sitim
sitim (üye)
Hatay / Amatör

Sonyt300 Lcd Görüntü Sorunu

sony dsc-t300 foto makinem yere düştü.power ışığı yanıyor.sorun yok gibi ama ekran boş,siyah.görüntüsünü kaybetti.fotoğraf çekme düğmesine basıyorum ama işlevsiz.açma kapama sesinde bir sorun gözükmüyor.çözümü var mı?

Tarih: 4 Şubat 2012, 12:17 - İp: 31.***.**5.203
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

feslegen yapragına sarıp mikrodalga fırına verin.

tamirciler bunun için var. cözümü tamircide gizli.

Tarih: 5 Şubat 2012, 19:14 - İp: 217.***.**7.34
sitim
sitim (üye)
Hatay / Amatör

en azından bu sorunla karşılaşan var mı,maliyet ne kadar bilmek lazım.gözü kapalı tamirciye gittin mi sorun basit de olsa çok para istiyorlar.

Tarih: 5 Şubat 2012, 22:32 - İp: 31.***.**5.203
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

urunun garantisi varsa bile garanti kapsamına girmez bu bir. yani teknik servis size bir tamir ucreti belirtir.

fazla gelirse alırsınız makinenizi bir tamirciye gidersiniz adam bakar size bir fiyat soyler. begenmezseniz alırsınız makinenizi baska bir tamirciye gidersiniz. adam size bir fiyat soyler begenirseniz yaptırırsınız begenmezseniz baska bir tamirciye gidersiniz.

kimse makineyi bırak gel bir hafta sonra al diyip bir hafta sonra kafasına gore fiyat cekmez.
acar soruna bakarlar fiyatı soylerler isterseniz tamir ederler. istemezseniz makinenizi aynen geri verirler.

bahsettiginiz sorunu makineyi acmadan tahmin etmenin imkanı yok.
bahsettiginiz sorunun maliyeti hakkında bilgi vermenin imkanı yok.
bahsettiginiz sorunun yapılabilir mi degil mi oldugunu bilmenin imkanı yok.

uzun lafın kısası bir tamirciye goturmeden herhangi bir fikir alamazsınız malesef. hosunuza gitsin gitmesin durum bu.

Tarih: 6 Şubat 2012, 00:15 - İp: 217.***.**7.155
excellence13
excellence13 (üye)
İstanbul / Amatör

benim makina dalgalı çekiyor ne yaptımsa düzelmedi.örnek bi resim gönderiyorum yardım...

Tarih: 6 Şubat 2012, 22:21 - İp: 176.***.**4.116
sitim
sitim (üye)
Hatay / Amatör

teşekkürler dediğiniz gibi götürdüm parça lazım dediler.fiyatı parça geldiğinde söyleriz beğenirseniz yaptırırsınız dediler

Tarih: 7 Şubat 2012, 15:33 - İp: 212.***.**7.51
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

teknik servise goturduyseniz eger, teknik servis dısında işinin ehli bir fotograf makinesi tamircisine daha goturun.. daha dusuk fiyatlar alabilirsiniz belki. denemekte fayda var.

Tarih: 7 Şubat 2012, 15:59 - İp: 78.***.**0.248
sitim
sitim (üye)
Hatay / Amatör

teknik servis 260 lira istedi.ekran değişecek tamir edemedik dedi.ben de yapamayacağımı söyleyip teşekkür ettim,haklısınız çok para dediler.burda da başka tamirci yok.şimdilk kalacak

Tarih: 8 Şubat 2012, 17:04 - İp: 31.***.**9.183
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

makine zaten 550 -600 lira bişey.
istanbulda bir servisle iletişime gecin. arızanın ne oldugu belliyse yapılacak da bellidir.
ekran degişimi için fiyat sorun. fiyat aklınıza yatarsa kargo ile yollayıp tair ettirirsiniz. ya da gittiginiz bir zaman yaptırırsınız.

Tarih: 9 Şubat 2012, 00:32 - İp: 217.***.**7.155
sitim
sitim (üye)
Hatay / Amatör

teşekkür ederim

Tarih: 9 Şubat 2012, 16:30 - İp: 31.***.**9.183
  • 1