mertop
mertop (üye)
Kocaeli / Amatör

Canon Sx100 Bilgisayar Tanımıyor

İkinci el, Canon sx100 satın aldım..

CD si yok.

Bugün elime geçti ve henüz deneme aşamasındayım. Kutudan çıkan USB kablo ile bilgisayara bağlayıp, sx100'ü açtığımda bilgisayar tarafından otomatik olarak algılanması gerekmez mi?

Maalesef usb aygıtın tanınmadığı mesajını alıyorum.

Acaba olmayan CD sinde bir sürücü mü var?

Bu sürücüyü mü tanıtmam gerekiyor?

Bilenler, bu makineden kullananlar yardımcı olabilir mi?

Tarih: 19 Mart 2009, 16:01 - İp: 88.***.**4.27
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Usb aygıtı tanınmıyor diye çıkan balona tıklayın ve oradan driveri internetten bul'u seçin ilerleyin. Büyük bir ihtimal bulacaktır.
Driveri bulamazsanız makinenizi pcye bağlayın ve alttaki programı kurun.
Program Resmi Site

Tarih: 19 Mart 2009, 18:51 - İp: 88.***.**0.56
mertop
mertop (üye)
Kocaeli / Amatör

Cevabınız için çok teşekkür ederim.
Denedim, programı da kurdum, maalesef olmadı.

1- Canon Sx100 kullananlara bizzat sormak istiyorum. Sx100 le birlikte gelen cd nin içinde sürücü mü var? Bu sürücü kurulmadığı için mi bilgisayarlara USB den bağlantı kuramıyorum?

2- Cd si olan birisi sürücüyü yükleyebilir mi?

Yoksa benim USB kablom orjinal olmadığı ya da cihazda bir arıza olduğu için mi USB bağlantı kurulamıyor?

Tarih: 19 Mart 2009, 22:30 - İp: 78.***.**6.0
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

vistamı kullanıyorsunuz?

Tarih: 20 Mart 2009, 02:28 - İp: 78.***.**2.164
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Elinizdeki makinayı ben kullanmadım. Aşağı yukarı tüm makinalarda bu işlemler aynıdır.
Kısaca bahsetmek istiyorum.
Fotoğraf makinası pcye nasıl bağlanır? Nasıl veri alınır? (sırayla yapın)
1-Kutudan çıkan cdyi cdroma koyun.
2-Makinayı Bağlayın.
3-CD'deki yazılımı(setup) kurunuz.
4-Yeniden başlatmak isterse (restart) makinanızı pcden bağlı usb kablosunu çıkrarak ayırın ve pcyi yeniden başlatın.
5-Makinenizi pcye bağlayın.
6-Programı açın.
7-File menüsünden yada arayüzdeki simgeler yardımıyla makinanızdan fotoğrafları alın. Burada menüden alma işini yapan tuşta ne yazıyor bilemiyorum. Browse yada import şeklindeki yazılar alma işini yapar.
Buradaki adımlar sıradan yapılması gereken adımlardır. Yapılışı ve sırası pek değişmez.

Ama bu şekildede sonuç alamıyorsanız bir başka pcde deneme yapın. Mesel internet cafeye gidin durumu anlatın cdromlu pcye oturun ve yukarıdaki adımları sırayla yapın.
Eğer buradada olmazsa o zaman bi sorunuz var demektir. PC tamircisine gitmeniz işe yarayabilir. En azından sorunun kablodamı cddemi makinanın kendişndemi olduğunu size net söylerler. İçiniz rahat olur sonra garantilik iş varsa garantiye götürürsünüz yada driverde (cdde) sorun varsa googleda aratıp indirin. Yukarıdaki işlemleri yapın.
http://www.google.com.tr/search?q=Canon+Sx100+driver&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:tr:official&client=firefox-a

Tarih: 20 Mart 2009, 03:49 - İp: 85.***.**8.160
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Burası makinanızın resmi sitesi.
http://www.usa.canon.com/consumer/controller?act=ModelInfoAct&tabact=DownloadDetailTabAct&fcategoryid=324&modelid=15672
elinizin altında bulunsun. Driver falan lazım olursa bu sayfadan işletim sisteminizi seçerek indirebilirsin.

Resmi sitede ZoomBrowser EX 6.3.1 diye bir yazılım var. Sanırım bu yazılımla alıyorsun. CDde vardır herhalde. Yoksa yukarıdan indir. (134 mb)
içim rahat etsin dersen güncellemelri indir. Sanırım güncellme xp ve vista uyumlu.

#remi5861' tarafından 20.03.2009 05:25:20 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Mart 2009, 04:07 - İp: 85.***.**8.160
mustafafurkan
mustafafurkan (üye)
Ankara / Amatör

evet cihazın içinden bir cd çıkıyor ve bu cd içerisinde sürücüsü var yoksa kullanamazsın bilgisayar üzerinde .

Tarih: 4 Nisan 2009, 15:48 - İp: 78.***.**4.30
  • 1