adareklam
adareklam (üye)
Karaman / Reklam Fotoğrafçısı

Dig Mak Tavsiyesi En Az 6. 0 Mp

arkadaşlar en az 6.0 mp lik bir makine ihtiyacım var reklam ak-jansımda kullanmak için tavsiyeleriniz ne olur (canon slr li bir model düşünüyorum) 3500 ytl ye kadar
tavsiyeleriniz için şimdiden tşkrlr hepinize hayırlı çalışmalar

notnet üzerinden alacağım yalçınlar foto pahalı geldi net üzerinden alabileceğim bir firma ismide verirseniz sevinirim)

Tarih: 31 Ocak 2005, 22:48 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili adareklam,
Niye 6 megapixel anlamadım ama madem öyle mutlaka bir bildiğin vardır senin .Ve bende sana Fuji finepix s2 pro makineyi öneriyorum (veya s3 pro) bu makine senin mesleğin için son derece önemli olan RAW format çekiyor (çünkü sizler matbaa ile çalıştığınız için çektiğiniz fotoğraflar cymk ya dönüştüğünde kayıp oluyor)
Ayrıca bu makine Nikonun bayonetini kullandığı için tüm nikon objektiflere uyumludur.

#burkay' tarafından 01.02.2005 00:13:02 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 1 Şubat 2005, 00:09 - İp: yok
adareklam
adareklam (üye)

6.0 mp demedim arkadaşım en az 6 mp 6 da olur 8 de 10 mp de olur
dia kalitesine yaklaşması lazım çektiğimiz fotoların dediğin gibi ambalaj ve matbaa sektörüne iş yapıyoruz

Tarih: 1 Şubat 2005, 01:41 - İp: yok
saikou
saikou (üye)
Yurtdışı / Amatör

Benim bildiğim pixel/fiyat olarak en uygun DSLR olympus E300.
8MP ve yurtdışı fiyatı 900$ falan. Tabi performans olarak 1500$lık Canon D20 kadar başarılı değil.
http://www.dpreview.com/reviews/compare_post.asp?method=sidebyside&cameras=canon_eos20d%2Coly_e300&show=all

Tarih: 1 Şubat 2005, 02:06 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili ada reklam,
6,7,8 ...megapixellik makine ile dia kalitesinde çekim yapmak arasında ne gibi bir bağlantı var ? Açıklarsan sevinirim.
Sevgili bozbey olympusun ülkemizde yetkili servisinin olmadığını sana söylemiş miydim?

Tarih: 1 Şubat 2005, 02:12 - İp: yok
adareklam
adareklam (üye)

arkadaşım biz çalşırken genelde dia kullanırız. dia kalitesi demedim zaten dia kalitesine yakın bir kalite yeter. bizim iş hata kaldırmaz. rbg çalışmıyoruz cmyk çalışıyoruz

Tarih: 1 Şubat 2005, 02:32 - İp: yok
saikou
saikou (üye)
Yurtdışı / Amatör

Biliyorum da... Soru pixel ve fiyat üzerine yoğunlaştığı için ona göre cevap yazdım.
2 sene garantisi var. Yapamazlarsa değiştirirler. 2 seneye kadar da teknik servis kurulur zaten.
Yurtdışından alacaklar için sorun bence oly.
Gerçi zaten Canon yazmış adareklam. O zaman pek seçenek yok o fiyat aralığında.

#bozbey' tarafından 01.02.2005 02:52:16 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 1 Şubat 2005, 02:49 - İp: yok
adareklam
adareklam (üye)

benim kafamdan CANON EOS 20D geçiyor ama yinede üstadlara sormakta fayda gördüm

Tarih: 1 Şubat 2005, 02:58 - İp: yok
dynamique
dynamique (üye)
Bursa / Meraklı

Konica Minolta dimage 7 modelini de gözden geçir bence, sarsıntı önleyici sistem mevcut, süper bir makie, 6MP DSLR

Tarih: 7 Şubat 2005, 10:46 - İp: yok
marlboro
marlboro (üye)
İstanbul / Meraklı

D70 al

Tarih: 8 Şubat 2005, 01:37 - İp: yok
adopro
adopro (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

nkon d 100 tavsiye ederim. görüntü kalitesi süper bende kullandım.

Tarih: 8 Şubat 2005, 13:25 - İp: yok