iksir
iksir (üye)
İstanbul / Amatör

Acil Yardımınızı Bekliyorum

günlük kullanımda yanımda taşıyabileceğim,
sesli kayıt , uzun video çekimi yapabilen,
kaliteli renkli çıktı alabileceğim bir makina
bakıyorum. 350_450 euro ayırabilirim.
mimarlıkta kullanmak istiyorum.
Perspektif, zoom, ya da kitaptan resim çekmek benim içi önemli. Ne alabilirim?
bu arada canon IXUS 40'ı beğendim.
Ne dersiniz?
Önerilerinizi bekliyorum.

Tarih: 25 Ocak 2005, 18:53 - İp: yok
ohara
ohara (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Ixus serisi minik ve taşınabilir olması, fazla manuel ayarı gerketirmemsi(otomatik olması) ve yüksek kalite fotolarıyla dikkat çekiyor. bana göre Ixus serisi tam tatilci maikesidir, gittiğinden her yere gömlek cebinde taşıyarak götürebilirsin. kendine has şarjlı pili var, telefon gibi şarj ediyosun.

ben Ixus 500 kullandım ve açıkçası memnun kaldım. Ancak dikkat et, Ixus serisi makinelerin video kayıt süresi 3 dakika ile sınırlıdır.

1 saat gibi uzun süreli ve kaliteli video çekim yapmak istersen 10x zoomlu S1'i tavsiye ederim.

Tarih: 25 Ocak 2005, 20:23 - İp: yok
maviufukla
maviufukla (üye)
Adana / Amatör

cANON ıxus 40'IN 640/480 ÇÖZÜNÜRLÜKTE, 30 FRAME/SANİYE OLARAK 512 VEYA 1024 mb HAFIZA KARTI DOLUNCAYA KADAR ARALIKSIZ SESLİ VİDEO ÇEKİM ÖZELLİĞİ VAR MI?
şİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.
iYİ gÜNLER...İ,İ,

Tarih: 6 Mart 2005, 15:45 - İp: yok
maviufukla
maviufukla (üye)
Adana / Amatör

Sayın Ohara
IXUS 30 ve 40'ın video çekiminde limit yok. Bu, pek bilinmeyen bir özellik. Almadan önce bu özelliğin olup olmadığını çok araştırdım. Hatta daha da ileri giderek şunu söyleyebilirim ki, Canon'un Türkiye Distrübütörü Erkayalar dahi bu özeliği bilmiyor. Telefonla sordurdum limit var diyorlar. Fakat www.otomatik.net'ten niyazi Bey onların bilmediğini biliyor ve limit olmadığını Erkayalar'a teyid ettirdi. ;Sonuç olarak bu modellerde kart hafızası dolana kadar video çekimi yapabilirsiniz. Hem de gerçek video kalitesiyle. Yani 640*480 çözünürlükte ve 30 fps ile. Fakat 60 fps'de limit var...

Tarih: 28 Mart 2005, 22:40 - İp: yok
  • 1