madsky
madsky (üye)
Ankara / Amatör

Dx6490

Merhaba,

1 hafta içine kodak dx6490'ım ile katılacağım. O ana kadar biraz soru sorayım sizlere;

1- Fotoğraf çekmekten bıktığınız oldumu? yani sıkılıp attığınız oluyor mu makinayı? (Bu siteye girenlerin öyle bir durumu olmas ihtimali düşük tabi )
2- Dx6490 hakkındaki olumsuz düşünceleriniz neler? Kuallnıyorsanız şu ana kadar sizi rahatsız eden birşey varmı?
3-Dock ünitesi ne kadar yararlı? dock ünitesi olmasadan yapılamayacak ne var?
4- Kodak türkiye ithalatçısı kim? (direk ithalatçısından almak çok daha ucuza geliyor... tabi ithalatçı direk satış yapıyorsa...) (bkn. Erkayalar; canon s1 IS piyasada 1 milyar 250 üstü... direk erkayalardan alımı 1 milyar 50 milyon...) (Aslında para bulabilsem Canon powershot 1S IS alacaktım..)
5- bir daha düşündümde.. hani olurda para bulursam... Canon'un bu makinasının alınabilitesi nedir? Şahsen o muhteşem video çekim olayını kullanmayı düşünmüyorum... onun dışında çok fazla noise olduğunu okudum çektiği fotolarda... Ayrıca kodak'ın fotoğraf makinası üzerindeki uzmanlığı aklıma geldikçe canon alasım gelmiyor (canon kötü demiyorum.. sadece kodak'ın alanı bu diyorum)
6- Hiç rastlamadım fakat gene de soruyorum.. 6490'da image stabilizerimsi bişiler varmı? Tripod şartmı 10x optik zoom ve üstünde?

Sorularım bu kadar... makinayı alınca daha fazla soru soracağım, antremanlı girin bundan sonra foruma .

Tarih: 10 Nisan 2004, 23:24 - İp: yok
blnf717
blnf717 (üye)
Bolu / Amatör

Kodak fotograf Makinasi Canon gözlük mü yapiyor. Piyasada (Almanyada) Kodagin en pahali makinasi 5000,- € Canonun 7000,- € neden acaba. Birde yeni makina alacaklara sesleniyorum almak istediginiz makinaya karar verirken Canon u yada baska bir markayi begenmiyorsaniz ismini niye yaziyorsunuzki. Kodak gibi bir firma varken Canon neki yada Nikon varken Fuji solda sifir gibi. Nikon istiyorsaniz Nikon alin Kodak istiyorsaniz Kodak alin.Hic bir marka kendi reklamini yaparken baska markayi kötülemez.Saticilar haric.

Tarih: 11 Nisan 2004, 00:00 - İp: yok
cpx5700
cpx5700 (üye)
İstanbul / Amatör

Cevaplar

1) Hayır olmadı.
2) Manuel focus'unun olmaması. Ve görüntü kalitesinin pek iyi olmaması.
3)Cevap yok.
4)Cevap yok.
5)Canon'un alınabilitesi her zaman Kodak'tan daha fazladır.
6)Tripod, zoom yapmasan bile 1/15 enstantaneden daha yavaş çekimlerde mutlak gereklidir.

Tarih: 11 Nisan 2004, 00:26 - İp: yok
blnf717
blnf717 (üye)
Bolu / Amatör

Gel 12 cm de anlasali

Tarih: 11 Nisan 2004, 14:10 - İp: yok
cpx5700
cpx5700 (üye)
İstanbul / Amatör

madsky sanırım yanlış bir bilgin var. Çünkü 6490'ın manuel focusu yok. Ben kendim için araştırırken de olmadığını öğrendiğim için vazgeçmiştim, ayrıca review yazılarından da gördüğüm kadarıyla manuel focusu yok.Bir de şu http://www.dpreview.com/reviews/specs/Kodak/kodak_dx6490.asp

siteye bak istersen. Burada da manuel focusunun olmadığı yazıyor

Tarih: 14 Nisan 2004, 12:07 - İp: yok
  • 1