enesemre
enesemre (üye)
Bursa / Meraklı

Nikon D70 Bozuldu

d70 makineyi 1ay önce aldım çok dikkat ediyorum birde bire makinenin flaşı elle kapatılıyorya artık kapanmıyor sürekli açık kalıyor garnti kapsamında ama ben yinede neden bozulduğunu merak ediyorum yardımcı olursanız sevinirim Kullanıcı Hatasımı Yoksa Makineden Kaynaklanıyor.Birde En Güzel Resimleri Otomatik Ayarın Dışında Nasıl Çekebilirim İlginize şimdiden teşekkür Ederim

#enesemre' tarafından 21.01.2005 14:27:24 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 19 Ocak 2005, 21:38 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili enesemre,
Bu konuda en iyi yardım alabileceğin adresler :www.tele-optik.com ve www.ozgurfototeknik.com

Tarih: 19 Ocak 2005, 22:18 - İp: yok
enesemre
enesemre (üye)
Bursa / Meraklı

Kullanıcı Hatasımı Yoksa Makineden Kaynaklanıyor.Birde En Güzel Resimleri Otomatik Ayarın Dışında Nasıl Çekebilirim İlginize şimdiden teşekkür Ederim

Tarih: 21 Ocak 2005, 14:29 - İp: yok
fikretkurt
fikretkurt (üye)
Muğla / Amatör

duyduğum kadarıyla nikonlar çabuk bozulan makineler.bunuda foto makinesi satan birinden(hemde istanbulda'ki ençok foto mak.satan bir satıcıdan duydum)

Tarih: 21 Ocak 2005, 16:46 - İp: yok
adopro
adopro (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

garantisi varsa hemen geri ver. en iyi çekimi A programında ve diyafram estantane ayarını kendin yapacaksın yani manuel cekacaksin arkadaşım.okey

Tarih: 23 Ocak 2005, 18:10 - İp: yok
fuseki
fuseki (üye)
Afyonkarahisar / Amatör

dünyanın en sağlam gövde ve lens üreticisi nikon'dur. ancak dijital makinalar çok hassastır. özellikle nem ve sıcaklık farkına çok dikkat etmelisin, aşırı soğukta ve sıcakta makina anormallikler gösterebilir. Söz konusu arızayı vakit geçirmeden satıcıya bildir muhtemelen tamir edilir.

Tarih: 24 Ocak 2005, 12:33 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

ben eos300v var ve flaşı bendede aynı şekilde kapatılıyor ben oraları iyice incelemiştim bence kullanıcı hatasından kaynaklanan bir sorun oradaki demirler çok hassas ve ince yani dikkatli olmak gerekiyor..

Tarih: 24 Ocak 2005, 23:07 - İp: yok
ohara
ohara (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

keşke eos 300d alsaydın. neyse geri iade edebilirsen eos alırsın.

Tarih: 25 Ocak 2005, 01:53 - İp: yok
seikomega
seikomega (üye)
İstanbul / Meraklı

Garantisi varsa tamir edilir ama nikon servisiyle mücadelende gazan mübarek olsun.

Tarih: 26 Ocak 2005, 15:32 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

sence neden eos300d ohara?bence d70 daha iyidir 300d den..

Tarih: 26 Ocak 2005, 19:37 - İp: yok
fikretkurt
fikretkurt (üye)
Muğla / Amatör

sanırım nikonlar çabuk bozuluyor.ama d70 , EOS300D'den kesinlikle daha iyi.

Tarih: 26 Ocak 2005, 22:22 - İp: yok