abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

Dig. Fot. Makinası Secimi

Dig.Fot.Makinası Seçiminde kendimize şöyle bir soru soralım..
Amacımız ne ? (Hayatın her alanınında geçerli bir soru)
Yanıtlar .
1. Aile Fotografları (Çocuk,Nişan,Düğün,Tatil .. yakın plan çekimler - Amatör )
2.Doğa Fotografları (Dağ,deniz,göl,orman,şelale...vs) Profesyonel
3. Fotograf sanatı (yakın plan (makro) çekimler , hareketli cisimlerin çekimi, ışık oyunları , renk oyunları ) Profesyonel..
vs..
Yanıtları ekleyebilirsiniz..
İkinci soru Bütçem ne kadar ?
Harcanacak kalemler..
Makina
Şarjlı Pil ve şarj cihazı
Bellek (SD-MMC-CF..vs)
Üçüncü soru alacağım Makinam bozulursa ne yapacağım ?
Türkiyedeki yetkili servisler ve yapabilme kapasitesi ve maliyetleri...(Burkay Ustam uzmanıdır)

Tarih: 18 Mayıs 2004, 10:48 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

Myckra
Aydınlar Fotoda Çeşmeden Akan Su çektiğin fotografını çok beğendim. (hatta duvar kağıdı yaptım ) Bütün arkadaşlarıma da gösteriyorum..süper..ilk çektiğin fotograflardan biri imiş..
ama en basit bir şeyin bile bu kadar güzel olduğunu vurgulayan bir fotograf .. sanat bu..

Yukarda demek istediğim , dikkat edersen foruma yeni gelenler bu makinayımı alayım , şu makinayımı alayım sorusuyla geliyor.. Arkadaş sen ne yapacaksın...Büyük ihtimalle bilmiyor.. Amacın ne..?

Bende Kodak CX6330 var, amatör işi...ama senin çektiğin fotografı gördükten sonra .. Canon A80 gerçekten çok güzel çekiyor... İnsan işin içine girdikçe daha fazlasını istiyor...(bazı insanlar )... İnşallah gelecekte benimkini satar .. daha profesyonel bir makina (Faveon Chip denilen bir sensor çeşidi var-SIGMA da) alabilirim.

Tarih: 20 Mayıs 2004, 08:24 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

2. Soruda ben ne yaptım..
Kodak CX6330 - 300 Milyon
Sandisk 128M SD - 80 Milyon
SonyŞarjCih.-2.2100 Pil - 40 Milyon
---------------------------------------------
TOPLAM: 420 Milyon
Kılıf ve Tripod Daha almadim...

Tarih: 20 Mayıs 2004, 15:00 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

McKyra,
Steve-digicams deki sınıflandırmaya baktım.. Gerçekten çok güzel sınıflandırmışlar ,, foruma katılanların ingilizcelerinin az olduğunu düşünerek senin (ODTUlu olduğun biliyorum) Türkçe açıklamalı olarak bu listeyi formda yazman faydalı olur..

Çeşmeden akan su fotografın ile ilgili.. Afgan kızı fotografını çeken bu fotografın dünyanın en ünlü fotografı olacağını biliyormuydu ki... Yada bir akbabanın ölmekte olan bir afrikalı çocuğu takip etmesi fotografını çeken.. fotograf belki rastlantı,
kurgusal olmayan bir sanat, nerde ne çıkacağı belli değil..(sen dersin ya pilin hazır olsun...(yedekte) her zaman hazır olmak gerekli...

Tarih: 21 Mayıs 2004, 10:57 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

McKyra cığım,,,

Diğer su fotolarınıda gördüm...
Ama ilk çektiğin en güzeli bence... Fight Club filmini seyrettinmi.. bilmiyorum..
Ordaki havaya yakın bir hava oluşturuyor bu fotograf...

Finallerde başarılar...

Tarih: 10 Haziran 2004, 12:10 - İp: yok
  • 1