**7.73
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Türkiyeye f40 geelecekmiş.aslında f20 veya 40 özellikleri kırpılmış birer f30. Pili falan daha güçsüz.
f40 8 mp. 2 tane kart kullanabiliyor. ama 50 euro pahalı f30 dan.
bakalım f50 ne zaman çıkacak.
ıso konusuna katılıyorum.
Ancak sadece 400 ısoda karşılaştırmak yanlış diyorum.Bunlar dslr olsalar tamam.Ama birer kompak neticede.

Tarih: 31 Mart 2007, 06:56 - İp: 88.***.**7.6
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Evet sonuçta "bunlar sadece kompakt" pazarbey! Ama neden cebimizdeki o küçük makine, "küçük dev adam" olmasın? Yüksek isoda başarı aramayalım mı kompakt alacağız diye? Gün gelir, DSLR teşkilatımız kalabalık olduğu için yanımıza alamayız ve o küçük F30 ile zayıf ışık şartlarında harikalar yaratırız. Niye olmuşken en iyisi olmasın?

Hadi Pazarbey, kap bi tane F30!
Bak Türkiye garantisi de var! Yakışır!

Bu arada F30'um geldi ama getiren arkadaş 1-2 günlüğüne ödünç aldı. Makineme ambargo koydular yaw!!

Tarih: 31 Mart 2007, 15:58 - İp: 88.***.**5.244
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Hakkıdır hakı.Sesini çıkarma.Bak Türkiye garantisi meselesini öğrenmem iyi oldu.Gerçi bunlar kolay kolay arızalanmıyor ama olsun.
F30 vide o çekerken zoom u kullandırıyormu acaba.

Tarih: 31 Mart 2007, 17:37 - İp: 88.***.**7.71