applemac
applemac (üye)
Konya / Amatör

Canon S2 Mi? Nikon Coolpix 8700 Mü?

arkadaşlar bende aranıza yeni katılanlar listesindeyim. uzun zamandır kompakt dijital makine almak için araştırma yapar iken bu siteye takıldım ve iş dslr-like makinelere doğru kaydı.. özellikle pazarbeyin o börtü böcekleri beni canon s2 is alma yolunda aklımı çeldi. h1 de aklımdan geçmiyor değil tabi.. fakat uygun fiyata çok temiz kullanılmış ve sorunsuz bir nikon 8700 buldum. fiyatı ise 775 ytl ve 256 mb cf kart dahil. canonu ise 750 milyona buldum fakat kutusunda sıfır.. sizlerden ricam beni bu alım konusunda yönlendirmeniz.. ben özellikle makroya çok ilgi duyuyorum. yalnız biraz acele cevap yazarsanız sevinirim. çünkü bu pazarbey mi yoksa s2 pazarlamacı bey mi bilmiyorum.. bu arkadaşın bir kaç böcüğünü daha görürsem s2 alıvereceğim. şimdiden teşekkür ederim..

Tarih: 17 Ekim 2005, 21:04 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

s2 al kurtul.. 8700 iyi bir makine degildi zaten o yuzden nikon 8800'u piyasaya surdu.. dusunmeye degmez.. al kurtul..
..foruma da hosgeldin..

Tarih: 17 Ekim 2005, 21:24 - İp: yok
fadli
fadli (üye)
Muş / Amatör

sevgili applemac bence de S2 alırsan pişman olmazsın. Bu arada 750 milyona sıfır makineyi nerden buldun söylersen sevinirim..

Tarih: 18 Ekim 2005, 00:27 - İp: yok
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

s2 kaçak 750 milyona satılıyor. En iyisi s2 alıp kurtulmak. Gerçekten iyi makina. Ama beni artık kesmemeye başladı.Slr ye gececek gibiyim.Mac sen s2 al.Nikon alma .
Pazarlamacıbey.

Tarih: 18 Ekim 2005, 01:17 - İp: yok
applemac
applemac (üye)
Konya / Amatör

arkadaşlar ilginiz için teşekkür ederim. yalnız beni düşündüren şey 8700'ün fotoğraf kalitesinin s2'den iyi olduğu söyleniyor bir çok inceleme sitesinde. kafamı bu karıştırdığı için size danışmak istedim.. üstelik canon kaçak nikon daha bir yıl garantili.. yinede sizin görüşleriniz doğrultusunda hareket edeceğim.. çünkü tam bir acemiyim diye açıklayabilirim kendimi makineyi o fiyata nerede bulduğuma gelince sevgili fadli; sahibinden.com sitesinde satılıyor.. 550 usd.. istanbulda yalnız. orada bir bağlantın olması gerekiyor. birde dadanagast 8700 iyi bir makine olmadığı için 8800 piyasa sürüldü demişsiniz ama 8700'ün kriterleri 8800'den daha iyi megapixel.net sitesindeki görüşlere göre. iyice kafam karıştı

Tarih: 18 Ekim 2005, 09:51 - İp: yok
fotoman
fotoman (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

8700, 8800'den düşük bir model olsa da S2 ile kıyaslanamayacak kadar iyi bir makina.

8MP olmasından başka, Sensor boyutu S2'den cok buyuk, RAW-TIFF formatında çekim yapma gibi özellikler S2'den üstün yanları (ki bunlar önenli üstünlükler) S2'nin artısı ise Image Stabilisor olması.
Benim tercihim 8700 olurdu ama tek çekincem 2.el olması (ileride başın ağrıomaması için bu işlerden anlayan birisiyle makinanın her fonksiyonunu test edip ona göre almakta fayda var.)

Tarih: 18 Ekim 2005, 10:51 - İp: yok
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

8700 ün fotoğraf kalitesi S2 den daha işyi olduğu doğrudur. Çünkü Nikon 8700 ün sensörü daha büyük ve objektifi daha kaliteli. Ama 8700 S2 de yavaş bir makine. S2 gibi çok hızlı tepki vermiyor. Artı S21 deki gibi kaliteli video çekimi yok.

Tarih: 18 Ekim 2005, 11:33 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

haklisin xtolga ve fotoman..
ama iste benim cekincem ikinci el ve cok eski bir model kamera almak olurdu.. nikon 8700 ayrica, bir 8 megapixelliler arasinda en tutmayan modeldi.. ve bence fotograf kalitesi de berbatti..yanlis hatirliyorsam duzeltin lutfen..
nikon'un 8800 modelini cikarmakdaki amaci neydi sizlere gore?..
ama iste fotoman'in dedigi gibi buyuk sensor (tabii daha da fazla pixel) ve raw destegi buyuk artilari..
ama s2'nin de artilari cok fazla.. ustelik iso 50'deki fotograflari bebek gibi masallah.. nikon oyle miydi?..
..ama ben birsey daha ekleyecegim.. kacak ne demektir? yurtdisindan vergisiz alinan mi?.. eger oyleyse, bence verilen garantisine iyi bakmak gerekir.. aldigin gibi elinde de kalabilir de unutma..
..bilemiyorum dogrusu.. zor bir karar olmali applemac.. ama ben senin yerinde olsaydim, cok samimi soyluyorum nikon 8700 almazdim.. tabii karar verecek olan sensin..

Tarih: 18 Ekim 2005, 19:18 - İp: yok
portigo
portigo (üye)
İstanbul / Meraklı

sevgili applemac
öncelikle foruma hoşgeldin
sakın ola pazarbeyin çektiği fotoğraflara aldanma bendede aynı makina var (gerçi daha yeni sayılır) ama onun çektiklerinin yanına bile yaklaşlamıyorum. buradan da çıkan sonuç fotoğrafı makina değil fotoğrafçı çeker (ama ne yazıkki ben çekemiyorum)

Tarih: 18 Ekim 2005, 22:05 - İp: yok
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Sevgili portigo teşekkür ederim.Ama ben çoğunlukla makro çekiyorum.Makroda benim kanaatime göre donanım işi. Close up lens olunca tabi iyi oluyor. Bende tamronun makrolarına hasta oluyorum.

Tarih: 18 Ekim 2005, 22:26 - İp: yok
portigo
portigo (üye)
İstanbul / Meraklı

tamronun makrolarını henüz incelemedim ama sen beğeniyosan gözüm kapalı güzel derim

Tarih: 18 Ekim 2005, 22:28 - İp: yok