sayginm
sayginm (üye)
İstanbul / Amatör

10d Mi, 300d + 420 Ex Flash Mı?

herkese yeniden merhaba. sizler sorum şu olacak.. 10D mi, 300D + 420 ex flash mı? ancak 10D yi yeni amerikadan getirttim, garantisi yok. diğer yandan 300D ve flash 4-5 aydır kullanılıyor ve erkayalar garantisi var. sizce 10D bende mi kalsın yoksa 300D + 420 EX ile takas mı ediyim?!? ne dersiniz?!?

Tarih: 17 Kasım 2004, 12:54 - İp: yok
exif22
exif22 (üye)
İstanbul / Amatör

Ben 10D yi tercih ederim , 5 sene de upgrade düşünmem !

http://www.normankoren.com/EOS-10D.html#Why

#exif22' tarafından 17.11.2004 15:25:11 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Kasım 2004, 15:26 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

Öncelikle makinanı güle güle kullan.Demek 10d de karar kıldın...fakat sana kırıldım saygın..o kadar mail attık bir cevap yazmadın cevap yazmamanın nedeni d70 i bayramdan sonra alıcam demem miydi?

Tarih: 17 Kasım 2004, 18:12 - İp: yok
alibali
alibali (Üye)
Osmaniye / Meraklı

10d tabiki deli misin?

Tarih: 18 Kasım 2004, 00:32 - İp: yok
sayginm
sayginm (üye)
İstanbul / Amatör

herkese çok teşekkürler benimde kafamda hep 10D vardı. bunu pekiştirdiniz sağolun.

bu arada murat ben sana mail atmıştım... sanırım bi yanlış anlaşılma oldu..

Tarih: 18 Kasım 2004, 01:53 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

garanti ile ilgili birkac sey soylemek istiyorum..

genellikle, fotograf makinelerinin garantisine, ya cihazi aldiginiz ilk haftasinda ya da cihazin garantisi dolduktan sonra ihtiyac duyarsiniz.. bu ikisi arasindaki zaman diliminde olusan arizalar genellikle kullanici hatasindan kaynaklanir.. yani garanti kapsamina girmez.. yaniliyor muyum arkadaslar?

.....

su anda kullaniyor olmalisin 10D makineni saygin.. gule gule kullan..
iyice kurcala her ozelligini.. bol bol fotograflar cek ilk hafta.. ilk hafta problem falan yasamazsan, buyuk ihtimalle bir baska problem de yasamazsin ileride.. yani garanti kapsamina falan ihtiyacin yok..

eger ki ilk hafta icerisinde 10D'in bozulursa (aman diyelim..) zaten, arkadasinla takas etmen de hos olmayacak.. cunku arkadasinin elinde bozulacak.. sana gelip benim 300D'im ile 420ex flasimi geri ver ben oynamiyorum diyecek..

.....

10D middle-range bir DSLR, oysaki 300D entry-level..

simdi soyle dusun; yeni 20D'yi cikarttilar, 1D Mark II ile aralarinda pek bir fark olmadigini, bu yuzden tam bir kelepir oldugunu soylediler 20D'in.. (aralarinda farkliliklar var tabii; fakat hicbir zaman bu aradaki fark miktari bu kadar az olmamisti diye soylendi.. 1D Mark II'nin fiyati 20D'nin fiyatinin 3 misli, fakat, fark miktari 3 kati kesinlikle degil..)

300D ile 10D'nin hikayesi buna cok benziyor aslinda..

300D ile 10D'nin bircok ozelligi benzer olsada tamamen ayni degil..

300D'de benim sev-e-medigim sey plastik yapisi ve tutus hissinin fenaligi..

diger yandan 300D'nin cektigi fotograflar ile 10D'nin fotograflari arasinda cok ama cok az farklilik var.. tartismaya degmez biz amatorler acisindan..

......

en son olarak maddi karsilastirmalarini yapayim sana;

bizim burada, 300D+18-55 lens fiyati -canon'un 100 pound cashback'i ile- 500 pound civarinda.. 10D'nin en dusuk fiyati 750 pound civarinda (sadece body).. 420ex speedlite'in fiyati 170 pound civarinda..

soyledigine gore, speedlite ile 300D 4-5 aylik.. ama 10D yeni..

fiyat farkliligi yok aslinda..

benim sana tavsiyem 1 hafta bekle.. bol bol fotograflar cek 10D ile.. baktin canavar gibi bozulma mozulma yok; 10D'yi sakla..

ileride biraz daha paran oldugunda bir tane de flas alirsin.. ustelik plastik yerine magnezyum govdeye takarsin o flasi da..

Tarih: 18 Kasım 2004, 13:29 - İp: yok
  • 1