yafetik
yafetik (üye)
İstanbul / Amatör

Canon Powershot S2 Is Nasıl?

Yeni bir fotoğraf meraklısıyım henüz deneyimim yok. Digital bir makina almak istiyorum sizce Canon S2 uygunmudur bu fiyat aralığında başka bir makina tavsiye edebilirmisiniz? birde bu S2 de manuel ayar mevzu nasıldır?

şimdiden teşekkürler...

Tarih: 26 Ocak 2008, 00:04 - İp: 88.***.**1.182
yafetik
yafetik (üye)
İstanbul / Amatör

Ya bir iki teknik soru sormak istiyorum.

1) 1/1.8 mi daha büyüktür yoksa 1.8 mi?

2) 1.8 veya 1/1.8' sensörlü bir maknaya 10 megapixel mi 8 megapixelmi daha iyi gider. hangisinden daha iyi görüntü alırız? geniş açı fotoğraf çekmek istiyırum 1/2.5 az gelir mi?

teşekkürler

Tarih: 27 Ocak 2008, 22:27 - İp: 88.***.**7.201
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

yafetik S2 iyi makinedir ben tavsiye ederim.

Pil sorunu falan yok tek şarjla 2 GB kartı 2 kere doldurabiliyorum.

Benim bütün fotoğraflarım mesela S2 ile çekildi.

Manuel ayarları giriş seviyesi kullanıcı için yeterlidir. Makro özellikleri oldukça üstündür.

Tarih: 28 Ocak 2008, 10:32 - İp: 213.***.**2.98
yafetik
yafetik (üye)
İstanbul / Amatör

İşte böyle arada kaldım ben de. S2Yi çok beğendim IS özelliği ve 12x zoom mükkemmel bişey. Bi yandan gece çekimleri beni düşündürüyor noise sorunu var diolarlar ama. Bi yandan A6 serisi var mesela 620 ödüllü bir model. Kafam allak bullak ama S2 çok hoşuma gidiyor. Tek korkum gece çekimleri. bir de A620 gibi modellerde 1/1.8 sensör var S2 de 1/2.5 geniş açı çekimlerde sorun yaşamaktan da korkuyorum. Biraz daha yardımcı olabilirmisiniz çok yordum sizleri ama...

Tarih: 28 Ocak 2008, 14:53 - İp: 88.***.**0.211
silentship
silentship (üye)
İstanbul / Amatör

selam bende satılık canon s2 ıs var. uv filtre+lenshood+parasoley+şarjlı piller+şarj cihazı+çanta+ kullanım kitapçığı+diğer şeyleri+garantisi hala devam ediyor.
ben fotoğrafçılığı onda öğrendim. tam 1,5 sene kullandım. daha yeni 40d aldım. beni o kadar idare etti yani.
yeni başlayacaksan yeterli olur. noise felanda çok sorun olmuyor aslında dış çekimerde. ama iç çekim yapacaksan bilemem. hobi amaçlı olsun, bir şeylerde öğreneyim, fazlada para vermeyeyim diyorsan fena bir makine değil. makrosu ve de super makrosu bir harika. 40d aldıktan sonra aslında makrosu için satıp satmamakta kararsız kaldım. dslr makinede makro için objektife iyi para vermem gerekebilir çünkü.
ne çok iyi bir makine ne de kötü bir makine diyebilrim.

#silentship' tarafından 29.01.2008 14:17:51 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 29 Ocak 2008, 14:15 - İp: 85.***.**0.175
azya
azya (üye)
İstanbul / Meraklı

Merhaba yafetik S1 S2 S3 S5 Bütün modeller hakkında fikrim var demiyorum çok kullandık diyorum canon un bu sınıftaki modelleri her zaman çok kullanılmıştır ve çok memnun kalınmıştır eğer beğeniyor ve kullanmak istiyorsan al ve kullan pişman olmassın bu arada noise sorunu falan hikaye gece çekimi tripodla olur 2.8 diyaframda mı gece çekimi yapıcaksın allah ne verdiyse 8 mi 8 diyafram kur tripodu en iyisi olsun

Tarih: 30 Ocak 2008, 17:09 - İp: 85.***.**8.104
yafetik
yafetik (üye)
İstanbul / Amatör

Merhaba,

Sony DSC-R1 i gördüğümden beri ona fena vuruldum. Valla görüntü kalitesinde Canonu S modelleri olsun fuji 6500 ler olsun galiba hepsinden kaliteli çekim yapıyor hem hakro hem geniş açıda hem portede.Valla bir çok DSLR makineden daha iyi iş çıkartmış. Fotoğraflarına baktım da. Aklım iyice karıştı. Diceksiniz o makineye o kadar para verceğine git DSLR al. Belki haklısınız ama lens yatırımı konusunda kendime güvenemiyorum ve tek parça halinde bu makineden daha iyi makine yok gbi geliyor bana. siz ne dersiniz arkadaşlar. spot veyya ikinci el 1000 YTl civarı diyorlar. Başka uygun alabileceğim yer var mıdır. en uygun kaça alabilirimm?

Teşekkürler.

Tarih: 30 Ocak 2008, 17:23 - İp: 88.***.**4.244
azya
azya (üye)
İstanbul / Meraklı

R1 tartışmasız çok daha ii bi cihaz sıfır kutusunda bulabilirsen veya çok temiz az kullılmış al derim zaten aynı canon s serisinin üzerinde bir cihaz sensor boyutu bile daha büyük ve cmos üst sınıf bir cihaz yanii

Tarih: 30 Ocak 2008, 18:49 - İp: 85.***.**8.104
yafetik
yafetik (üye)
İstanbul / Amatör

Evet sanırım kararımı verdim. Sony R1 galiba iyi bir seçim.Şimdi sıra geldi uygun fiyata bulmaya. Sizce en uygunkaça bulabilirim? nerden bulabilirim?

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Tarih: 30 Ocak 2008, 19:22 - İp: 88.***.**4.244
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Sürekli karar değiştiriyorsunuz

Sony R1 tabii ki en iyi seçim ama bazı özellikleri yetersiz kalabilir.
24-120 mm objektife sahip,bu size yetecek mi ? Mesela kuş fotoğrafları çekmeniz neredeyse imkansız,ama teleconverter filan kullanılabiliyor sanırım.Bir fotoğrafçıda 3-4 ay önce 750 liraya R1 vardı,şimdi nasıldır durumlar bilmem.

Tarih: 30 Ocak 2008, 20:07 - İp: 85.***.**0.236
yafetik
yafetik (üye)
İstanbul / Amatör

Sürekli karar değiştirmek bu aşamada usülden olsa gerek R1 'in objektifine rakip hangi makine var bu sınıfta onu da bi öğrenmeliyim. Var mı?

teşekkürler...

Tarih: 30 Ocak 2008, 20:37 - İp: 88.***.**4.244