hknbgz
hknbgz (üye)
İstanbul / Meraklı

Bu İşin İçerisinden Çıkarın Benı:)

selamun alykum, arkadaslar ben fotoğrafcı nın f sı bıle degılım ama bı konuda sızın yardımıza ıhtıyacım var. ben fotograf cekmeyı cok ısteyıpte makına oldugu ıcın bır turlu gerceklestırememıs bırıyım . gecenlerde nıkon p300 onerdıler ben çeşit çeşit foto cekmek ıstıyorum.(ön plan net arka plan bugulu ) bır resım ıstıyorum.vb gıbı bu marka bana yeterlımıdır onerınız nedır .

Tarih: 11 Ağustos 2011, 14:48 - İp: 85.***.**4.229
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

kompact dijital makinelerle bu dedğiniz mümkün değildir algılayıları çok küçüktür alan derinliği çok geniş olduğu için sizin tarif etttiğiniz sınırlı alan derinlikli fotoğraf çekmek çok zsor hatta imkansızdır slr makinalara yonelip bilginizi artırmanız gerekir....

Tarih: 11 Ağustos 2011, 15:02 - İp: 85.***.**6.12
hknbgz
hknbgz (üye)
İstanbul / Meraklı

ilgine tesekkur ederım pekı kompaktın ozellıklerını bıle fazla bılmıyorken slr makına alsam yanlıs bırsey yapmıs olurmuyum .

Tarih: 11 Ağustos 2011, 15:54 - İp: 85.***.**4.229
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

once fotografçılıkla ilgili bi kitap al bence oarada zaten makinaları anlatır diyafram nedir diyafram açıklığı nelere sebep olur objektifler nasıl seçilir alan derinliği nasıl sağlanır ondan sonra kendin zaten ne almak istediğine karar verirsin, kitabın 20-25 tl yi GEÇMEZ EN AZINDAN İLERİDE BOŞA PARA HARCAMANI ONLER hemde bu konudaki bilgini artırırsın daha bilinçli seçim yaparsın ...

Tarih: 11 Ağustos 2011, 16:00 - İp: 85.***.**6.12
  • 1