hasancolak
hasancolak (üye)
Antalya / Meraklı

6mp Kodakmı?3. 2mp Canonmu?acemiye Yardım

merhaba daha önce orite 5 mp makina almıştım ama berbat bişey.
şimdi hem özel hemde iş yeri için kaliteli, video kaydı bellekle orantılı olarak sınırsız, katalog hazırlamalarında kullanmak için ayrıntılı referans fotoğrafları çekebileceğim bi makina arıyorum.
kodak easyshare dx7630, dx 6490 ve canon powershot s1 ıs arasında kararsız kaldım. sırf megapikseli büyük diye 7630 alınır mı? (gerçi lityum şarjlı pil de veriyor ve loj ışıkta kaliteli foto vaadediyor) birde teknik özelliklerde 6490 ve7630 neredeyse aynı. sadece zoom ve çözünürlük farkı var. son olarak; 3.2 mp canon için büyük bi dezavantaj mı? birkaç yıl sonra çok basit kalır mı?

#hasancolak' tarafından 10.07.2004 17:41:38 tarihinde düzenlendi.

#hasancolak' tarafından 10.07.2004 17:51:42 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 10 Temmuz 2004, 09:12 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

Canon S1 Is (Is in anlamı Image Stabilazatör * Video larda olan görüntü sabitleyici * titreşim önleyici özellik) benim bildiğim Kodak larda yok... Tripod kullanımının yapılmasının olanaksız olduğu yerlerde bu özellik çok faydalı olacaktır...
www.steves-digicams.com bütün fotograf makinalarının çektiği örnek fotograflar var... bir bakın... Baskı boyutunda 3.1 MegaPixel de A4e kadar basımlarda denemek gerekir 5 MegaPixellerle farkı görmek için... şahsen denemedim... Kağıt üstünde 3.1 M. A4e basımı mümkün deniyor... Benim kullandığım makinada 3.1 MegaPixel (KodakCX6330)..

Tarih: 10 Temmuz 2004, 11:04 - İp: yok
  • 1