ozgurs59
ozgurs59 (üye)
Adana / Amatör

Canon S2,,sony H1,,kodak 880 ???

Merhaba arkadaşlar ben forumunuza yeni katıldım.Yaklaşık 1 senedir bir dijital makine arıyorum.ilk defa bir dfm kullanacağım için çok profesyonel birşey olmasını istemiyorum ama ilerdede işimi görebilecek bir makine olmasını istiyorum.
ben sony h1,,canon s2,,kodak p880 arasında kararsızım şimdilik.tabi sizin önerilerinizi de beklerim.
bu arada bütçem yaklaşık 1000ytl dir.
ve aradığım en önemli özellikler optik zoom ve yeterli çözünürlüktür...

ŞİMİDİDEN İLGİNİZE TEŞEKKÜRLER...

#ozgurs59' tarafından 23.01.2006 21:10:09 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 23 Ocak 2006, 20:22 - İp: yok
mizakaa
mizakaa (üye)
Bingöl / Amatör

Canon S2 tercih ederseniz pişman olmazsınız ama yine de karar sizin.

Tarih: 25 Ocak 2006, 11:19 - İp: 85.***.**6.76
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

evet bende üçü arasında s2 diyorum.

Tarih: 25 Ocak 2006, 12:25 - İp: 85.***.**5.22
concon
concon (üye)
Ankara / Meraklı

Ben bu üçü arasında resim kalitesinin daha iyi olması nedeniyle (tabi bana göre) H1 diyorum.

Hocam ben sana peşinen şunu söyleyeyim. Ben bu makineleri yaklaşık 4 aydır gece gündüz araştırıyorum. Çok geniş bir yelpaze ile işe başlamıştım. Eledim, eledim tam H1 alacakken; bu defa DSLR mi alsam diye bir ay daha araştırdım. Acayip psikopata bağlandım. Şu an kafayı çizmek üzereyim.

Yani anlıyacaan, bu işin sonu yok.Bu yol doğru yol değil. Araştır araştır bir sonuca ulaşamıyor insan. Ya da benim gibiler için böyle olabilir.

Sana tavsiyem şu olacak en son. Ben ce bu üç makineden dış görünüşü hoşuna gideni, eline iyi oturanı al ve olayı bir an önce bitir. Söylediğin 3 makine de güzel makineler. Birbirlerinden ufak tefek farklılıkları var. Hangisini alırsan al pişman olmazsın. Ben şahsen kendim bizzat H1 ile S2 arasında bir seçim yapmanı şiddetle salık veririm. Kal sağlıcakla. Aman biraz daha araştırayım deme; sonra benmim gibi gezersin makine mekine deyu deyu.

Tarih: 25 Ocak 2006, 12:58 - İp: 195.***.**7.26
mcson
mcson (üye)
Ankara / Amatör

Selam özgür59

Ben yaklaşık 3 senederi bayağı bir fotoğraf makinesi değiştirdim ve hemen hemen her markayı kullanma şansım oldu bu sebeple müsade edersen sana bir kaç husust tavsiyelerde bulunmak isterim;

Birincisi Canon bilindiği üzere son derece kaliteli lenslere sahiptir ve kullanılabilirliği de kolay olan bir markadır. Ancak fotoğraflarda renk olayında daha sony nin önüne geçemedi sanırım. SOny ise fotoğraf makinelerinde her zaman farklılıklar yaratır..gerek f değerleri gerek enstantene hız aralıkları hep daha ince detaylıdır. Fakat sonyler de genelde bir pazar yaratma peşinde oldukları için kendi hafıza kartlarını kullandırtırlar insanlar ki bu kartların fiyatları diğerlerine oranla biraz daha yüksektir. Kodak ise dijital fotoğraf makinesini ilk bulan firma olmasına rağmen piyasada lider değil( demek ki bulmak değil kendini hgeliştirmek önemliymiş. P880 üç tercihin arasında megapiksel olarak öne çıksa da performans açısından gerilerde kalacaktır. Ben şu anda nikon coolpix 8700 kullanıyorum ve pfofesyonelce hazırlanmış menüsü ve metal çok sağlam bir gövdeye sahip olmasının yanında bir o kadar da hafif olması en güzel özellikleri. 8 mega piksel ve 8 x optik zoomlu bir makine. Fatak dediğim gibi tercih yine senin...sonuçta her markanın piyasada mutlaka iş yapacak iyi bir modeli mevcut..sen yine de bir test ve değerlendirme sitelerine göz at bakalım ne diyecekler istediğin ürünler hakkında...benim sana önerim...dpreview.com a biz göz atman.....bu arada ben kendim de dij. fotoğ.makinesi satıcısıyım ve eğer sattığımız ürünler hakkında daha detyalı bilgi almak istersen internet sitemize mutlaka uğramalısın...müğteri temsilcimiz ve satış departmanımız sana yardımcı olacaktır...site için aşağıdaki linke tıklaman yeterli
TIKLA

Tarih: 25 Ocak 2006, 13:11 - İp: 85.***.**7.56
ozgurs59
ozgurs59 (üye)
Adana / Amatör

Değerli yorumlarınız için hepinize çok teşekkür ederim öncelikle!!
Ama şunu söyleyeyim ben dpreview e de baktım,pbase.com a da baktım.gerçekten araştırdım yani yerli ve yabancı siteleri,test sonuçlarını ve yorumları da değerlendirdim.ve tüm bunlardan sonra kendime biraz daha bütçe bulup; sayın PAZARBEY inde test sonuçlarını inceleyerek fuji s9500 almaya karar verdim.
Sanırım araştırmalarımın son günlerine yaklaştım artık.! umarım doğru karar veriyorumdur.

YA SİZCE

Tarih: 25 Ocak 2006, 20:46 - İp: 85.***.**7.227
guronline
guronline (üye)
Yurtdışı / Amatör

YANLIS

Tarih: 25 Ocak 2006, 23:22 - İp: 85.***.**1.96
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Dur gün online tam karar vermişken. Allah Allah. Kaç kişi telef oldu böyle onumu bunumu alayım diye. Bizzat ben başta.Az kalsın kafayı yiyecektim. karar verebilmiş işte iyi kötü.Özgür takıl kafana göre.SEn bakma bize.

Tarih: 26 Ocak 2006, 13:01 - İp: 85.***.**5.22
guronline
guronline (üye)
Yurtdışı / Amatör

sevgili pazarim beyim;
ben saka yaptim sadece..
....
ozgur sen al abi s9500..güle güle kullan..
saygilar...

Tarih: 26 Ocak 2006, 19:54 - İp: 85.***.**1.96
kcbilir
kcbilir (üye)
İçel / Meraklı

p880 diğerleriyle aynı sınıfta bir makine değil, bunun yerine p850'yi değerlendirmelisin. başka bir deyişle zoom istiyorsan p850, geniş açı istiyorsan p880'i incelemelisin...

Tarih: 27 Ocak 2006, 22:47 - İp: 81.***.**5.14
  • 1