tumen
tumen (üye)
Antalya / Amatör

S1 de Is Olayi

arkadaslar ben bu IS denilen fonksiyondan bisey anlamadim valla. 10x zoom yapip cekiyorum goruntu net degil illa tripod kullanacaksak bu ozellik nerde nasil ise yariyor bilen varsa soylesin lutfen.yoksa gozle gorulemiyormu bu fonksiyonun ifa ettigi acaba

Tarih: 13 Ocak 2005, 12:54 - İp: yok
suysal1
suysal1 (üye)
Denizli / Amatör

Kamerayı sarsma işaretini ekranda gördüğünde is'yi çalıştır. Fakat en fazla 1/2'ye kadar etkili. 1 saniyeden sonra kesinlikle etkili değil. Tavsiyem şu olur: Hiç bir zaman makinanı sarsma. İs açık olsa bile. 1/380'den sonra zaten anlamsız çalıştırmak. Gerkesiz yere açılştırmak keskinliği azaltacaktır.

Tarih: 13 Ocak 2005, 13:11 - İp: yok
tumen
tumen (üye)
Antalya / Amatör

suysal sana resim gondermek istiyorum lekelerle ilgili ama nasil yapilir bilmiyorum su anda nettesin galiba..cevaplarmisin lutfen bunu nasil yapicam

Tarih: 13 Ocak 2005, 13:15 - İp: yok
suysal1
suysal1 (üye)
Denizli / Amatör

[email protected]'a gönder istersen.

Tarih: 13 Ocak 2005, 13:38 - İp: yok
tumen
tumen (üye)
Antalya / Amatör

suysal adreste bi yanlislik mi var senin [email protected] da kimseyi bulamadik da

Tarih: 17 Ocak 2005, 12:20 - İp: yok
tembeleryk
tembeleryk (üye)
Samsun / Amatör

merhaba tümen,
IS fonksiyonu objektifin içine yerleştirilen is adıverilen hareketli bir mercek gurubundan oluşuyor. aniden kadrajlama yapman gereken tele çekimlerde çok işe yarıyor öte yandan tri pot kullanman gerekiyor. is sadece tele çekimlerde çekimi kolaylaştırmak için geliştirilmiş bir özellik...

Tarih: 17 Ocak 2005, 12:29 - İp: yok
  • 1