hsb
hsb (üye)
İstanbul / Amatör

2 Mp Ve Ozellikleri

Merhabalar,araştırmalarım sonucunda canon a60 almaya karar verdim.boylece yarı-pro bir makina edinmiş olacam insaallah.neyse konu farklı.benim merak ettiim 2mp bir makine olan a60'la max ne kadar buyuklukte çıktı alabilirim.teşşekkürler şimdiden

Tarih: 6 Eylül 2004, 14:45 - İp: yok
ohara
ohara (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

eğer 10x15 ve 13x18 bastıracaksan işini görür.

Tarih: 6 Eylül 2004, 15:00 - İp: yok
hsb
hsb (üye)
İstanbul / Amatör

saolasın bilgiler için.

Tarih: 6 Eylül 2004, 15:50 - İp: yok
bozo
bozo (üye)
Kocaeli / Amatör

Sonuçta zaten tüm fotolarımızı kağıda bastırmıyoruz, ayrıca normal 13*18 bi kağıt kesin de görün bu neyinize yetmiyecek.. ! oldukça yeterli bir ebat.. tebrik ederim canon a serisi zaten çok beğenilen bir seri olmuştur.. Hiç kafan karışmasın çok kaliteli bir makine almışsın kendi sınıfı için.. kodak dx4530 filan boş.. 5 mp demek le bişey olmuyor.. bol manuel çekimli fotolar dileğiyle..

Tarih: 6 Eylül 2004, 17:08 - İp: yok
hsb
hsb (üye)
İstanbul / Amatör

Eyvallah,herkese nasip olur insallah

Tarih: 7 Eylül 2004, 10:32 - İp: yok
cio
cio (üye)
İstanbul / Meraklı

800*600 cozunurlukteki bir fotograf 15*10 kagida kaliteli birsekilde basilabiliryor.
2mp yani 1600*1200 cozunurluk ise a4 kagidina cok kaliteli olmamakla birlikte tatmin edici sekilde basilabiliyor.

Tarih: 7 Eylül 2004, 12:51 - İp: yok
bozo
bozo (üye)
Kocaeli / Amatör

cio işte bu dediğin sebeplerden dolayı min. 3 megapixel gerekir a4 çıktı için.. yani ne demekmiş 3mp=a4

Tarih: 7 Eylül 2004, 14:42 - İp: yok
hsb
hsb (üye)
İstanbul / Amatör

3 mp = a4
bunu unutmicam bozo saol

Tarih: 7 Eylül 2004, 14:47 - İp: yok
cio
cio (üye)
İstanbul / Meraklı

hayir buna katilmiyorum.
2mp a4 boyutunda bir baski imkani sunuyor.
iyi bir fotografcida 2 mp ile a4 e bastirdiginiz fotografi rahatlikla duvara asabilirsiniz.
2mp=a4
ama yok ben daha kaliteli fotograf istiyorum derseniz.
3mp daha kaliteli olur.
4mp dahada kaliteli olur
5mp daha daha kaliteli olur.
6mp cok daha kaliteli olur.
seklinde uzatabiliriz.
nekadar ekmek okadar kofte.
yarimekmek beni doyuracakken neden acgozluluk edeyim?

sn.hsb
size bir oneri.a4 baski 5 mil.civarinda.
http://www.steves-digicams.com dan a60 ornek fotograflarinda birtane baski yaptirip sonucun sizi tatmin edip etmeyecegini gorebilirsiniz.

saygilar.

Tarih: 7 Eylül 2004, 15:22 - İp: yok
hsb
hsb (üye)
İstanbul / Amatör

evet ii fikir,tesekkurler

Tarih: 7 Eylül 2004, 15:31 - İp: yok
bozo
bozo (üye)
Kocaeli / Amatör

hsb,

http://wwwtr.kodak.com/TR/tr/corp/fotografcilik/dijitalFotografcilik/dijitalFotografcilik15.shtml

bu tablo sana doğru cevabı verecektir.. ben kaliteden ödün vermek istemiyorum bu yüzden 3 mp= a4 diyorum.. bunu da görebilirsin tablodan.. geçen 3 mp lik bir fotoğraf çektim ve 20x30 baskı aldırdım.. üstelik 5 milyon deil. arkadaşın dediği gibi.. 2.5 milyon lira.. !
ki.. ben izmitin içi deil.. değirmendere beldesinde oturuyorum. tek bir fotoğrafçı var. dijital baskı yapıyor neyseki..
Burda fiyat böyle iken büyük şehirde rekabetten daha da düşük olabilmelidir.!

Tarih: 7 Eylül 2004, 15:59 - İp: yok