ceyhuntem
ceyhuntem (üye)
İstanbul / Meraklı

Canon Mu Sony Mi

herkese merhabalar....
canon a75,a80
yada
sony w1,w12

sizce hangisi.we neden..ben uzun vadeli alıcağım için bayağı araştırıyorum.we bu sitedeki insanlar gerçekten bilgili
sizler gibi ustadların önerileri için teşekkürler

#ceyhuntem' tarafından 13.07.2004 02:19:42 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Temmuz 2004, 23:57 - İp: yok
mag57
mag57 (üye)
İstanbul / Meraklı

TABİİKİ CANON A 80 ,YALNIZ TÜRKİYEDE CANON İNSANI RAHATSIZ EDECEK KADAR PAHALI TEK SORUN O...

Tarih: 13 Temmuz 2004, 11:54 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

Canon A75 MetroGrossMarket (İstanbul-Ankara-Bursa) te
626 Milyon TL (1+4 taksit faiz 0 Anadolu Cetelem).. paran azsa kaçırma...

Tarih: 13 Temmuz 2004, 12:06 - İp: yok
semioli
semioli (üye)
Kahramanmaraş / Meraklı

Ben forumu uzun süredir takip ediyorum ve Canon a80'in en iyi makina olduğu(forum üyelerine göre) fikrindeyim..Fakat ben Sony DSC W-12 taraftarıyım..Sonuçta birisi Galatasaray diğerisi Fenerbahçe..Objektif bakarsak Canon a80'in birkaç adım önde olduğunu görüyorum..Fakat olaya subjektif bakıyorum ve Sony DSC W-12 diyorum

Tarih: 13 Temmuz 2004, 12:47 - İp: yok
tungsten
tungsten (üye)
İstanbul / Meraklı

Ben p100 kullaniyorum ve w1 ile kasa disinda ayni makina.
benim yorumlarim (a60, 70 ve a80 kullanan biri olarak):
- Bu 2 makinanin fiyati yurtdisinda %5-10 komsulukla ayni; fiyati ayni oldugu anda w1 a80'e gore acayip avantajli makina.
- w1 ozellikle ixus'un rakibi. A serisinin degil.
- Kasasi magnezyum, 2.5 inch ekran ve olaganustu hizli on bellek.
- 1.7 frame/sec olarak 100 fotografi araliksiz kaydeden makina bu fiyata yok.
- 640*480 30fps (dvd kalitesinde) cakim yapabiliyor.
- Acilma kapanma surelerri olaganustu hizli
- Reviewlerde bahsi gecen noise reduction sisteminin cok agresif oldugu konusuda benim icin bir avantaj.noise seviyesi nr kapali iken bile a serisine gore az...
- Manuel modlar mevcut.
- Herseyden once bu makinalarin piyasaya cikmasi ixus ve a serisi makinalarin fiyatinin dusmesine sebep oldu.

selam

Tarih: 14 Temmuz 2004, 13:26 - İp: yok
tungsten
tungsten (üye)
İstanbul / Meraklı

Tecrubeli doga fotogrsfcisi arkadasim;
Turk milletinin dogal ozelligi az bilgi ile yorum yapmasidir ki ben de bu forumda bunu sik sik goruyorum.

Bu makinanin esi olan p100 bende var ve ben denedim gordum 100 adet kaydediyor. (arka arkaya 1.7 fps) Bu nasil mi oluyor? memorystick pronun erisim ve hizli yazma hiziyla oluyor. CF ile bunu hayal bile edemiyoruz.

Simdi amazon.com'da tum makinalarin kullanim kilavuzlari var. Git oradan bak ve gor. (w1 cin olan kilavuzun 59. sayfasinda, p100 icin olan kilavuzun 58. sayfasinda) ben sana alttaki tabloya bir amme hizmeti yaparak hangi kalitede kac adet cektigigini yaziyorum.

