burcom
burcom (üye)
Bursa / Doğa Fotoğrafçısı

Doğa Ve Manzara Fotoları İçin ??

Doğa ve manzara fotoğları için hangi makineyi tavsiye edersiniz. 1 milyar civarında iyi bir dijital makine almak istiyorum tavisylerinizi bekliyorum teşekkürler.

Tarih: 30 Haziran 2004, 14:43 - İp: yok
ohara
ohara (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

o zaman 8-10x zoomlu, manzara modu olan ve kalem pille çalışan bir alet almalısın.

1.3 milyara Canon S1 alabilirsin mesela.

Tarih: 30 Haziran 2004, 15:02 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

Burcom
Hemşom...
Ne çekeceğine karar verdin...

Amme Hizm. Stevedigicams en iyilerde 10,12x Optik Zoom Canavarları grubundaki makinaları karşılaştır... forumdan... (forumda arama ile bulabilirsin...)

Tarih: 30 Haziran 2004, 15:06 - İp: yok
burcom
burcom (üye)

kodak 6490 ve pentax optio555 hoşuma gidiyor ama karar veremedim. 5xoptik zoom yetermi. yada kodak ile istediğim resimler çekebilirmiyim. 256 sd kartım onun için canon lar pek uymuyor

Tarih: 30 Haziran 2004, 15:35 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

Burcom
Hemşom
Benim makina 3x Optik zoom .. akşam test amacıyla AYı çekeyim dedim... yetmedi digital zoom a geçtim bu da zaten görüntüyü bozuyor... Güneş tutulması.. Venüsün Güneşin önünden geçişi gibi foto.lar çekmek istiyorsan, bir kuşu çekmek (bkz. leylek foto..m.aydinlilar)..veya spor karşılaşmalarında herhalde enaz 10x Optik zoom gerekli...

5x Optik Zoomla belli bir uzaklığa kadar çekebilirsin...

Tarih: 30 Haziran 2004, 15:50 - İp: yok
burcom
burcom (üye)

abice
hemşom ben taşıma kolaylığı açısından pentax üzerinde duruyordumda.Birde bu Panasonic DMC-FZ10'u Türkiye'de satan varmı? fiyatı nasıl acaba.

Tarih: 30 Haziran 2004, 16:01 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

Burcom
Hemşom...
Bütün dig.fot.makinası fiyatlarını www.aydinlar.com dan bakabilirsin... İstanbul-Sirkeci piyasası fiyatlarını yansıtıyor az veya çok...(fazla farketmiyormuş...) Sirkeciye gidersen kılıf,pil vs. gibi eşantiyon lar elde etme imkanı varmış....

Ben Bursada Metro-GrossMarketten aldım KodakCX6330 u... Canon, HP, Kodak, ChenBro (!) gibi markalarda satılıyor Metro-Gross Markette.. Panasonic yok... Real,Carrefour,Teknosa yı da bir araştır...

1.400 kusur gibi bir fiyatı var galiba Panasonicin sende bir bak ama stokta yok falan diyor site...

Tarih: 30 Haziran 2004, 16:12 - İp: yok
mag57
mag57 (üye)
İstanbul / Meraklı

ŞU ANDA TÜRKİYEDEN BİR MAKİNA ALACAK OLSAM
KESİN SONY F 717 ALIRIM .
HEM MAKİNA ÇOK GÜZEL HEMDE FİYATI.

Tarih: 30 Haziran 2004, 16:35 - İp: yok
mag57
mag57 (üye)
İstanbul / Meraklı

CANON S1 IS GERÇEKTEN İYİ MAKİNA AMA TÜRKİYEDE ÇOK PAHALI . BEN AMERİKADAN 450 DOLARA GETİRDİM.
ACAİP FARK VAR.
SONY F 717 BENCE TÜRKİYEDE ŞU ANDAKİ FİYATIYLA GERÇEKTEN İYİ BİR SEÇİM OLUR.

Tarih: 30 Haziran 2004, 17:42 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

Burcom
Hemşom...

Garantili makina al.. (Türkiyeden...) Amerika sakat.. garanti açısından...

1 Milyar az para değil... (200-300 Milyon olsa hadi neyse)

Tarih: 1 Temmuz 2004, 09:49 - İp: yok
burcom
burcom (üye)

mckyra,
önerilerin için teşekkür ederim.
Yaklaşık 2 yıldır dijital fotoğraf makinesi kullanıyorum.(MDC4000, Dx4530, Dx6340 kullandım) Şuan kendimi geliştirecek bir makine almak istiyorum. Daha sonra (işi iyi öğrenince) ya çok iyi bir dijital yada D-SLR almayı düşünüyorum. ve şuan Çok kararsızım. Aslında iki mkine arasında kaldım (Canon S1 ve Pentax 555) . Yanlış karar vermek istemiyorum. Kullanan veya bu konularda bilgisi olanların tavsiyelerini bekliyorum.

Tarih: 4 Temmuz 2004, 03:08 - İp: yok