erdogan
erdogan (üye)
İstanbul / Meraklı

S2 Pro Netsızlık

Arkadaşlar merhaba;
Analog makinelerden ve çekim tekniklerinden çok iyi anlamam rağmen dijital makinelerden ne yazk ki anlayamıyorum. S2 prom var ve görüntüde netsizlik yaşıyorum. Nasıl derseniz, objenin her yeri net gözlerde flu luk soz konusu, bunun nedeni objektif veya ccd olabilir mi? Bunu yaşayan varmı?
Erdoğan

Tarih: 23 Eylül 2004, 11:00 - İp: yok
suysal1
suysal1 (üye)
Denizli / Amatör

AF karesini gözlere doğru almayı denedin mi? CCD'de olsa çekilen fotoğrafların hep aynı bölgelerinde problem olur. LCD ekrandaki piksellerin ölmesi mantığı gibi.

Tarih: 23 Eylül 2004, 12:33 - İp: yok
gezgin
gezgin (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

çekim tekniklerinden çok iyi anladığınızı söylemişsiniz ama affınıza sığınarak size "diyaframın derinliği etkilediğini" bilip bilmediğinizi sormak istiyorum. eğer bilginiz yok ise daha yüksek diyaframlarda portrelerinizi tekrar çekmenizi tavsiye ederim.

Tarih: 23 Eylül 2004, 21:29 - İp: yok
pyro
pyro (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Ya DSLR lerde FOV crop olduğundan bit kadar vizörde nereye netlediğini görmek zaten biraz iyi göz istiyor,

yada bir backfocus problemi söz konusu olabilir. Kimi lenslerin yapım yanlışı yüzünden ayna -vizör ve ayna-sensör arasıındaki mesafe aynı olmayabiliyor. Siz net olmayan bir görüntüyü net görüyorsunuz dolayısıyla. bir araştırın derim

Tarih: 26 Eylül 2004, 09:54 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sayın keskin,
S2 pro ile çekilmiş ve sizin şikayetlerinize konu örnek bir foto yu bana gönderebilir misiniz? [email protected]

Tarih: 28 Eylül 2004, 23:32 - İp: yok
  • 1