The maximum number of images shot continuously:
fine:
5mp:9
3mp:13
1mp:32
vga :100

standart:
5mp:15
3mp:24
1mp:59
vga :100

Ve tekrar ediyorum A serisi ile bu makinalar ayni kulvarin yariscisi degil. A serisi giris seviyesi makinadir, canon pazari elinde tutmak icin bu makinalara ust seviye ozellikler eklemis fakat boyutlarini buyuk yuymus ve plastikten yapmistir. Ixus daha ust model olmakla beraber s50 veya s60 sattirmak icin ixus'un da manuel modlari yoktur. Ixux ise cepte tasinabilecek celik kasaya sahiptir. s50 veya s60 da ise hem metal kasa hemde a serisinde bulunan manuel ozellikler yeralmaktadir. Kisaca bu isler ticari stratejiden ibarettir. A serisi ile baslayan kullanici digital eos'a kadar yol alabilir. Sony,nin ixus killer kod adli bu son 2 modeli metal yapida olmakla beraber manuel modlari barindirmakta ayrica memorystick pronun hizindan da istifade etmektedir. Yarin canonun bu modellere cevabi Ixus serisine biraz manuel ozellik eklemesi ve video kalitesini arttirmasi olacaktir.

#tungsten' tarafından 15.07.2004 03:15:35 tarihinde düzenlendi.

#tungsten' tarafından 15.07.2004 03:22:59 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Temmuz 2004, 03:16 - İp: yok
tungsten
tungsten (üye)
İstanbul / Meraklı

Konuyu uzatmaya gerek yok.

Conon a80'i dunya fiyatinin 1.5-2 kati fiyata ben de alsaydim ben de senin gibi a80'i dunyanin en iyi makinasi sanardim. (evet bu fiyata bu makinayi almayi hayal bile edemiyorum)

Bu noktadan bakincada haklisin tecrubeli arkadas. Anlamadigim nokta isin fotograf cekmek ise A80 ile ne isin var?

Amator fotografcilikta amac ani yakalamaksa ben kendi makinam ile (eos 300d ve p100) mutluyum. Birini cebimde tasiyorum metal oldugu icin ve ufak oldugu icin hissetmiyorum bile, digeri ile de hafta sonlari ve tatillerde amator fotograflar cekiyorum. Daha once A serisinden 60, 75 ve 70 modellerini kullandim: bu modeller cebe girmez, yaninda birsuru pil tasirsin ve plastik kalitesi tartismalidir.... (evet sony'yi ben hayrina almadim en azindan gun icinde cebimbe gezdirebiliyorum.)

Anti parantez benim yasadigim yerde a60 130 usd, a75 210 usd, a 80 330 usd. w1 400 usd. sen yine iyi dusun gerekiyorsa (web sitendeki tecrubeli ama gayet soft fotograflarina da baktiktan sonra ki yorumumdur bu) sana 1 adet dhl ile gondereyim...

#tungsten' tarafından 16.07.2004 03:27:43 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 16 Temmuz 2004, 03:22 - İp: yok
tungsten
tungsten (üye)
İstanbul / Meraklı

takma kafana boyle seyleri; sen tecrubenle doga fotograflari cekmeye devam et. Biz seni boyle sevdik ve sonuna kadar destekliyoruz.....

Tarih: 16 Temmuz 2004, 21:40 - İp: yok
semioli
semioli (üye)
Kahramanmaraş / Meraklı

Hangisini aldın ceyhuntem??Ben Sony ile ilgili birşey farkettim hepsiburada.com dışında bu ürünü satan hiçbir sitede yanında verilen aksesuarlara değinilmiyor(indiragandi!?)

Bir sitede yanında 4 adet pil verdiği yazmış oysa hepsiburada.com'da gördüğümüz üzere 6 pil veriyor!?Alla alla illa hepsiburada.com'dan para peşin,kırmızı meşin mi yapacaz??Bu ürünün gerçek fiyatı sanırım 320 euro+kdv dir??Neyse 3 ayda 100 Euro ucuzlamasını bekleyeyim

Ceyhuntem ürünü 10 dakika inceleme imkanı buldum ve gerçekten etkilendim..Fotoğraf kalitesi çok iyiydi..Video çekim kaliteside etkiletyiciydi..3 ayrı video çekimi var:320*240,640*480,640*480(FİNE)..2 adet pille çalışıyo ve kaba değil yani ele avuca sığıyor vede ele avuca yakışıyor

Tarih: 8 Ağustos 2004, 20:23 - İp: yok
semioli
semioli (üye)
Kahramanmaraş / Meraklı

1-ceyhuntem hayırlı olsun.

2-fotoğraf,film çekim kalitesi nasıl?

3-Gece çekimleri nasıl?

4-Beğenmediğin özellikleri varmı?Varsa neler?

5-Galeriye çektiğin resimlerden yollarmısın?

6-Darısı bana

Tarih: 24 Ağustos 2004, 18:51 - İp: yok
  • 1