ence
ence (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Canon Sx1 Is

bu makine yeni bir ürün ben internetten inceledim bir amatör çekiçi olarak benim çok hoşuma gitti sanki amatör ötesi gibi geldi HD video çekimide 1920x1080 30kare/san sizlerinde araştırma fikirlerinizi bekliyorum.

Tarih: 16 Aralık 2008, 22:37 - İp: 88.***.**0.47
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

sx1 satısı var tr'de

Tarih: 30 Aralık 2008, 15:15 - İp: 62.***.**1.61
vishne26
vishne26 (üye)
Kütahya / Amatör

mağazalardamı var satışı internetten bulamadım satan bi yer fiyatını falan bakıyorum ama yok bulamıyorum

Tarih: 1 Ocak 2009, 02:33 - İp: 212.***.**5.202
hvdn/sudan
hvdn/sudan (üye)
İstanbul / Amatör

ALMAYIN!!! (en azından şimdilik) Canon Sx1 Is almayın...

Ben aldım siz almayın. Benim Sx100 Is bile ÇOOK daha net çoook daha keskin fotoğraflar çekiyor. Bu gün ilk denememi yaptım. Sonuç:

Gren gren gren. Olmaz böyle şey . Sadece 10 Mp de değil. çözünürlüğü düşürünce de grenlenme oluyor. Bir de cmos diye bir ton ek para verdik.
Netlik ve keskinlik yetersiz. Gerçi elde yapılan, uzak çekimlerdi (yere oturarak dizlerimden destek alarak) ama sonuç beklediğimden kötü. Siteye koyacak fotoğraf bulamıyorum yaa.

Video: eğer yüksek yazma hızlı bir kartınız yoksa Full HD çekiminiz 2 dk içinde duruyor.

Manuel modda uzun pozlama yok!!! Nassı yaa? Uzun pozlama modunda da pozlama ölçümü yok!!! Nassı ya?

Bu adamlar çok geride kaldık Olimpusu alan Eminönünü geçti demişler bir şey geliştirip daha tamamen bitirmeden piyasaya sürmüşler. Bu makineninin daha 6 aylık işi var... Benden söylemesi...

Sx 100 e göre çok hızlı çalışıyor orası ayrı. Hem zum olarak hem AF olarak. Ama fotolar kötüüüüüü.
Seçme bir foto koyacağım birazdan bir zahmet bakın foto galerisinden. Selamlar.

Tarih: 22 Ocak 2009, 14:42 - İp: 78.***.**5.49
hvdn/sudan
hvdn/sudan (üye)
İstanbul / Amatör

Canon Sx1 IS ALMAYIN. Yok arkadaş takla bile attım. Olmadı.

Fabrika ayarı, el ayarı, çeşitli ayar hiçbiri olmadı. Fotoğraflardan hiç memnun değilim.
Ne netlik, ne keskinlik. Sx100 Is alın yakındakileri çekersiniz; çektiğinizi zannetmessiniz.
2500 kare çektim ele gelecek 50 fotoğraf ya var ya yok.
Sahibinden satılık Canon Sx1 Is. Daha 2500 karede. 750 ytl var mı alan?

Yukarıdaki satılık ilanı espiri amaçlıdır ve makineyi en az 8 ay daha kullanmaya devam edeceğim. Yanlış anlaşılmalara yol açmayayım.

#hvdn/sudan' tarafından 15.02.2009 20:45:32 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 1 Şubat 2009, 20:03 - İp: 78.***.**7.85
e0s
e0s (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

hvdn/sudan

"Video: eğer yüksek yazma hızlı bir kartınız yoksa Full HD çekiminiz 2 dk içinde duruyor"

Bu nasıl bir şikayet anlamadım.HD video çekilecekse kesinlikle hızlı kart alınmalıdır.Bu yapılan çekimin veri aktarım hızı ile alakalı bir durum..Ayrıca ne kadar yüksek veri aktarımı o kadar kalite demek bunu nasıl oluyorda negatif bir durummuş gibi yazabiliyorsunuz.

