j.d
j.d (üye)
Tekirdağ / Meraklı

Z740 İçin Biraz Moral Verin Yaw :(

merhaba arkadaşlar..ben çoooooookkk çoooooooookk çoooooooooookkk acemi biriyim hatta ilk fotoğraf makinemi yeni sipariş verdim gelmek üzeredir sanırım marka model kodak Z740 ama forumda okuduğum kadarıyla bu model genel olarakta marka..insanları ya da kullanıcıları pek tatmin eden değerlere sahip deilmiş..ya ben kazık mı yedim şimdi...yoksa bu işe hiç başlamadan makinayı satmaya mı çalışayım ki böyle yaparsam büyük ölçüde zarar etmiş olurum ennihayetinde üni. öğrencisiyim. harçlıklarımı biriktirerek aldım bu aleti. şimdi diceksiniz ki forumdan araştırıp öğrenseydin almadan önce. ben bu forumun varlığını yeni öğrendim. bilseydim başka bir marka ve model alırdım... şimdi biraz morel veren yazılar bekliyorum mümkünse çünkü moral sıfır oldu kodak sayesinde... hiç olumlu birşeyler syliyen yok muuuuuuuu ?

[email protected] adresine mail yollarsanız makbule geçer.. saygılar...

Tarih: 29 Ocak 2006, 16:07 - İp: yok
can1
can1 (üye)
Ankara / Profesyonel Fotoğrafçı

Arkadaşım ben bir kodak z740 kullanıcıyım buyndan once canonA80 orite3010 ve hp m417 elimden geçti bu makilerden hepsinden iyi diyebilirim bende uzun araştırmalar sonucunda 1 ay once aldım makineyi ve 1000 e yakın foto çektim 6 yıldır fotoğrafla ilgilenen biri olarak fiyat performans açsından süper diyebilirim kötüleyen arkadaşların elleri değmiş mi bu makineye yada ne kadar çekim yapmışlar.

http://www.dpreview.com/gallery/kodakz740_samples

bu adrestende örnek foto bakabilirsin.

Not: bende uni öğrencisiyim para biriktirmenin en demek olduğunu bilirim

Tarih: 29 Ocak 2006, 16:29 - İp: 85.***.**6.52
hurkaan
hurkaan (üye)
İstanbul / Amatör

Merhabalar. Benim galerimi ziyaret edersen hepsini kodak z740 ile çektim. profesyonele yakın bir makine. ve gayet memnunum. çektiğim resimler umaırm içini rahatlatır.

Tarih: 29 Ocak 2006, 17:44 - İp: 85.***.**8.158
omerk
omerk (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Z740 ve benzeri kompakt makinalara kafadan kötü demek yanlış olur. Butip makinalarda ışık faktörünü iyi kullandığınızda ve ayarlara bol bol fotoğraf çekerek kontrol etmeye başladığınızda siz bile çektiğiniz fotoğraflara şaşıracaksınız.

Tabi şu bir gerçek Z740 dan çok güzel kompaklar var, var ama bundan kötü olanlarda az değil.

Önemli olan her ortamda bol bol fotoğraf çekerek not alın ve bunları bilgisayarınıza aktarıp exifdende inceleyin başarısız fotoğrafların değerleri ile güzel olanları kıyaslayarak nerede yanlış yaptığınızı görün ve sonraki çekimleri buna göre yapın. Şunuda unutmamak lazım fotoğrafın güzelliği sadece makinayla değil çekim teknikleri, kompozisyon ve kadrajada bağlıdır.

Tarih: 29 Ocak 2006, 18:35 - İp: 81.***.**3.199
ahmetdemir
ahmetdemir (üye)
Yozgat / Amatör

hocam hiç üzülme.bende bir kodak z740 sahibiyim ve gayet memnunum. fotoğraf çektikçe makinanı çok seveceksin. denkleri olan fuji s5500 vsden hiç aşağı kalır bir tarafı yok diyebiirim. resim çekme hızı gayet güzel. gündüz çekimleri kartpostal gibi. sınıfı içindeki en ufak makina. en büyük avantajlarından biri iki kalem pille çalışması ve pillerin gayet iyi gitmesi.diğerleri 4 pille çalışıyor. pişman olmayacaksın emin ol. ve şunuda iyica hatırlaki bu makinayı aldığın fiyata bu sınıftaki makinadan başka makina alamazsın.

Tarih: 29 Ocak 2006, 19:46 - İp: 88.***.**5.172
mr.sezar
mr.sezar (üye)
Bursa / Amatör

ya bişi sorcam ben neden portföyüme resim ekleyemiyorum.bu yazıyı bile yazacak yer bulamadım

Tarih: 29 Ocak 2006, 19:50 - İp: 85.***.**9.91
husmenaga
husmenaga (üye)
İstanbul / Meraklı

mr.sezar

http://forum.netfotograf.com/tuketici_sorunlari.asp?msg_id=7540&offset=10

topicine bakın, orada ipucu var.
kolay gelsin

Tarih: 29 Ocak 2006, 22:04 - İp: 85.***.**2.28
j.d
j.d (üye)
Tekirdağ / Meraklı

herkese çok teşekkür ederim..daha iyi hissediyorum ... sağolasınız...

Tarih: 30 Ocak 2006, 15:44 - İp: 85.***.**0.35
  • 1