headached
headached (üye)
İzmir / Meraklı

Pretec Dc3a30 Eski Firmware Yükleme

dc 3a30 makinama toshiba upgradini yaptıktan sonra, makinanın garantisi iptal oluyormuş galiba. eğer firmware dışında bi sorun çıkarsa geri servise götürmek için pretec in kendi firmware ini yükleyebilir miyiz. ve garantisi geçerli olabilir mi bu durumda. yardımcı olabilecek herkese cok tesekkurler...

Tarih: 28 Ocak 2005, 11:27 - İp: yok
gigahertz
gigahertz (üye)
Antalya / Amatör

Selam, ben de toshibaya çevirdim, hızlı sisteme firmware update konusunda danıştım, ama korkarım orada çalışan arkadaşlar beni tam olarak anlayamadılar , Filtre adapteri konusunda da pek bilgi veremediler, kısacası fotoğraf makinelerinden anlayan bir kurum değil. Bence hiç bir çözüm bulamazsak ve makine bozulduğunda del tuşuna basıp makineyi açarak ana hafızayı silip hızlı sisteme götürüp bir şey bilmiyormuş gibi yapmalı , delilleri ortadan kaldırmak yani. Ama! bunu yaptıktan sonra tekrar firmware yüklemesi yapılabilir mi bilmiyorum! Bilen arkadaşların bu konuda olan yorumlarını bekliyorum,

Bilgi için : Toshiba PDRM700 zoom lensi sipariş fiyatı 250 USD
Yani lens bozulursa ve garantin yoksa yenisini al daha iyi.

Saygılar

Tarih: 29 Ocak 2005, 18:19 - İp: yok
headached
headached (üye)
İzmir / Meraklı

cok saol ama sanki bi sure makinanın tam olarkak calıstığını, mekanik gibi bir sorun olamadığından tam olarak emin olunca bu işlemi yapabilecek cesarete ericeğim.
çok teşekkürler.
sen memnun musun peki upgrade den? yani manuel netleme ve diger bikaç özellik dışında daha iyi ışık algılama, daha canlı renkler ne bilim yani bi nikonla çekilen makina kalitesinde olmasada belirli bir fotograf kalitesi yükselmesi oluyor mu? cevap verirsen çok sevinirim...

Tarih: 29 Ocak 2005, 18:34 - İp: yok
gigahertz
gigahertz (üye)
Antalya / Amatör

gecikme için kusura bakma, tt netin azizliğine uğradım. Manuel focus kesinlikle makineyi yarı profesyonel yapıyor. 1 cm den makro çekimi problemsiz yapılıyor, ayrıca fark ettiysen loş ışıkta auto fokus pek ayar tutturamıyor, o durumda manuel fokus kesin çözüm oluyor, tabi biraz da göz lazım. Onun dışında her şey aynı, bi işte garanti gidiyo ve makine açılışta toshiba pdr M700 animasyonuyla açılıyor, zaten exif bilgileri de Pdr .... diye değişiyor. Bu makine şu markalar şeklinde piyasada bulunur: Toshiba, Pretec, Premier, Rollei, Jen Optic, Jay Tech ve hepsi aynı, aklınızda bulunsun. ilerde hurdacıda buna benzer bi şey bulursam yedek parça niyetine alıcam. Bunun dışında gayet memlunum, yalnız lens uzantı adaptörü aklıma takıldı hiç bir yerde bulamıyorum

saygılar

Tarih: 31 Ocak 2005, 19:47 - İp: yok
headached
headached (üye)
İzmir / Meraklı

yaptım valla daha 5 dakika oldu. bilmiyorum mf için hiç sallamamak gerekiyor valla. bide gerçekten gözlerim bozuk olsaydı yapamazdım herhalde. daha biraz daha kurcalayıp yorum yaparım. bu objektif adaptoru neyin nesidir acaba? birde polarize filtre gibi bişey veya onun yerine geçecek birşey bi uygulama var mı? teşekkürler

Tarih: 1 Şubat 2005, 15:53 - İp: yok
gigahertz
gigahertz (üye)
Antalya / Amatör

Merhaba, manuel fokusda bir his geliştirmek lazım bu makine bağlamında, ben az çok başardım. Adaptöre gelince, herhangi bir filtre veya ek lens takabilmek için bir uzantı adaptör gerekmektedir. Makineyi üreten firma bunun için gerekli bir yiv girintisi yapmış, fakat bu herhalde sadece Toshiba şirketinin isteği üzerine yapılmış olmalı, çünkü bu aynı makinenin satıldığı diğer 6 adet değişik markada bu tür bir adaptör mevcut değil. Türkiye'de kimse bunun nereden temin edilebileceğini bilmiyor. Ben bi ara tornacıya gidip 49 mm yiv ve 48 mm veya 52 mm lens yivli 35 - 36 mm uzunluğunda bir aleminyüm halka yaptırmayı düşünüyorum. Ben yaptırmaya çalışayım, başarılı olursam size haber veririm.

Tarih: 5 Şubat 2005, 20:22 - İp: yok
  • 1