dinamik
dinamik (üye)
İstanbul / Amatör

Sx220 Zoom Yaparken Netleme

Herkese merhaba

Foruma uzun yıllar önce D SLR bir makina araştırmak için üye olmuştum . Bugün itibarı ile Canon sx 220 almış bulunmaktayım . Fotoğrafçılıkta yeni sayılırım . Brnim siz üstatlara sorum şu , yaklaşık bir metre uzaklıktaki bir objeyi zumlayarak ekranı doldurmaya çalıştığımda objeyi otomatik yada manual olarak netleyemiyorum , sorun bendemi yoksa cihaz arızalımı ?

Tarih: 12 Mayıs 2013, 16:47 - İp: 213.***.**6.65
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Aynı mesafeden zum yapmadan netleme yapabiliyorsanız, lensin telefoto modundaki minimum netleme llimiti sizin çekim mesafenizin dışında olabilir.

#ocaklilar' tarafından 12.05.2013 18:47:33 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Mayıs 2013, 18:42 - İp: 176.***.**2.113
dinamik
dinamik (üye)
İstanbul / Amatör

Aynı mesafede zum yapmazsam netliyor . Dediklerinizden anladığım makinanın (kompakt oluşundan dolayı) kapasitesi bu kadar .

Tarih: 12 Mayıs 2013, 21:54 - İp: 78.***.**5.22
vazo
vazo (üye)
Ankara / Amatör

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 12 Mayıs 2013, 22:25 - İp: 141.***.**1.133
dinamik
dinamik (üye)
İstanbul / Amatör

Makro moduna alıyorum zaten , fakat sonuç iyi değil . Nasip olmadı çok niyetlenmiş idim o zamanlar pentax k 100 d süper almaya .Forumda pazarbey diye bi arkadaş vardıydı , sağolsun .

Tarih: 12 Mayıs 2013, 23:32 - İp: 78.***.**5.22
stumer
stumer (üye)
İzmir / Amatör

Hiç zoomu oynamadan MF yazan yere bastırın . Makro çekin. Sanırım 5 cm'e kadar yaklaşabiliyor, o zaman netlik de bozulmaz. Yakın mesafede tele durumunda net bozulabilir. Çünkü bu durumda asgari çekim mesafesi uzar. Uyaran arkadaş haklı.

Tarih: 28 Mayıs 2013, 14:42 - İp: 85.***.**1.127
turnusol
turnusol (üye)
Ordu / Amatör

392mm de hangi uzaklıktan fokus yapabileceğini öğrenmeniz lazım.. Demek ki 1 metreden fazla mesafe gerekiyor. Tahminim 1,5 metreyi bulabilir..

Fz50 kullanmıştım. 420mm de 2 metreydi.

Tarih: 30 Mayıs 2013, 14:33 - İp: 95.***.**8.99
  • 1