turk522
turk522 (üye)
Ordu / Amatör

Super Bir Makina...

Pretec sonunda yaptı yapacağını ve üzerinde CANON lensi bulunan Pretec DC3A30'U yaptı. 10x Optik zoom,2.5" lcd ekranı,1cm makro,perde hızından,histogram ayarlarına kadar daha bir çok ayarın yapıldığı full manuel ayarlara sahip,CCD algılayıcısı süper. Aynı model Toshiba PDR-700'ün aynısı. Bu ürünü a-z ye incelemek isterseniz( http://www.steves-digicams.com/2003_reviews/m700.html) adresinden detaylı tüm bilgileri çektiği videoları,fotoğrafları,kameranın hareketli görüntülerini bulabilrisiniz. Bu arada sayfanın en altındaki go to bölümüne tıklayıp makinayla alakalı 2.3.4. sayfalara geçiyosunuz bunu mutlaka inceleyin. Fiyatı: 370$ www.hs.com.tr'de var.

Tarih: 12 Şubat 2004, 12:47 - İp: yok
mersun80
mersun80 (üye)
İstanbul / Amatör

En az 1 ay .. Geçen bahar aylarında niyet ettim dijital kamera almaya. İlk önce bir HP alırım, pahalı bir şey almam, hepsi fotoğraf makinesi işte dedim. Araştırdıkça daha iyi modelleri hedef belirledim, belirledikçe daha çok zaman istedi para biriktirmek, biriktirdikçe daha da iyi modelleri düşünmeye ve araştırmaya başladım. Nereden baksanız 5 ay sürdü hangi makineyi almaya karar vereceğim, envai çeşit foruma üye oldum, sorular sordum, en sonunda kendi beklentilerimi en optimum şekilde karşılayan ve kalitesine güvendiğim Canon olduğunu gördüm ve aldım. Tüm bunlarda ben karar vermedim, yorum yapmadım, hepsi zaten varolan gerçeklerdi, dünyanın her ülkesindeki forumlarda yazan gerçeklerdi.

Marka meselesine gelince. Neden gidip kaliteli bir gömlek alıyorsunuz, gidin en ucuzundan alın bir tane. O da gömlek, diğeri de, hatta ucuz olan belki daha güzeldir. İlk yıkamada çekmiş, ne gam, nasılsa o daha ucuz, markaya ne hacet! Neden gidip Arçelik TV, Vestel buzdolabı falan alıyorsunuz ki? Vardır ucuz markalar, gidin onlardan, hepsi soğutuyor ne de olsa! Neden Technics müzik sistemi kuralım ki, aslanlar gibi Shov var, Premier var, alalım, müzikse müzik!

Ben kalite isterim, aldığım ürünün arkasında köklü ve güçlü bir firma olsun isterim, iyi müşteri hizmetleri isterim, KALİTE isterim, dünyaca tanınmış olsun, kabul görsün isterim, fason olmasın isterim, iki günde tuşları fırlamasın, kullanırken "aman şimdi neresi bozulacak" düşündürtmesin isterim.

Bir tek Moral ve Pretec çözmüş dijital olayını. Kolay gelsin, ne diyim.

Tarih: 17 Şubat 2004, 22:35 - İp: yok
mersun80
mersun80 (üye)
İstanbul / Amatör

Ben de son kelimeleri yazıp noktalayım konuyu, zaten yazdım daha önce de bu konu fazla uzadı diye. Ama her nasılsa gene "zıp zıplayan" ve "uzattıkça uzatan" gene ben oldum . Yanlış gördüğümüz şeyleri sonuna kadar tartışmayacaksak, forumun ne amacı var? Katılmadığım bir görüş olursa elbetteki karşı tezimi savunacağım, bunda ne mahsur var? Kaldı ki uzatan ben değilim, "makine fason" dedim, Pretec'in ne Canon'a makine yapmadığı kaldı, ne de dünyaca ünlü firma oluşu. İş döndü dolaştı, bu makinenin Canon'lardan daha iyi olduğuna (bir tek SLR lar yırttı bu konuda) geldi, daha da yetmedi "markacılığa" kadar uzandı. Mantık çerçevesi dışında yer alan iddialar oldukça da, elbette kendi doğrularımı, kendi düşüncelerimi savunacağım. Forumun güzelliği de burda zaten, karşı çıkmam illa sinirli ya da kırıcı yazdığımı doğrulamaz (ki "ezik" gibi nitelendirmeler yapıldığı halde).. Herkese sevgiler.

