ejderim75
ejderim75 (üye)
Tokat / Doğa Fotoğrafçısı

Canon Ixus 155

selam arkadaşlar Canon IXUS 155 almak istiyorum ama gece ve gündüz çekimleri nasıldır varsa fotoğraf yada yorum yapabilirmisiniz teşekkür ederim

Tarih: 14 Ocak 2015, 11:33 - İp: 78.***.**3.29
turan_izmir
turan_izmir (üye)
Balıkesir / Amatör

Kompact makinelerin fotoğraf kalitesi aşağı yukarı aynıdır. Ayarlarla uğraşmak istemiyorum otomatik modda çekeceğim diyorsanız. Hoşunuza gideni alın. Fotoğrafçılığa meraklı modları öğreneyim diyor iseniz.Enstanane, diyafram öncelikli ve manuel modların olduğu iki makineyi önerebilirim. İlk öncelikli Canon SX170 kaba gelir biraz daha düz olsun derseniz SAMSUNG WB200F önerebilirim. Kompact makine modellerini fazla bilmiyorum. Aşırı derecede çok ve sürekli değişiyor. Takip etmesi zahmetli ve gereksiz.

Fotoğraf kalitesi ve gece çekimi ciddi anlamda önemli ise rahat taşınsında istiyor iseniz aynasız modellere bakmanız lazım. Düşük ışıkta iso başarısı, fotoğraf kalitesi onların ve dslr lerin iyidir.

ISO ve fotoğraf kalitesini belirleyen en önemli unsur sensördür. Fotoğraf ışıktır. Işık olmaz ise çekemezsiniz. Sensör ne kadar büyük ise o kadar fazla ışık alır ve iso başarısı, fotoğraf kalitesi o kadar iyi olur. Kompact, dslr-like ile aynasız ve dslr arasındaki kalite farkı buradan gelmektedir.

#rocker_tr' tarafından 14.01.2015 12:46:35 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Ocak 2015, 12:43 - İp: 78.***.**3.94
ejderim75
ejderim75 (üye)
Tokat / Doğa Fotoğrafçısı

teşekkür ederim rocker_tr

Tarih: 14 Ocak 2015, 13:13 - İp: 78.***.**3.29
  • 1