alito
alito (üye)
İstanbul / Amatör

A75/85 İçin Kararsızlara

Kullanma amacıma uygun olarak uzun süre bir basçek model düşündükten sonra çok eski bir amatör olarak makineye manuel müdahale imkanı olmamasının bana yakışmayacağını düşünerek Canon A75 aldım.İyi yaptığımı da düşünüyorum.Öyle durumlar oluyor ki ayarlara müdahale etmeniz zorunlu oluyor.Ama makineden genel olarak memnunum Resim kalitesi iyi görünüyor(gerçi henüz baskı yaptırmadım).
Ama makro meraklıları için bir uyarım var.Bir yabancı sitenin de açıkca uyardığı gibi yakın çekimlerde makinenin flaşını kullanırsanız fazla pozlama yapıyor makine.Yani fazla ışık aldığı için konu aşırı aydınlık ,çoğu zaman da yanık çıkıyor.Yani detaylar geri gelmiyecek şekilde parlıyor.O sitede makro çekecekseniz harici ışık kaynağı kullanın diyordu.Ayarlardan halledilebilir hatta flaşın üstüne buzlu bir saydam bant vs yapıştırılarak çare bulunabilir ama bazı arkadaşlar için önemli olabilir yine de.
Bir de A75 ile A85 arasında kararsız kalanlara:zaten ortak kullanma talimatı kullanıyor ikisi de, piksel sayısı dışında önemli bir fark yok görünüyor aralarında.
Herkese yeni yılda güzel fotoğraflar.

Tarih: 31 Aralık 2004, 15:42 - İp: yok