mss
mss (üye)
Ankara / Amatör

Arrık Son Kararım Canon80. Sizce ??

Son kararımı Canon A 80 den yana kullanacağım...
Birçok sitede yaptığım araştırmalar ve forumlardaki sizin yorumlarınızdan sonra www.megapixel.com dan da baktığım kadarıyla artık son kararım """A 80""
Tam aradığım özellikler bu makinada var...

4 MP.
Kaliteli bir lens (kendi kanaatimce)
İlk alışta 1-2 ay idare edebilecek bir memory card. (32 mb 1024*768 çekimlerde yaklaşık 53 fotoğraf çekebiliyor)
Çok hoş görünüm
Harika bri LCD ekran.. (www.megapixel.com a girmeden önce bu LCD ekran yüzüanden canon A 75 de karar kılmıştım fakat bu sitede görüdüğüm bir fotoğraf sayesinde kararımı değiştirdim. Neydi BU : ben bu LCD ekran açılmadan çektiğiiz fotoları göremiyoruz zannediyordum fakat bu LCD ekranı kapalı durumdayken açıp ters çevirip ekranı görebilecek şekilde tekrar makinanın arkasına sabitleyebiliyormuşuz aynene diğer makkinaların sabit LCD leri gibi....)
Sesli video kayıt özelliği
Harika gece, gündüz ve makro çekim özelliği
1/1,8" CDD sensörü
Güçlü FLASH
NEREDEYSE TAMAMI MANUEL OLARAK YAPILABİLEN AYARLAR (tabi bunları zamanla öğreneceğim)
Kırmızı Göz Engelleyici
Güç Kullanımı
ve
bana göre ABD fiyatı olarak FİYAT / PERFORMANS olarak baya yüksek verim
vede hareket halindeyken bile net fotoğraf çekebilmek mümkün...

FAKAT BUNLAR YANINDA AKLIMA TAKILAN BİR KAÇ ŞEY VAR....

1 ) Bu makina Zaman Ayarlı Çekim Yapabiliyormu ?
2 ) Pille değilde, şarj edilebilir batarya ile kullanılabiliyormu cep telefonundaki ler gibi.. örneğin CANON IXUS II de olduğu gibi...

Tarih: 10 Eylül 2004, 19:03 - İp: yok
tembeleryk
tembeleryk (üye)
Samsun / Amatör

dostum güzel karar tabiki zaman ayarlı çekim yapıyor fakat bataryalı değil ama yapman gerek tekşey benim yaptığımı yapmak 4 aded duracel aa 2050 ma lik şarjlıkalem pil alıyorsun makine 4 pille çalışıyo burda 8,500 milyon lira ondan sonra bir hafta kesintisiz makineni kullanıyorsun şimdiden hayırlı olsun

Tarih: 10 Eylül 2004, 22:12 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili kardeşim,
Pek son kararını vermiş gibi gözükmüyorsun??

Tarih: 11 Eylül 2004, 03:36 - İp: yok
tankut
tankut (üye)
Ankara / Amatör

Merhaba! Evet A80 güzel makine yalnız dikkat et A95 modeli çıktı Canon'un!! ve fiyatı A80 ile aynı! bende bir ara almayı düşündüğüm için bayağı bir incelemiştim! şu anda http://www.steves-digicams.com/2004_reviews/a95.html bu sayfadan A80'nin büyük kardeşi yazısını okuyabilirsin!! Eğer almayı düşünüyorsan aynı fiyata olan A95'i tercih et bence! Tabi belki A80'nin fiyatıda düşmüş olabilir! Ben hepsiburada baktığımda A95'in fiyatı 832 milyondu! http://www.diginorm.com.tr/compare.asp ayrıca bu siteden makineleri seçip A80 ile A95'in özelliklerini karşılaştırabilirisin! kısaca bahsedecek olursak 5 mp, 1,8" lcd ekran(dönebiliyor), 3x optik zoom, iSAPS teknolojisi (tam olarak ne işe yaradığını bilmiyorum, daha doğrusu ben başka bir marka makine aldığım için araştırmayı bıraktım) sanırım bu özellik a80'de yok...

#Tankut' tarafından 13.09.2004 12:10:38 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Eylül 2004, 12:05 - İp: yok
  • 1