Tarih: 1 Şubat 2009, 20:27 - İp: 85.***.**5.129
hvdn/sudan
hvdn/sudan (üye)
İstanbul / Amatör

Sevgili Eos. Video çekimini bilgi için yazmıştım eleştiri için değil ama siz böyle yazınca detaya girmek şart oldu.

Video çekimini denemek istediğimde (bir gün lazım olur diye) o sıralar (makineyi ilk aldığımda) tam da kullanım kılavuzunda önerilen kartı kullanıyordum... (fotoğraf makinesinde format atılmış haliyle.) Daha sonra da video çekmedim zaten . Çünkü makineyi fotoğraf çekmek için aldım video için değil.... Artık o kartı da kullanmıyorum zaten... Video çekiminide bir daha denemedim yanlış anlaşılma olmasın.

#hvdn/sudan' tarafından 01.02.2009 22:30:29 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 1 Şubat 2009, 22:16 - İp: 78.***.**7.85
e0s
e0s (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Makinanız ile çektiğiniz bazı fotograflara baktım kimisi yüksek ISo dan dolayı detayları yitirmiş.Kimisi de 0,004sn gibi değerler de çekildiği için netliğini yitirmiş.Bu arada şunu da belirtmeliyim ki, küçük makinalar da 400 İso bile çok gereksiz bence, firmalar sidik yarışından bu kadar iso bastılar kompakt makinalara yoksa hiç gerekli bir şey değildi küçücük sensörlü makinalar da 1600 yada 3200 ISO lar.

Oysa makina tek başına fotograf kaitesi demek değil,uygun ışık koşulları ve doğru ayar.Sözlerimide yanlış anlamayın lütfen makinanızı satıp zarar etmenizi istemem.

SX1 IS ile çekilmiş örnek fotograflar.

#e0s' tarafından 02.02.2009 00:33:05 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 2 Şubat 2009, 00:30 - İp: 92.***.**8.147
vatos
vatos (üye)
Aydın / Amatör

1/2.3 sensör ÖYLE BİR MAKİNAYA BU KADAR KÜÇÜK SENSÖR KOYMUŞLAR VE BENCE HİÇ BİR ANLAMI KALMAMIŞ O CİHAZIN. BENCE O YÜKSEK DONANIMLI MAKİNAYA KÜÇÜK SENSÖR KOYMALARININ NEDENİ PİL ÖMRÜNDEN TASARRUF DİYE DÜŞÜNÜYORUM. VE O UFAK SENSÖRLE 1920x1080 30kare/san BİR VİDEO ÇEKİMİ ÇOK ÇOK FAZLA BİR RİSK. HİÇ AKILLICA BİR İŞ YAPMAMIŞLAR!

Tarih: 6 Şubat 2009, 14:01 - İp: 88.***.**7.204
erdenay80_
erdenay80_ (üye)
İstanbul / Meraklı

valla ben de bunun için ayrı konu açtım, sx1'de yada başka bir makinada doğru ışık ve doğru ayar yapılmazsa fotolar berbat görünür, sx1 ve hx1 arasında tıkılıp kalmıştım ama internette çekilmiş fotolara ve videoya baktıktan sonra fotoda daha keskin olduğunu ve 1080p de ise çok güzel videolar çekildiğini gördüm, sensör boyutuna gelince yeterli olmasaydı koyulmazdı diye düşünüyorum, emsallerine göre fiyat ve performans açısından alınabilecek en iyi kompakt makine diye düşünüyorum...

peki hx1 hakkındaki görüşleriniz neler?

Tarih: 8 Eylül 2009, 01:57 - İp: 88.***.**1.222
vikash_o90
vikash_o90 (üye)
İstanbul / Amatör

bende bir konuda yardımınızı isteyecektim...
bu makineyi almayı düşünüyorum ama lens takılabiliyormu bir fikrim yok...

yardımcı olursanız çok sevinirm

Tarih: 9 Kasım 2010, 01:33 - İp: 195.***.**2.32