eos
eos (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Canon Eos 20d

Arkadaşlar 300 D almak üzereydimki 20D yi gördüm canonun sitesinde ne dersiniz birde türkiye fiyatının ne olacağı konusunda istihbaratı olan varmıdır acaba en kısa zamanda erkayalarla görüşeceğim ama forumda bir sorayım dedim nedir 20D ile ilgili görüşleriniz?
saygılar...

Tarih: 4 Eylül 2004, 01:06 - İp: yok
exif22
exif22 (üye)
İstanbul / Amatör

Eos,

Nikon , Canon Digital Rebel 300D ye karşılık D70'i çıkardı.
Ayrıca 300D , D10'un ucuz versiyonu , 20D güzel makina fakat
bence 10D biraz daha ağır basıyor zaten 105Gr daha fazla

20D yeni makina 10D'nin fiyatıda bu ara düşerse tavsiyem 10D yönünde olacaktır.
10D benim de almak istediğim makina ama şu an düşünmüyorum , belki Powershot Pro1 alırım .

10D için aşağıdaki linki okumanı tavsiye ederim .

http://www.normankoren.com/EOS-10D.html#Why

Selam ve saygılar,

#exif22' tarafından 04.09.2004 13:20:39 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 4 Eylül 2004, 13:19 - İp: yok
pyro
pyro (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

20D yi kullandım, insanın kabuslarına girecek kadar güzel bir makina
5 fps çekim hızı, çok az noise değerleri, 8MP ile 9 netlik noktası gibi 32 özelliği var 10D den fazla olan.
Tr de piyasaya giriş fiyatı 2000 euro sadece body için. isteyenlere 300d nin objektifini veriyorlar kit olarak ama o objektif çöplük bence.
Biraz ağır bir makine, gene magnezyum body kullanılmış. Arkasında dial ile birlikte bu sefer birde joystick koymuşlar.
Yanlış 9 adet olan af noktaları genelde merkezde toplanmış, dağılımı çok iyi değil.
D70 ten daha iyi kendisi özetle.

Tarih: 7 Eylül 2004, 18:52 - İp: yok
men_de_res
men_de_res (üye)
İstanbul / Meraklı

selam eğer canon alacak isen sana tavsiyem erkayalar yerine
(sirkeciden bahsediyorum) 50 metre ileride erdem fotoğrafcılık var cen canonumu ordan almıştım piyasadakli en uygun fiyatlar orda bence almadan önce bir uğra oraya

Tarih: 11 Eylül 2004, 20:07 - İp: yok
eos
eos (üye)

erkayalarda aynı şeyi söylüyor 50 metreye gereke yok 20 metre ilerde 300 D yi 200 euro daha ucuza alabiliyorsunuz. Erkayalara bu durumu söyleyince git ordan al onada satan benim zaten aldıkları fiyata veriyorlar hatta git vatandan al cartfinansa 12 taksit yapıyolar peşin fiyatına diyerek bayilerinin reklamını yapıyor ama bahsettiğiniz yer sizin neyiniz oluyor orasını bilemiyorum..

Tarih: 12 Eylül 2004, 23:00 - İp: yok
men_de_res
men_de_res (üye)
İstanbul / Meraklı

bahsettiğim yerin maddi manevi hiç bir bağı yok benimle
ben makinemi alırken oradan almıştım en uygun fiyatı orası vermişti o zaman
tercih senin ben sana git ordan al demiyorum zaten bir fiyat alanı önerdim sadece
bu arada bende eos 300d almayı düşünüyorum piyasayı araştırdıysan fiyatları hakkında bilgi verirsen memnun olurum

Tarih: 15 Eylül 2004, 21:32 - İp: yok
eos
eos (üye)

piyasada kit halinde en ucuz 1100 € garantili ve nakit fiyatı tabi sirkecide herkes düşer bu fiyata ama taksitli alacaksan kredi kartlarına 12 ay vade yapan yerler var 1300 € peşin fiyatı üzerinden peşin fiyatına 12 ay taksit. 1100 € dedim ama 5-10€ daha ucuzada bulabilirsin bakarsın erkayalar sirkecideki canon satan yerlerin aldıkları fiyata verdiklerini iddia ediyor ama ne derecede doğrudur bilemiyorum.

Tarih: 17 Eylül 2004, 23:18 - İp: yok
  • 1