kararsız
kararsız (üye)
İstanbul / Amatör

Yardımcı Olun Nolur! Makina Seçimi

Arakadaşlar ne olur yardımcı olun! Bu güne dek basit, ismi olmayan fotoğraf makinaları kullandım ama artık dijital ve kaliteli bir makina kullanmak istiyorum(tamamen amatör kullanım için işte aile,çocuk eş dost çekimi falan ve de bekeldiğimiz çocuğumun fotoları tabii!) Eşimle 2 haftadır araştırıyoruz ama aklımız müthiş karışmış durumda! Ne alacağız? Bütçemiz yaklaşık 300-350 dolar civarında bir şey. Sorduğum bu işten anlayan herkes şunu diyor: Nikon! tamam ama hangisi? Biz 3700'i beğendik ama 3.2 olması dışında tabii. Ama bir de şu var: Eğer a4 boyutundan büyük baskı yapmayacaksanız bu 3.2 mp size yeter boşa para vermeyin diyorlar, bu doğru mu? Yani derdimiz şu aldıktan sonra ya tüh keşke az daha verip şunu alsaydık veya 5 ve daha üstü MP alsaydık demeyeceğimiz bir makina. bilmem anlatabildim mi derdimi? Ne alalım sizce? Biraz uzun oldu ama cevaplarsanız sevinirim.

Tarih: 4 Aralık 2004, 00:13 - İp: yok
kobra
kobra (üye)
Sakarya / Meraklı

Şayet 13x18cm den büyük baskı almayacaksanız o model size rahat rahat yeter

Tarih: 4 Aralık 2004, 00:42 - İp: yok
jamako
jamako (üye)
İstanbul / Amatör

MP 4 dün altında almayın derim..nikon tavsiyemdir.

Tarih: 7 Aralık 2004, 16:21 - İp: yok
mtakkaya
mtakkaya (üye)
Adana / Amatör

Öncelikle şimdiden Allah analı babalı büyütsün Dostum Nikon Coolpix 4200 ve Coolpix4100 ' ün hemen hemen fiyatları aynı 350-390 $ arasında fakat bu aletler 3,2mp senin işini bunlarda görür veya kendini biraz daha zorlayarak NIKON Coolpix 5200 alırsan bu fotoğraf makinesi gerçekten iyi fiyatı 490$ civarında

Tarih: 8 Aralık 2004, 00:27 - İp: yok
cemy
cemy (üye)
Bursa / Amatör

Değerli Kararsız dostum;
Bende çok araştırdım, Nikon gerçekten iyi makina lakin modeller arasında çok fiyat farkları var. Mesela 3200 ile 4100 arasında 100 mlyn gibi bir fark var ki menu aynı. Sadece pixel farkı var tercih senin tabii. 3700-4200 ve 5200 modelleride iyi fakat bu modeller pil olarak kompakt özel pilini kullanıyorlar. Buda bana göre iyi değil, neden dersen bu saydığım modellere normal Alkalin kalem pil olmuyor. Makina kullanırken yedek pil mutlaka olması gerekiyor. Yanında şarjlı olmadığında da normal pille çalışan bir makinaya Alkalin pil takarak acil kullanımda yine çalıştırabiliyorsun. Bu üç modelde böyle bir dez avantaj var ve kendi özel yedek bataryaları da pahalı. Bence 3200 daha kullanışlı.

#cemy' tarafından 09.12.2004 12:06:12 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 9 Aralık 2004, 12:09 - İp: yok
  • 1