by esahin
by esahin (üye)
İstanbul / Amatör

Aranıyor. Geceleyin Net Çekim Yapan.

Yeni bir foroğraf makinesi alıcam ve ben mum ışığında fotoğraf makinesini hafif sarssanda kaliteli bir fotoğraf çekebilen makine istiyorum. Düşük ışık altında insanlar konuştuğunda fotoğraf çekmek ölüm olmasın istiyorum. Tam fotoğraf çekerken adam kafasını oynatsa bile yakalayabilen bi makine istiyorum bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim... Tavsiyenizi bekliyorum... Çok şeymi istiyorum acaba...

Tarih: 1 Haziran 2004, 22:33 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

by esahin
Forum aramada Gece çekimi yazıp aramanı tavsiye ederim...

McKyra ve Flassv bu konuda bayağı tecrübeli.. onların katıldığı forumlarıda okuman yararlı olacaktır..

Wanted aranıyor...Bulana ne vereceksin....forum başlığın Western filmlerinde Ölü ve Diri aranıyor.. Bulana 10.000 $ şeklindeki ilanlara benzemiş...

Video kameralardaki steady shoot ve super night shoot tarzı özellikler istiyorsun.. sen...

Tarih: 2 Haziran 2004, 12:00 - İp: yok
flassv
flassv (editör)
Afyonkarahisar / Haber Fotoğrafçısı

ben bir çok makina denedim

ama seni almak istediğin makina için ayırdığın bütçe önemli

tavandan başlarsask

canon dIImark

canon 300d

diğerlerine bişi diyemicem

bu makınalarla 30 saniye pazlandırmada 100 asada nöise olmuyo

Tarih: 2 Haziran 2004, 13:09 - İp: yok
barisink
barisink (üye)
Ankara / Amatör

makinanin night flash i varsa onu ayarla.
night flash da makina flash siz cekecekmis gibi enstantene ve diyafram ayari yapa. ve cekime baslidigi an flash patlatir.
patlayan flash öndeki hareketli objenin net ve hareketsiz cikmasini, flash caktiktan sonraki sürede flash alanina girmeyen arka tarafin iyi cikmasini saglar.
ayrica hight flash da , flas isigindan olusan yapay renkte patlama sonrasi surede fotografi doyurarak ortadan kalkar.

böyle yaparken arkanin da iyi cikmasi icin makinayi sabitlemelisin...

umarim bekledisin gibi fotograflar cekersin...

Tarih: 2 Haziran 2004, 19:58 - İp: yok
barisink
barisink (üye)
Ankara / Amatör

ozaman bu imkansiz. asil soru gayet basit: yeterli isik yok.

Enstantenenin illahaki uzun olmasi lazim.

yada cok cok yüksek asa li bi film kullanirsin (ki gren sIkar canini bu sefer) yada acacaksin flash i. Flasin yarattigi yapay etkiyi ben ancak gece flash i kullanarak asabiliyorum.

bide "ev" yi düsürerek (bu sayede cekim süresi büser ama daha karanlik olur) cekersin. Cok karanlik görünürse gözüne Photoshop ta biraz oynarsin. tabi fotogtafla oynamak icine sinerse.

Aslinda en iyisi soyle cektigin adama kipirdamasin. Maliu bu isler emek ister

Tarih: 2 Haziran 2004, 22:36 - İp: yok
  • 1