feyza.bb
feyza.bb (üye)
İstanbul / Meraklı

Samsung Nv8(raw Formatı)

Araştırdım ama bulamadım.Samsung nv8de raw formatı varmı?Hdr yaparken kullanmak istiyorum.yada normal çekim yapıp daha sonra raw formatına çevirme imkanım varmı?

Tarih: 12 Ekim 2008, 21:17 - İp: 88.***.**2.78
tolgaizmir
tolgaizmir (üye)
İzmir / Meraklı

Ben sana yanıtlayayım raw formatı sıkıştırma yapmadan yada çko çok az skıştırma yaparak resim detayını kaybetmeden kaydeden dosya formatıdır tiff ve raw profesyonel çekimlerde kullanılan dosya formatlarıdır Samsung nv8 kullandım raw çekmiyor ancak googledn girip canon chdk diye aratırsan wikipedia sayfasında canonun desteklediği modeller yazıyor o yazılım hilesi ile raw çekiyor ama ne kadar çekiyor tam bir fotosunu bulamadım..Sağlıklımı tam raw çekiyormu bilmiyorum.NV8 kesinlikle çekmez nv8 aslında iyi makinedir lensi ve sensörü gayet iyidir manuel ayarlarda vardır ancak asr modu bir şeye yaramıyor titreşimsiz kamera değildir.Ama oldukça şık ve 4 gb karta 3.5 saat vga mpeg4 8 gb kartada 7 saat mpeg4 çeken bir makinedir.Rsim kalitesi 1/1.76" sensörden dolayı gayet iyidir ancak renkler biraz solukdur.Ama detay ve çekim gayet iyidir fiyatına göre fazlası vardır titreim engelleme rezalettir asr denilen sistem.Manuel ayarların en iyi bulunduğu makine bu fiyata budur yani nv8.

Tarih: 16 Ekim 2008, 08:25 - İp: 88.***.**0.83
  • 1