Tarih: 19 Şubat 2004, 14:49 - İp: yok
hizlidoc
hizlidoc (üye)
Afyonkarahisar / Firma

arkadaşlar ben de tüm yazılanları okudum.Biliyorum çok uzun bir zaman geçti belki ama bu hararetli tartışmaya geç de olsa katılmadan edemedim.Fotograf makinelerei hakkında çok fazla bilgim yok, hiçbir makine markasını duymadan sıfrdan bu forumu okumuş olsaydım bir tek sonuca varırdım. CANON. Çünkü Mersun o kadar olgunca bir yaklaşımda bulunmuş ki ukalaca konuşmalar beni Pretecin Canondan daha iyi olduğuna,Canonun Pretecin yanına bile yaklaşamayacağına asla ikna edemezdi. Gerçekten de bizim Kodak 6490 dan bile daha iyi olabileceğini düşündüğümüz bir dünya markasının Pretec gibi bir FASON mala yaklaşamayacağını söylemek nasıl bir cehalet göstergesi ve ne gülünç bir durum değil mi? Ya Mersun80 in bu komediye gülmeyip,ne halin varsa gör demeyip sabırla cevap vermesine ne demeli? Mersun senin gibi bir iyle mutlaka tanışıp konuşmak isterim. Bana mailini verirsen sevinirim.Arkadaşlar çok fazla bilgim olmasa da bu piyasada üç büyüklerin yani Canon-Nikon-Kodak markalarının üzerine marka olmadığından adım gibi eminim.İyi çalışmalar

Tarih: 3 Mart 2004, 22:51 - İp: yok
mersun80
mersun80 (üye)
İstanbul / Amatör

Yazdıkların için teşekkürler. Herkes kendi bildiği doğruları sonuna kadar mantıklı bir şekilde savunursa, bilgi paylaşması daha doğru ve yararlı olur düşüncesindeyim. Mail için [email protected]

Tarih: 3 Mart 2004, 23:26 - İp: yok
promethe
promethe (üye)
Ankara / Amatör

promesut dostum, daha önce de söyledim. moral nickli arkadaşımızın fotoğrafları çok güzeldi. Bu iş biraz da kullanıcıda bitiyor. Yani bildiğim kadarıyla çoğu ayarı manuel bu makinanın. Ayar yapamamış olanlar, ya da beceriksiz diye adlandırabileceğimiz insanlar kabahati makinede bulmuş olup da satıyor olabilirler. Ben de bu yazının sonuna üç yüzde işareti koyuyorum. % % %

Not: Eğer bu konudaki tartışmalar devam ederse başka işaretler de arayacağım.

Tarih: 3 Mart 2004, 23:56 - İp: yok
promethe
promethe (üye)
Ankara / Amatör

Açıkçası Pretec ile ilgili bu site ve forumlar haricinde pek bilgi bulamadım. Dediğiniz gibi makina fason. Ama yine de ummadık taş baş yarabilir diyorum. Sen almazsan, ben almazsam bir başkası almazsa bu makinalar nasıl Kodak, Canon vs. gibi olabilir ki? Alıp, doğru şekilde kullanıp memnun kalmayan olursa anlarım. Yani bu sitede bunu en çok Moral söylüyor, kanıt da sunuyor. Bilmiyorum, bana sorarsan ben de adından dolayı gider bilindik marka alırım ama alanlara da "neden aldın?" demem. Belki de çok memnun kalıp bize tavsiye edecekler...

Tarih: 4 Mart 2004, 00:10 - İp: yok