ice_iceber
ice_iceber (üye)
İstanbul / Amatör

Cx 6330 Ve Gece Cekimi

1kac aydır kodak cx 6330 almayı düşünüyorum. gün ışığında tüm makinalar iyi. benim için önemli olan gece flashsız sokak lambalarıyla aydınlatılmış caddeleri çekebilmek. sizce cx 6330 bu konuda nasıl. bide 800 x 600 boyutunda resim çekiyormu. bilenler lütfen yardım...

Tarih: 25 Temmuz 2004, 02:47 - İp: yok
ugurluhan
ugurluhan (üye)
Giresun / Amatör

Mrb. Öncelikle 3 aydır CX6330 kullandığımı belirteyim. Makine gerçekten güzel. Dediğin gibi özellikle güzeş ışığında harika çekimler yapıyor. Gelelim gece çekimlerine. Makinenin flaşı bir miktar yetiyor gerçi ama yine de birden çok ışık kaynağının olduğu bir yerde fotoğrafta bayağı bozulma oluyor. Ortamda sadece makinenin flaşı varsa ve nesnelerde çok uzak değilse yine iyi sayılabilcek çekimler yapıyor. Makinenin full otomatik olması bu açıdan bi dezavantaj. Bir takım manuel ayarlar olsa gece çok daha iyi çekim yapabilir. O nedenle eğer gece çekimi önemli diyorsan sana manuel ayarları olan (ISO,Diyafram gibi) bi makine almanı tavsiye ederim. Zaten bende satıp CANON A75 almayı düşünüyorum..
Kolay gele...

Tarih: 25 Temmuz 2004, 05:37 - İp: yok
ugurluhan
ugurluhan (üye)
Giresun / Amatör

Mrb...
Uzun bi cevap yazmıştım ama sitede bi problem var galiba msj gitmedi. Neyse kısaca özetliyeyim o zaman: 3 Aydır CX6330 kullanıyorum. Gayet Memnunum. Gece çekimi mükemmel değil ama idare ediyor. Eğer gece çekimi senin için çok önemli ise manuel ayarları olan bir makine almanı şiddetle tavsiye ederim. Örneğin CANON A serisi.
6330 ile 640x480 çekilemiyor. En küçük çözünürlükte bile fotoğraf bile 17" monitör ekranına sığmayacak kadar büyük oluyor.

Tarih: 25 Temmuz 2004, 05:44 - İp: yok
ice_iceber
ice_iceber (üye)
İstanbul / Amatör

Cx 6330 olan arkadaşlar gece çekilmiş 1 kaç (iyi-kötü) resimlerini [email protected] adresine gönderirseniz memnum olurum.

Tarih: 25 Temmuz 2004, 15:31 - İp: yok
  • 1