ceiling
ceiling (üye)
İstanbul / Amatör

Canon İxus95is mi - Fuji Finepix Xp10 Mu

herkese selam ,
konu kısmında da belirttiğim üzere 2 makine arasında kaldım hangisini almam daha iyi olacaktır sizce?benim için artısı eksisi ne olacaktır seçtiğim için?
veya sizlerin önerebileceği başka bir fotoğraf makinesi var mıdır?
ilginiz için şimdiden teşekkür ederim.

Tarih: 27 Nisan 2010, 10:26 - İp: 85.***.**4.66
kalbens34
kalbens34 (üye)
İstanbul / Amatör

Bastır parayı canon sx210ıs al derim eski hurda modellerle uğraşma üstadım.bu bahsettiğin modellerle hiç bir çekimi net yapamassın.bu modelleri at çöpe gitsin..

Tarih: 27 Nisan 2010, 11:58 - İp: 88.***.**2.78
ceiling
ceiling (üye)
İstanbul / Amatör

kesinlikle haklısındır ama şu an için verebileceğim tutar belli olduğu için bu iki model arasında kaldım .. 2 model arasında yardımcı olabilir misin bana?

Tarih: 27 Nisan 2010, 12:08 - İp: 88.***.**2.144
tirvana
tirvana (üye)
İstanbul / Amatör

sonuçta en önemli unsurlardan biri fiyat.
fiyatları aynı mı?
Canon İxus95is Mi - Fuji Finepix Xp10
fiyatları eşit ise bence Fuji Finepix Xp10 ama zannediyorum bu daha pahalı.

Tarih: 27 Nisan 2010, 19:47 - İp: 85.***.**3.214
ceiling
ceiling (üye)
İstanbul / Amatör

fuji ortalama 50 tl daha pahalı ama özellikler açısından daha üstün gibi görünüyo.. fakat sizin de bildiğiniz üzere makinedeki lens herzaman daha önemlidir. bu açıdan düşündüğümüz zaman hangisini önerebilirsiniz?

Tarih: 27 Nisan 2010, 19:53 - İp: 85.***.**4.53
ceiling
ceiling (üye)
İstanbul / Amatör

bu konuda bana yardım edebilecek birilerini arıyorum arkadaşlar..
500 tl civarı önerebileceğiniz bir makine var mı en azından bu şekilde yardımcı olun bana..ivedi cvplar bekliyorum

Tarih: 28 Nisan 2010, 20:40 - İp: 85.***.**4.53
ceiling
ceiling (üye)
İstanbul / Amatör

gösterdiğiniz ilgiden dolayı çok teşekkür ediyorum
fujifilm f70'i sizin yorumunuzdan sonra inceledim.. dediğiniz gibi maliyet olarak daha yüksek fakat okuduğum kadarıyla dslr makinelerdeki gibi bir sensör özelliği sunabilmekte. bütçemin yeteceği bir makineyi almak istiyorum sonuçta, yalnız aldığım makinenin de ayırabildiğim maddi miktarda alabileceğim makineler arasında en iyi ve sağlıklı görüntü elde edebileceğim makine olmasını istiyorum. fotoğrafçılıkta çok yeniyim ve çoğu terime yeni aşina olmaktayım.
aynı zamanda makinemde herhangi bir şekilde yaşayabileceğim sorun olduğunda buna cevap verebilecek servis ağının da iyi olmasını isterim.
siz benim yerimde olsaydınız ixus95 i mi yoksa f70 i mi seçerdiniz?
zaman ayırıp vereceğiniz cevaplar için şimdiden çok teşekkür ediyorum

Tarih: 30 Nisan 2010, 21:38 - İp: 88.***.**4.16
powershot
powershot (üye)
Antalya / Firma

edizeren i burdan kınıyorum çünkü kıyasladıgı modelle IXUS 95 in hiç ama hiç alakası yok çünkü IXUS 95 Kompact bir cihaz F70 ise Yarı profesyonel bir cihaz F70 sadece ve sadece SX200-210 IS ile karşılaştırılır şimdi burda arkadaşa yardım cı olıyım XP10 sualtı cihazı ve 500 tl gibi bir fiyat olucagını zannetmem çünkü yeni bir cihaz bence IXUS 95 IS al geç derim çünkü IS lens var üzerinde kolay mod özelligi var cihazda

Tarih: 1 Mayıs 2010, 22:03 - İp: 88.***.**5.141
ceiling
ceiling (üye)
İstanbul / Amatör

gösterdiğiniz ilgiden ötürü hepinize çok teşekkür ediyorum
bugün Canon Ixus95 i aldım
bundan sonra artık fotoğraf çekmeye başlayabilrim..fakat hiç bir şekilde fotoğraf eğitimim yok sizlerden alacağım yardımlarla kendimi geliştireceğime inanıyorum..
farklı konular ile görüşlerinizi almaya devam edeceğim )

Tarih: 1 Mayıs 2010, 23:43 - İp: 88.***.**4.16
gizemli_nehir
gizemli_nehir (üye)
Gaziantep / Meraklı

hayırlı olsun öncelikle..ve Canon İxus95 i ne kadara aldınız acaba?

Tarih: 2 Mayıs 2010, 00:37 - İp: 88.***.**0.228
ceiling
ceiling (üye)
İstanbul / Amatör

teşekkür ediyorum herkese
530 tl'ye aldım.. tabi aldığnız yere göre değişiklik gösterebilmekte 3 aşağı 5 yukarı fiyat bu civarda..

Tarih: 2 Mayıs 2010, 10:06 - İp: 88.***.**4.16