dardanel
dardanel (üye)
Ankara / Amatör

Teknik Terimler

Yeni bir fotoğraf makinesi aldım Kodak Easy Share CX7330 İnternet sitelerinden özelliklerine baktığımda bir çok teknik terim olduğunu görüyor ve ne anlama geldiklerini anlamıyorum. Aşağıda bir iki örnek vereceğim. Ayrıca bu konuda nasıl daha detaylı bilgi alabilirim. yardımcı olursanız sevinirim.
Açıklık , Obtüratör Hızı , Odak / Otomatik Odak , Odak Mesafesi , ISO Eşdeğeri , Beyaz Ayarı , Işık Ölçüm Yöntemi , Poz Kontrolü , Pozlama Değeri , Otomatik Yönlendirme Tüm bu verilerin karşısında bazı değerler var ancak ne anlama geldiği ve ne işe yaradıkları konusunda hiç bir fikrim yok.yardımlarınızı bekliyorum.

Tarih: 28 Ağustos 2004, 22:40 - İp: yok
kobra
kobra (üye)
Sakarya / Meraklı

şayet ingilizce biliyorsan dpreview .com adresinde glossary (sözlük) kısmı var oradan tüm bu kavramların ne olduğunu öğrenebilirsin

Tarih: 29 Ağustos 2004, 00:24 - İp: yok
eos
eos (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

sadece bu terimlerin anlamları yeterli olmayabilir bunun için temel fotografçılıklailgili bir kitap alman yararlı olacaktır yada www.yildiz.edu.tr den ytufok (yıldız fotograf kulubu) linklerini takip ederek temel fotografçılık notlarına ulaşabilirsin hem terimlerin anlamını hem ne işe yaradıklarını hemde nasıl kullanacağını öğrenirsin kolay gelsin

Tarih: 30 Ağustos 2004, 02:28 - İp: yok
  • 1