ugursar1
ugursar1 (üye)
Artvin / Amatör

500 Ytl’ye En İyi Video Çekimi..

Merhaba..

Video çekimi,ses alım kalitesi ve gece çekimi iyi olan bir dijital fotoğraf makinesi arıyorum. Canon S80 i Öneren arkadaşları görerek, bu makineyi inceledim. ancak fiyatı çok geldi.. 500 ytl civarı bir paraya alabileceğim bu özelliklere sahip en iyi makine hangisidir sizce? Lütfen paylaşır mısınız..

Bir de video çekimi yaparken anfiye bağlanarak videonun sesini sadece buradan alabilen makineler olduğunu duydum. Bilgisi olan arkadaşlardan ricam bunu da benimle paylaşmaları..

Teşekkürler..

Tarih: 12 Kasım 2007, 22:26 - İp: 88.***.**7.135
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

500 ytl ??
gece çekimi ??
fotoğraf makinesi ??
video ??
bide anfi ??

uğur bende merak ettim bunların birleştiği bir olayı..
dikkatle takip ediyorum bu topiği

Tarih: 13 Kasım 2007, 04:48 - İp: 88.***.**3.222
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Anfiden filan anlamam ama ikinci el bir Canon S2 sizi tatmin edicektir video kalitesi olarak.640*480 çözünürlükte 30 fps de muhteşem sıkıştırlmamış AVİ olarak videolar alır.

Ama benm asıl önerim size bir video kamera olucaktır.Zira fotoğraf makinelerinde her zaman fotoğrafa öncelik vardır,video çekmek için yaratılmış cihazlar değil.

Tarih: 13 Kasım 2007, 11:06 - İp: 144.***.**8.144
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

Video çekiminde en başarılı kompakt makineler Canon un ürünleri.

Tarih: 13 Kasım 2007, 12:32 - İp: 212.***.**0.50
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

s80 eski bir makine ama s serisi cok güzel bir seriydi. gece cekiminde mükemmel sonular almanın tarifini yapamayacagım. gece cekiminde flassız cekimlerde zorlanaagın kesin,gece cekimlerinde genelede hep flash kullanacagın için diğer çoğu makine ile aynı performansı alırsın,asıl maharet gece cekimlerinde flassız yüksek isolarda kumlanma vermeyen makinelerdi ki, o da fuji f30'da vardı... fuji f30 zor bulunuyor,zaten tr'de de garantili satışı yoktu.

yukardaki söylediğin hepsini bir arada yapan bir makine görmedim açıkcası.canonların videoları kalitelidir ama iso performansları dslr'deki gibi değil malesef. kıssadan hisse o bahsettiğiniz fiyata arzuladgınız özelliklerin hepsini alamazsınız...

Tarih: 13 Kasım 2007, 12:43 - İp: 81.***.**5.1
hata
hata (üye)
Ankara / Meraklı

Siz o paraya video kamera alın bence çünkü siz fotoğraf makinası değil kamera arıyorsunuz. Bazı video kameralar resimde çekebiliyor onlara bakın derim.

Tarih: 13 Kasım 2007, 13:44 - İp: 81.***.**1.199
  • 1